Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  Cihlafest přivede Kaleidoscope

  V sobotu 6. srpna se v areálu chráněného bydlení Fara nedaleko Slapské přehrady (Slapy 74) uskuteční poslední ročník benefičního open air festivalu CIHLAFEST. Novinkou je free zóna, do které je vstup zdarma, a to téměř na celý program festivalu, aby se mohli stavit všichni fanoušci této tradiční letní akce. Přichystány jsou workshopy s magickými bublinami, malování na obličej, tzv. facepainting, nebo netradiční zážitek v psycholampě. Celé odpoledne i večer zpříjemní koncerty kapel FaraBand, BeneBend a Stanley´s old boys. Vstupné se platí pouze na vystoupení známého souboru CIRK LA PUTYKA – představení Kaleidoscope.

  Kaleidoscope. Foto: Jiří Šeda

  Hudebně-divadelní festival CIHLAFEST je oázou pro děti i dospělé v horké srpnové sobotě. Na CIHLAFESTU se děti zaručeně nudit nebudou. Čeká na ně totiž nabitý program plný her, dílen, cirkusu, muziky a zábavy, který pobaví děti nejrůznějšího věku, ale bude zajímavý i pro rodiče. Festival je ideálním tipem pro skvěle strávené odpoledne i večer s celou rodinou.

  Brány zahrady se otevřou návštěvníkům v 11 hodin. Ti se hned mohou vrhnout v bublinové dílně na výrobu mega bublin, které mají vždy velký úspěch. Ve stinné zahradě je možné prožít celé odpoledne při rodinné zábavě, nebude chybět ani chutné občerstvení a možnost osvěžující koupačky v bazénu. V odpoledním programu se střídají kapely BeneBend a FaraBand. V 18.00 mohou návštěvníci zavítat do placené zóny a zhlédnout nezapomenutelné akrobatické kousky souboru Cirk La Putyka. Ten letos představí cirkusovou expedici za čistou radostí. Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Tak se dá shrnout inscenace nesoucí název Kaleidoskop. Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka, říká Maksim Komaro.

  Ani večer nemusí návštěvníci zahradu opustit. Po 19 hodině je možné si postavit stan ve stanovém městečku a užít si večerní zábavu bez stresu z cesty. O občerstvení je v areálu postaráno, alko i nealko mochito a grilované dobroty budou k dispozici do 23.00.

  • Autor:
  • Publikováno: 20. července 2022

  Komentáře k článku: Cihlafest přivede Kaleidoscope

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,