Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Blogy

  Zvěsti z Krytu (No. 17/3)

  Proměnlivost významu termínu lid dovolím si pak v kontrastu zdokumentovat s realitou současného světa:

  To je odvaha! Devět žen „z lidu“ se svléklo a ukázalo, jak vypadá jejich nahé tělo. Co se jim na sobě líbí a co ne? Podívejte se

  FOTO archiv autora

  10. 5. 2013 11.30. FOTO The Sun

  ///

  Amy-Lou, 21, číšnice, Norwich

  Amy-Lou Howard. FOTO archiv The Sun

  Amy-Lou Howard. FOTO The Sun

  Mám malá prsa, ale k mému tělu jsou tak akorát. Jsem spokojená s tím, jak vypadám. Na škole se mi sice spolužáci posmívali, protože jsem byla úplně plochá, ale teď mi malá prsa nevadí. Na plastiku bych nešla, přijde mi, že silikony nevypadají nikdy přirozeně. Můj přítel Dan moje tělo miluje.

  ///

  Hye-Young, 23, asistentka v divadle, Londýn

  Hye-Young Lim. FOTO archiv The Sun

  Hye-Young Lim. FOTO The Sun

  Moje prsa začala růst, když mi bylo deset. Kvůli tomu si mě ve škole dost dobírali. Styděla jsem se za to, že jsem středem pozornosti. Doteď moje prsa přitahují pozornost mužů. Snažím se na ně neupozorňovat. Ale mám ráda jejich tvar i velikost. Nechtěla bych mít velká prsa, chci, aby muži poslouchali, když něco říkám, aby se mi dívali do tváře, ne do výstřihu.

  ///

  Hannah, 27, matka dvou dětí, žena v domácnosti, Swindon

  Hannah Donovan

  Hannah Donovan. FOTO The Sun

  Ve čtrnácti letech mi narostly čtyřky, a to mě udělalo na škole velmi populární. Když mi bylo patnáct, v pohodě mě ochranka pouštěla do klubů, vypadala jsem vážně starší. V osmnácti se do mě zamiloval můj manžel – totální horňák. Po dvou dětech se ale moje prsa dost změnila a můj milovník ňader mě opustil. Teď už mám nového přítele, který mě miluje celou a takovou, jaká jsem.

  ///

  Dani, 27, matka na plný úvazek, Kent

  Danielle Wood

  Danielle Wood. FOTO The Sun

  Byly mi dva roky, když jsem se polila vařící kávou a na prsou se mi vytvořily velké jizvy. Až do šestnácti let mi to nevadilo, pak se můj postoj změnil. Trpěla jsem mindráky. Poprvé, kdy jsem odhodila vršek plavek, bylo před šesti lety na Kypru. Změna k lepšímu v mojí psychice přišla, když jsem porodila své dva syny a já pochopila, že oni mě milují i přes ty jizvy. Teď mám na práci důležitější věci než se zabývat svým tělem. Jsem spokojená. A co se týče mužů, nikdy mě žádný neopustil kvůli tomu, jak vypadají moje prsa.

  ///

  Lisa, 28, zdravotní sestra, Jižní Wales

  Lisa James

  Lisa James. FOTO The Sun

  V pubertě jsem měla opravdu hodně velká prsa, také kvůli nadváze. Po porodu jsem se rozhodla zhubnout. A opravdu se mi to povedlo. Proto jsem se rozhodla pro implantáty. Teď jsem spokojená a konečně se mi vrátilo sebevědomí.

  ///

  Helen, 41 let, recepční, Kent

  Helen Goldthorpe

  Helen Goldthorpe. FOTO The Sun

  Moje prsa mi vadila jen v období puberty. Nebyla totiž žádná. Narostla mi až hodně pozdě. Vždycky jsem měla atletickou postavu a věděla jsem, že nikdy nebudu vyvinutý typ ženy. Teď, když jsem starší, jsem ráda za to, jak vypadám. Mému partnerovi, fitness trenérovi, se moje postava líbí.

  ///

  Sharon, 45 let, uklízečka, Londýn

  Sharon Campbell

  Sharon Campbell. FOTO The Sun

  Nikdy jsem neměla velká prsa a spolužačky se mi kvůli tomu dost posmívaly. Když mi konečně narostla, cítila jsem se poprvé sexy. Ten pocit vydržel dodnes, mám prsa jako dvacetiletá dívka. Často nenosím podprsenku, vůbec mi to nevadí. Třikrát týdně je posiluji ve fitku a můj přítel říká, že je to znát.

  ///

  Carol, 47 let, terapeutka, Norwich

  Carol Taylor-Bird

  Carol Taylor-Bird. FOTO The Sun

  Prsa mi začala růst v jedenácti letech. A s nimi i moje sebevědomí. V patnácti letech jsem měla čtyřky, takže jsem si užívala pozornosti nejen spolužáků, ale i starších mužů. Miluju svá prsa. I dnes, kdy už tolik nedrží svůj tvar.

  FOTO archiv autora

  V dnešní době přijme své nahé tělo takové, jaké je, jen zlomek žen. FOTO archiv autora

  Konec osvěžující literární ukázky dokreslující tematiku.

  /Pokračování/

  ///

  Předchozí díly tohoto blogu:

  Zvěsti z krytu (No. 17/2)

  Zvěsti z Krytu (No. 17/1)


  Komentáře k článku: Zvěsti z Krytu (No. 17/3)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,