Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Festival ve stanech i pod hvězdami

  Od středy 14.srpna až do neděle 1. září zabydlí pražskou Letnou novocirkusoví umělci z celého světa. Během tří týdnů festival Letní Letná představí množství odvážných skupin a jednotlivců, kteří předvádějí výkony, nad nimiž se mnohdy tají den.

  Už první akce, „procházka v oblacích“, při níž provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongonga přejde přes Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů, od Právnické fakulty UK do Letenských sadů, přinese adrenalinovou zábavu. Zahájí 14.července od 18 hodin program, který bude do nočních hodin pokračovat open air produkcemi. Představí se tanečně akrobatická show Blackout paradox a pouliční představení Cink The Universe.

   

  Ve středu 14.srpna v 18 hodin zahájí festival provazochodkyně Tatiana-Mosio Bongongam která přejde přes Vltavu ve výšce 35 metrů na laně dlouhém 350 metrů. Foto Letní Letná,

  V dalších dnech budou k vidění hosté ze zahraničí: kanadští Cirque Alfonse a jejich Tabarnak, seskupení 17 umělkyň Portés de Femmes a jejich Projet.PDF, soubor Cirque Aïtal, který propojuje v představení Saison du Cirque (Cirkusová sezóna) tradiční cirkus se současným. Vedle nich uvede svou work-in-progress Boreal Normosis a Collective Momentum, či nizozemský maestro Toni Ronaldoni křísící kouzlo tradičního rodinného cirkusu.

  Soubor 17 žen Portés de Femmes a jejich Projet.PDF. Foto Ian Granjean

  Kanadský Cirque Alfonse představí show Tabarnak. Foto Alexandre Galliez

  V sobotu 17. srpna poprvé uvede trojice akrobatů T1J (Théâtre d’Un Jour) představení Strach – a fear song,  na němž spolupracuje sopranistka Julia Calbete.

  Soubor Cirque Aïtal propojuje v představení Saison du Cirque (Cirkusová sezóna) tradiční cirkus se současným. Foto František Ortmann

  Chybět ovšem nebodu ani domácí umělci. Cirk La Putyka představí svou letošní novinkou Isole. V pátek 23. srpna uvede v premiéře nové představení Heroes pražská Losers Cirque Company ve spolupráci s Radimem Vizvárym, to vše v režii Daniela Špinara. Během festivalu vystoupí i pravidlení hosté jako VOSTO5, Holektiv, Bratři v tricku, Squadra Sua a další. A v tematických večerech Cirksession a Žonglérská galashow se předvede nejmladší novocirkusová generace.

  Heroes, nová premiéra Losers Cirque Company, která vznikla ve spolupráci s mime Radimem Vizvárym. Foto archiv LL

  Open-air představení jsou k vidění zdarma, stejně jako většina programu pro děti, na které Letní Letná nikdy nezapomíná. Každý den od pátku 16. srpna od 11 hodin je připraven pestrý program pro děti všech věkových kategorií, který malým divákům nabídne pestrobarevný svět, plný pohádek a příběhů, překvapení, kouzel, hudby a pohybu. První festivalový víkend bude například ve znamení Zdravotního klauna.

  Zdarma mohou děti navštívit irdinaci Zdravotních klaunů. Foto archiv LL

  Více informací a předprodej vstupenek na www.letniletna.cz.

  Divadelní noviny samozřejmě budou u toho a prostřednictvím denního blogu vám budeme přibližovat atmosféru Letní Letné.

  ///

  Více o Letní Letné na i-DN:

  Letní Letná

  • Autor:
  • Publikováno: 13. srpna 2019

  Komentáře k článku: Festival ve stanech i pod hvězdami

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,