Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly Zprávy

  10. ročník KoresponDance dnes začíná

  Dnes – v úterý 28. června – začíná v Praze festival KoresponDance, čímž vstoupuje do své první dekády. Kulisami první pražské zastávky mezinárodního festivalu současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu se stanou mašiny, kabely či cívky. Jeho představení se totiž odehrají v nevšedním továrním prostoru PRAKAB Pražské kabelovny v Praze 10 – Hostivaři, a to navíc za plného provozu! V rámci oslavného 10. ročníku nachystali pořadatelé program od odpoledních až do nočních hodin.

  Jeho součástí je taneční free style battle s Kristiánem Mensou, představení nového cirkusu připravené se zaměstnanci továrny pod vedením režisérky Stéphanie N’Duhirahe, poetické pohybové vystoupení Andrey Salustri, kde prim sehraje polystyrenová hmota, či novocirkusové představení „v běhu“ žonglérů a akrobatů Hippana.Maleta. Program se uskuteční převážně open air, vstup je volný.

  Program 28. června 2022
  / PRAKAB Pražská kabelovna (Ke Kablu 278, Praha 10 – Hostivař)/

  Festival zahájí ve 13 hodin KoresponDance Battle s breakdancerem Kristiánem Mensou, který se v rámci efstivalu uskuteční již počtvrté. Mansa, vystupující pod jménem Mr. Kriss, je nejvýraznější osobností tuzemské breakdance scény. Jeho „dance battle“ nabízí různé taneční styly včetně breakingu. Tanečník zve k účasti všechny, kteří si chtějí zatančit a vyzkoušet něco nového.

  Hlavní program odstartuje novocirkusová skupina Cie Pieds Perché s projektem Továrna v pohybu, pod režijním dohledem čechošvýcarské akrobatky a performerky Stéphanie N’Duhirahe. Autorka v představení využívá závěsnou akrobacii a při ní výrobků PRAKABu, tedy kabelů firmy, kde se pražská část festivalu odehrává. Architektura tohoto industriálního prostoru včetně barvy kabelů nabízí různé – často velmi efektní – možnosti. A zbytky kabelů, vznikající při výrobě, dostanou nový, kreativní život. Performery se na okamžik stanou i samotní zaměstnanci továrny! Na návštěvníky čeká neobvyklá podívaná, při níž budou zkušenosti a zájmy pracovníků továrny i její paměť přetvořeny v nové umělecké dílo – novocirkusové site-specific!

  S prostorem firmy budou komunikovat i další performance. Magické představení Materia vykouzlí italský performer Andrea Salustri, který proměňuje obyčejný produkt, jako je polystyren, v kouzelnou hmotu, jejímž prostřednictvím vypráví příběhy a dokáže i snít. Divákovi se tak otevírá prostor pro jeho představivost. Dále v humorně laděné cirkusové show Runners vyprávějí – za doprovodu saxofonu – dva španělští žongléři, kteří si říkají Hippana.Maleta, o svém životě v běhu. Ocitají se v situaci, kdy jsou svázáni pravidly běžících pásů, zatímco je hudebník diriguje prostřednictvím řady her a experimentů.

  Podrobný program 1. části festivalu KoresponDance, 28. 6. 2022, Praha
  13:00–16:00      KoresponDance Battle
  16:15–17:15         Cie Pieds Perché: Továrna v pohybu
  17:30–18:00       Andrea Salustri: MATERIA
  18:15–19:15         Cie Pieds Perché: Továrna v pohybu
  19:30–20:00      Andrea Salustri: MATERIA
  20:30–21:30      Hippana.Maleta: RUNNERS

  PRAKAB Pražská kabelovna se nachází v Praze 10Hostivaři na adrese Ke Kablu 278.
  Více informací: www.korespondance.cz.

  /Pro i-DN z tiskové zprávy zpracoval hul/

  • Autor:
  • Publikováno: 28. června 2022

  Komentáře k článku: 10. ročník KoresponDance dnes začíná

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,