Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2024

ročník 33
2. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Divadlo Na Fidlovačce zachráněno !?

  Ředitelka pražského Divadla Na Fidlovačce Eliška Balzerová ve středu 28. října po odpoledním představení komedie Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti, jímž si divadlo připomnělo sedmnáctiletou existenci (bylo slavnostně znovuotevřeno 28. října 1998), přítomným divákům oznámila, že se díky mecenášům podařilo zachránit budoucnost této scény.

  Eliška Balzerová. FOTO JAN ZÁTORSKÝ

  Eliška Balzerová. FOTO JAN ZÁTORSKÝ

  Existence Divadla Na Fidlovačce byla začátkem roku ohrožena, protože nedostalo magistrátní grant. Balzerová současně potvrdila, že od příštího roku už nebude stát v čele této scény, jak to již avizovala na jaře. Jako herečka se ale bude na jevišti Fidlovačky objevovat i nadále.

  Podařilo se nám sehnat dva mecenáše, záměrně neříkám sponzory, díky nimž bude divadlo pokračovat i v příštím roce. Mě ve vedení vystřídá někdo jiný, kolega, který je s tímto divadlem již dlouho spjatý, řekla Balzerová bez bližších podrobností. Mluvila o neúspěšném jednání o získání magistrátního grantu, o němž podle ní rozhodují i lidé, kteří ‚nikdy v divadle nebyli‚.

  V poslední premiéře Divadla Na Fidlovačce v tomto roce – 10. prosince – nabídne večer písní a mluveného slova s názvem Dokud se zpívá, ještě se nezavřelo. Reprízy jsou připraveny na 16., 26., a 29. prosince.

  ///

  Více na i-DN:

  V Divadle Na Fidlovačce tiká bomba

  Divadlo Na Fidlovačce končí

  Grantová komise versus Fidlovačka

  • Autor:
  • Publikováno: 30. října 2015

  Komentáře k článku: Divadlo Na Fidlovačce zachráněno !?

  1. DN

   Avatar

   O stávající situaci
   Divadla Na Fidlovačce dala obsáhlý rozhovor jeho ředitelka Eliška Balzerová, který vyšel dnes v MfD. Na otázku „Můžete odhalit konkrétní jména mecenášů?“ odpovídá:
   Zatím ne, ještě to nemáme na papíře. Ale není to ani Andrej Babiš, ani Petr Kellner. Už jsem oba nové partnery seznámila s personálem v divadle. Dlouho sledovali naše úsilí a rozhodli se pomoci právě Fidlovačce. Nyní děláme kroky k profesionalizaci scény. Bude tady ekonomický ředitel, provozní ředitel, umělecký šéf. Jestli někdo do divadla vloží peníze, musí kontrolovat jejich tok.
   Více zde: http://kultura.zpravy.idnes.cz/balzerova-rozhovor-04o-/divadlo.aspx?c=A151109_110240_divadlo_ts

   10.11.2015 (13.19), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,