Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  II. pád chystá velkolepou Otvíračku

  Veskrze v hollywoodském stylu hodlá brněnské divadlo II. pád zahájit sezónu v novém prostoru. Tím se po Stadecu a hostování v klubu Leitnerova a Kabinetu Múz snad už definitivně stávají sklepní prostory Café Soma na bulváru Jana Uhra 11. Divadlo II. pád představí své nové působiště v úterý 8. 10. 2013 představením Brno Bezhlavě!

  Café Coma. FOTO archiv

  Café Soma, ulice Jana Uhra 11, Brno. FOTO archiv

  Nové divadlo – opět /Nový prostor – opět /Stará parta – nehynoucí

  Původním působištěm tohoto souboru bylo multikulturní centrum Stadec se sídlem v budově sokolského stadionu na Kounicové ulici, podle něhož soubor nesl název Stadec dorost. O tento prostor však divadelní skupina přišla a původní název jaksi ztratil obsah. Stadec dorost se ocitl bez Stadecu, což se stalo i základem přechodného názvu souboru – Stadec dorost bez Stadecu. A protože má historie zůstat historií, Stadec se z názvu vytratil úplně a zůstal pouze II. pád (skloňováno druhým pádem).

  Nový prostor pod kavárnou Soma není pro II. pád novým pouze ve smyslu „dalším“. Je to zároveň prostor, který se díky vstřícnému přístupu pronajímatele nejvíce blíží představě prostoru, o který přišlo odchodem ze Stadecu. Tedy prostoru, kde bude moci realizovat své nápady a představy o divadle svým vlastním, nekonzervativním způsobem. Cílem II. pádu je částečně přesunout kulturní dění na ulici Jana Uhra a vytvořit z ní bulvár, kde bude Brno tak nějak žít, a nejlépe ulici přeměnit na pěší zónu, jež se stane místem setkávání lidí naladěných na stejnou vlnu punku.

  Brno bezhlavě! FOTO archiv souboru

  Brno Bezhlavě! FOTO archiv souboru

  Úterý 8. října – Otevření nového divadla

  Po šesté hodině večerní bude před Café Soma živo. Hned ze startu se mohou příchozí těšit na Dj Laise, který jim bude krátit čekání na příjezd hereckých celebrit a čestných hostů, které přiveze limuzína Rolls-Royce. O diváky, kteří se nedostanou do sálu na zahajovací představení Brno Bezhlavě!, se postará na improstage stand-up komik Radek Petráš známý například z pravidelné stand-up comedy show NaMikrofon, mentalista a hypnotizér Jakub Vosáhlo, klaun Čiko a na závěr zahraje DJ Harosh. Po představení bude následovat filmové promítání a volná zábava. Od začátku do konce bude akci natáčet kreativní Asociace nápadů.

  Divadlo II pad-Hasek-postaer

  Plány II. pádu

  Hlavním plánem divadla II. pád je mít a předávat radost. Jak z dobře odvedené práce, tak ze života samotného. Snahou souboru je spolupráce s profesionálními divadelníky. Prvním takovým výsledkem je kabaret Jaroslav Hašvejk s podtitulem Divadelní delirium. Tuto insceanci soubor nastudoval ve spolupráci s Divadlem DNO v režii Jiřího Jelínka.

  Nejbližším chystaným projektem II. pádu je inscenace textu Přátelé japonského autora Kóbó Abeho v režii Terezy Lexové. Premiéra je naplánována na listopad tohoto roku.

  Café Soma. FOTO archiv

  Café Soma. FOTO archiv

  Program otvíračky

  18:15   zahajuje akci Dj Lais

  19:00   příjezd herců a čestných hostů

  20:00   začátek představení Brno Bezhlavě!

              Po představení promítání filmu a volná zábava

              After party v Café Soma a v baru Naproti

  Potvrzení čestní hosté:

              Radek Petráš – stand-up komik

              Jakub Vosáhlo – mentalista, hypnotizér a kouzelník

              Jiří Honzírek – divadelník, šéf souboru Feste

              Klaun Čiko

              Dj Harosh

  Tomáš Kadlec (v červeném) v Brno Bezhlavě! FOTO archiv

  Tomáš Kadlec (v červeném) v Brno Bezhlavě! FOTO archiv

  O inscenaci Brno Bezhlavě!

  Takže dobrý večer! Vítejte na naší skupinové terapii nazvané poněkud netradičně. „BB“ – BRNO BEZHLAVĚ! Brněnské bolesti, brněnské blouznění… Půjde nám tedy o problémy brněnské. Klienti by tady měli zpracovat všechna svá brněnská traumata a duševní újmy s městem Brnem spojené, své brněnské závislosti, brněnské radosti i brněnské hořkosti. Terapie se odehraje prostřednictvím simulovaných divadelních scének, neboli etud. V těchto bezhlavě bizarních brněnských divadelních výjevech by se měli klienti dostat blíže ke svým zasutým brněnským pocitům a jaksi hlubinně se vnořit do své žité brněnské reality. A vyjít z naší skupiny ozdraveni.

  Režie: Vítězslav Větrovec
  Dramaturgie: Kateřina Menclerová
  Scénografie: Katarína Kováčiková
  Hudba: Jana Kalvodová
  Produkce: Tomáš Kadlec
  Hrají: Jakub Cír j.h., Michal Vyskočil, Jana Filová, Jana Kalvodová, Jan Laichman, Petr Koláček, Václav Dvořák, Klára Škrobánková, Zuzana Kuricová, Bohdan Špondr, Josef Juřík, Barbora Sýkorová, Růžena Dvořáková, Monika Matoušková, Tomáš Kadlec, Natalie Nina Nikitinová

  Divadlo II pad - stadec bez stadecu

  Odkazy:

  https://www.facebook.com/stadec

  https://www.facebook.com/pages/II-P%C3%81D/583144541745498?fref=ts

  http://www.radekpetras.com/

  https://www.facebook.com/jakubvosahlo.mentalistahypnotizer/about

  https://www.facebook.com/KlaunCiko?fref=ts

  http://www.asociacenapadu.com/

  https://www.facebook.com/pages/Divadlo-DNO/120745472451

  Recenze:

  http://prigl.cz/brnaci/divadlo-brno-bezhlave-potecha-vsech-brnenskych-sebemrskacu/

  http://www.b-tv.cz/vlna-z-brna.html?ep=2568

  http://www.munimedia.cz/prispevek/divaci-na-vlastni-kuzi-zazili-cestu-transportem-4490/


  Komentáře k článku: II. pád chystá velkolepou Otvíračku

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,