Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Blogy

  Jára Cimrman dobývá Ameriku! (No. 3)

  První představení dopadlo skvěle. Dohodli jsme se ale, že před dalším vystoupením ještě Brian Stewart (Principál) řekne pár vět o Járovi Cimrmanovi. Vše jsme sice popsali v programu, ale myslíme si, že ho všichni diváci nečtou detailně.

  Dnes máme konečně čas si vydechnout a nasát trochu newyorskou atmosféru. FOTO archiv

  Dnes máme konečně čas si vydechnout a nasát trochu newyorskou atmosféru.

  Následující den hrajeme v historické budově Hostelling International v New Yorku, která je asi hodinu pěšky od Českého centra. Na místě se o nás starají Benjamin a Emily a jejich ochotní kolegové, kterým se zázračně podařilo přilepit pozadí scény na projekční plátno. (Díky lepící pásko!)

  Sálem pak ještě chvíli duní basy naprosto necimrmanovské hudby a máme odzkoušený i zvuk. Největší problém ale dnes večer budou světla. Sál nemá divadelní osvětlení, tohle je první pokus tady divadlo hrát. Tým z hostelu pro nás připravil konzoli se čtyřmi světly, která ale leží na zemi. Dává hercům trochu mrtvolný výraz a na pozadí kreslí tmavé stíny. Ale nedá se nic dělat, uvidíme, jak to půjde.

  Následující den hrajeme v historické budově Hostelling International. FOTO archiv

  Hostelling International je nezisková organizace, která podporuje místní komunitu. V New Yorku například poskytují cestovní stipendia mladým lidem a organizují akce pro místní. Takže na dnešní představení čekáme mix Čechů, jejich rodin a přátel a také místínch penzistů. Bude to velmi zajímavé.

  Lidé se scházejí, někteří evidentně nadšení, jiní zcela nepolíbení znalostí o našem géniovi. Naštěstí se začínají usmívat už při přidaném úvodním slově. Představení se dobře rozjíždí, ale pár lidí odchází. Lauren z hostelu vysvětluje, že to byli starší lidé, co špatně slyší.

  Lauren z hostelu se směje každé replice tak, jako by představení už znala. Benjamin (také z hostelu) sedí na balkonku a pouští zvuky a ruchy. Přes zvukovou zkoušku je potlesk při příchodu Prácheňského slyšet mizerně, a tak my, co představení známe, tleskáme ostošest.

  Diváci se smějí, přes všechny problémy sálu má představení odpich a skvělou atmosféru. Lauren s Benjaminem jsou nadšení, představení předčilo jejich očekávání. Na závěr úspěšného večera si připíjíme Becherovkou. Zítra nás opět čeká Bohemian National Hall.

  NYC v noci. FOTO archiv

  Saturday, April 29, 2017 5:46 AM

  ///

  Předchozí díly blogu:

  Jára Cimrman dobývá Ameriku! (No. 1)

  Jára Cimrman dobývá Ameriku! (No. 2)


  Komentáře k článku: Jára Cimrman dobývá Ameriku! (No. 3)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,