Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2024

ročník 33
2. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Do divadla bez vstupného

  Dobrý den,

  rádi bychom Vás za náš brněnský Divadelní spolek Druhý pád informovali o chystané akci Bez koho čeho? Bez vstupného! Je to umělecký pokus, který nejde dohromady se současným chápáním služeb. Akce bude probíhat tuto divadelní sezonu od ledna 2014 do června 2014 a celou tu dobu hraje divadlo Druhý pád zdarma.

  FOTO archiv souboru

  Z inscneace Brno bezhlavé. FOTO archiv souboru

  Divadelní spolek Druhý pád je nepříliš etnicky, zato však dostatečně charakterově pestrý kolektiv, který zoufale odmítá nálepku běžného občana, a status umělců si nad hlavami drží se zanícením zelených aktivistů.

  Někteří členové mají za sebou už několik úspěšně ukončených divadel, jiní přiskočili do našeho značně rozjetého, a místy zanedbaného, vlaku postupem času. Mohli jste spatřit některé z našich inscenací (Transport, Troilus a Kressida, Brno Bezhlavě) v multikulturním prostoru Stadion, kde divadlo působilo po boku Buranteatru či divadelního spolku Aldente. Nyní, osamostatněni, částečně setřásáme svou minulost z ramen a ocitáme se na vlastních nohách v prostoru Café Soma (Jana Uhra 11, Brno), kde nás upoutala především  přátelská atmosféra. Nyní bychom rádi svůj okruh přátel rozšířili podobou informační kampaně. Je v našem prvořadém zájmu dostat se do podvědomí studujícím mladým lidem, jelikož naše společná naivita nás spojuje.

  Brno bezhlavé. FOTO archiv souboru

  Brno bezhlavě  FOTO archiv souboru

  Tvorba Druhého pádu se řídí formou nebezpečných pokusů. S neznámou látkou nakládá více či méně zkušený kolektiv, který se bez delších průzkumů vrhá proti všem nesnázím s mladistvým zaujetím – s naší největší výhodou. Byť máme důvody o každém našem kroku pochybovat, hrneme se vpřed skopávajíc všechny rozumové důvody z cesty, jako rozzuření katolíci.

  Bez koho, bez čeho – bez vstupného! je akce Druhého pádu na rozšíření svého působení, stejně jako možnost mluvit k lidem bez ohledu na jejich finanční příspěvek. Na otázku Proč? nelze než odpovědět další rozvernou otázkou Proč ne? Věřte nebo ne, někteří z nás už zakusili mnohé a tohle je pouze další cesta. Prostě až do konce června budeme hrát zdarma.

  Brno bezhlavé. FOTO archiv souboru

  Brno bezhlavě FOTO archiv souboru

  Máme radost, že se stále smíme vyjadřovat k některým sociálním problémům našeho města či nás samotných. Nehledáme v těchto víceméně nahodilých výkřicích finanční injekci, která se ostatně v krajině experimentálních divadla shání více než těžko.

  Umění má mít možnost postavit své zrcadlo plné směšných skutečností, avšak naším současným názorem je, že hodnocení spočívá čistě v rukou publika. Nechceme a nebudeme mluvit spisovně za vstupné. Chceme a budeme mluvit sprostě zadarmo.

  Jakub Kadlec, Divadlo II. pád, Brno

  Místo: Café Soma (Jana Uhra 11, Brno), 17. 1. 2014 – 30. 6. 2014

  Kontakt: [email protected]

  ///

  Více na i-DN: II. pád chystá velkolepou Otvíračku


  Komentáře k článku: Do divadla bez vstupného

  1. Míla87

   Avatar

   Super hra,
   jdu určitě znova.

   25.01.2014 (19.09), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,