Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Jedenáctý festival Za dveřmi 2019 začíná

  V pondělí 15. července vyrazí z centra Prahy pouliční umělci, kteří zahájí festival Za dveřmi, který až do 18.července oživí především prostory Výstaviště v Praze 7.  Diváky čekají desítky akrobatických výstupů, klauniád, loutkových představení, ale také samizdatová bojovka na Starém Městě.

  Divadelní proplouvání centrem Prahy zahájí každý den program festivalu Za dveřmi Foto archiv festivalu

  Vedle českých performerů se představí i umělci z Anglie, Finska, Německa, Holandska či Polska. Každý den festivalu zahájí průvodové představení s hudebníky, artisty a pouličními umělci (Můstek, náměstí Republiky).

  Bratři v tricku představí Běžkařskou odyseu. Foto archiv festivalu

  V pondělí se uskuteční Divadelní proplouvání centrem se souborem V.O.S.A, a poslední den začne bubenickou show na Výstavišti. Každodenně se odehraje až pět různých představení, performancí i dílen. Například žonglérské duo Bratři v tricku, Blackout paradox, Divadlo Continuo či G.N.A.T.

  Samizdatová bojovka, kterou připravuje Krutý krtek, vás zavede do doby totality. Foto archiv festivalu

  Samizdatová bojovka v centru Prahy, kterou organizuje Krutý krtek, může být jedinečným zážitkem pro ty, kdo si včas rezervují účast.

  Urban Astronaut vzlétne vysoko nad hlavy diváků na pražském Výstavišti. Archiv fetsivalu

  Ze zahraničních hostů se festivalu zúčastní pětice finských performerek Sisus Sirkus, které předvedou své umění akrobacii v desetimetrové výšce, lan, hrazd ani houpacích trapéz.

  Jedním ze zahraničních hostů festivalu bude pětice finských performerek, které vystupují pod názvem Sisus Sirkus Foto archiv festivalu

  Dalším účastníkem bude nizozemský showman Bram Graafland, který během půlhodiny předvede možnosti unikátního víceúčelového stroj, který umí vařit, hrát na varhany a na buben.  Dalšími hosty budou Bängditos Theater s hořícími koly a kaskadérskými kousky, městský astronaut z britského souboru Highly Sprung či polský Teatr Biuro Podróży, který v české premiéře uvede inscenaci Silence. Festival se bude konat každý den od 16.00 hodin.

  Vstup na všechny produkce festivalu je volný.

  • Autor:
  • Publikováno: 14. července 2019

  Komentáře k článku: Jedenáctý festival Za dveřmi 2019 začíná

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,