Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Flamenco De Sofa uvedl držitele Grammy

  Flamenco De Sofa – on-line festival na podporu španělských flamencových legend je v plném proudu. Jako třetí vystoupení uvedl tento čtvrtek 18. června rychle stoupající hvězdu současného flamenka Nina de los Reyes s jeho nejnovějším představením Tierra / Země. Nino vůbec první tanečník v historii získal letos cenu Grammy, a to za spolupráci na albu hudebníka Chick Corea and The The Spanish Heart Band.

  Pro diváky Flamenco De Sofa si připravil dramatické představení, které klade důraz na poezii jako katalyzátor emocí. První stream Tierra začal v rámci festivalu 18. 6. a k vidění bude zdarma na webových a facebookových stránkách festivalu do středy 24. 6. V tomto termínu mohou také diváci přispívat souboru Nina de los Reyes do virtuálního „klobouku“ libovolnou částkou. Nadšení zájemci tak mohou z pohodlí domova sledovat představení světové úrovně a zároveň finančně podpořit umělce, kteří pocházejí z jedné z nejvíce zasažené země pandemií.

  V České republice se velice rychle aktivovala umělecká scéna a kulturní život se na čas přenesl do online světa. Teď tyto zkušenosti chceme nabídnout Španělsku, kde to takto příliš nefunguje. Chceme podpořit klenot španělské kultury, který pronikl do celého světa a ten si ho zamiloval, říká ředitelka festivalu Karol Martincová. Během minuty se zájemci mohou z pohodlí svého domova přenést do sluncem zalité kolébky flamenka Anadalusie, kde načerpají energii a vášeň, kterou tato svébytná hudebně-taneční kultura nabízí. Flamenco De Sofa už nabídlo představení sevillského virtuózního tanečníka Davida Péreze a špičkovou tanečnici Karime Amayu.

  Příští čtvrtek se představí tanečník Antonio Molina “El Choro” s představením Aviso: Bayles de Jitanos. První červencový čtvrtek 2. 7. uvidí diváci dechberoucí představení Muy Especial jedné z nejslavnějších španělských tanečnic současné flamenkové scény La Monety, která vystoupila v roce 2017 v Praze na Dni flamenka. 9. 7. je v programu festivalu Flamenko De Sofa špičkový tanečník Pol Vaquero s představením Antojo a o týden později 16. 7. se představí tanečník Adrián Santana v představení Simbiosis. Dva měsíce plné flamenka uzavře 23. 7. Mónica Fernández s představením Comadre, které otevírá divákům cestu do nejhlubších koutů taneční i lidské duše.

   ///

  On-line streamy budou zveřejněny stránkách festivalu, na YouTube a na facebookovém profilu vždy ve čtvrtek v 19 hodin a budou ke zhlédnutí do středy dalšího týdne. Finance vybrané za jednotlivé koncerty budou poslány do Španělska jednotlivým souborům a rozděleny mezi účinkující, kteří vystupují na nahrávkách.

  • Autor:
  • Publikováno: 19. června 2020

  Komentáře k článku: Flamenco De Sofa uvedl držitele Grammy

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,