Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza

  Zpráva o setkání herců v Divadle v Dlouhé (21. září)

  Česká televize Prezident HA Jiří Hromada informoval o průběhu úspěšného jednání s generálním ředitelem ČT Dvořákem. Po jednostranné výpovědi ze strany ČT bude uzavřena nová smlouva o reprízném.

  Dabing pro nevidomé NF PRiorita HA byla oslovena panem Hronkem, který vyrábí dabing pro nevidomé, s žádostí o spolupráci s agenturními herci MPG. Pan Hronek vysvětlil, že dabing pro nevidomé musí být dokonalý a přesný, aby se nevidomí mohli v ději filmu správně orientovat. Založil nadační fond PRiorita, díky kterému by mohl získávat peníze na výrobu těchto dabingů.

  Dle našeho mínění tak zajistí práci agenturním hercům, kteří jsou již pět měsíců v nelehké situaci.

  Podpora Prezident HA požádal správní radu Nadace Život umělce o možnost finanční podpory pro ty, kteří se kvůli pětiměsíční absenci v dabingu dostali do existenčních problémů. Správní rada NŽU odsouhlasila, že nám pomůže a že uvolní určité prostředky.

  Pomoc Ivana Trojana Chceme velice poděkovat Ivanu Trojanovi, který věnoval nemalou peněžní částku na konto HA za účelem pomoci kolegům, kteří se dostali do existenčních problémů, protože je dabingová studia bojkotují.

  Na základě finančního daru Ivana HA vyhlašuje SBÍRKU IVANA TROJANA, která bude sloužit k pomoci diskriminovaným dabingovým hercům v tísni (konto HA – podpora: 38835011/0100).

  Výsledky jednání MPG s dabingovými studii Zástupkyně MPG nás informovala, že se agentura dohodla se třemi studii na podobě dílčích smluv a podmínkách případné spolupráce. Jsou to – LS Production, S-Pro Alfa, ATV Pardubice (P. Dohnal). (Na žádost prezidenta HA Jiřího Hromady byla z této pasáže odstraněna omylem uvedená studia, viz diskuse).

  Na začátku září se sešli právníci MPG a HA s právním oddělením TV Prima, právníci Primy definitivně potvrdili, že smluvní podmínky a všechny náležitosti k tomu, které navrhuje agentura, jsou právně čisté a průchodné. TV Prima ničemu nebrání.

  Prima – studio Virtual + Radiservis Majitel studia Virtual Pavel Dvořák vstoupil do jednání s televizí Prima, rád by vyráběl dabing pro tuto televizi, se kterou už loni jednal o spolupráci. Virtual podepsal rámcovou smlouvu s agenturou a nabízí Primě bonus 185 herců, kteří jsou u ostatních studií v kletbě.

  TV Barrandov a studio Médea Prvního června se otevřelo nové dabingové studio Médea v Braníku. Začali vyrábět veškerou práci pro TV Barrandov, kterou odebrali studiu Barrandov. K tomu částečně vyrábějí dabing i pro jiné subjekty. Majitelem tohoto studia jako celé televize je pan Soukup, se kterým jsme (HA) vstoupili do jednání ještě spolu s generální ředitelkou TV Barrandov Hrdou a předjednali další jednání s agenturou.

  Vedoucím produkce studia Médea je Leoš Lanči.

  Přátelé, díky naší semknutosti a odhodlání vyplouvají na povrch špinavosti, tunely a nekalé až mafiánské praktiky některých zástupců studií i zadavatelů. Kopli jsme do vosího hnízda, které se všemožně brání, aby nepřišlo o svůj dobře zavedený a nekontrolovatelný byznys.

  Zdeněk Hruška

  dabingová sekce HA


  Komentáře k článku: Zpráva o setkání herců v Divadle v Dlouhé (21. září)

  1. Petr Sitár

   Avatar

   Velmi mě zaráží,
   že studio LS Productions je uvedeno jako studio, které se s MPG dohodlo na „Dílčí smlouvě“, ale já o tom nic nevím? Případná spolupráce je nastavena podmínkami MPG, ale žádnou „dílčí smlouvu“ jsme nepodepsali ani nedojednali. Prosím o uvedení této desinformace na pravou míru.

   15.10.2014 (10.52), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Miloš Sommer

   Avatar

   V případě studia Soundwave je situace totožná.

   15.10.2014 (15.07), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  3. Zdeněk Hruška

   Avatar

   Rád bych se omluvil
   panu Sommerovi a studiu Soundwave za nepřesné vyjádření o dohodě na dílčích smlouvách a podmínkách o spolupráci. Špatně jsem si vyložil informaci o průběhu jednání MPG s panem Sommerem. Jak mě potvrdila agentura MPG, protože zatím nedošlo k žádné spolupráci s tímto studiem, nemohlo ani dojít k řešení dílčí smlouvy na jednotlivé dílo. Tímto se chci omluvit i panu ing. Petráskovi a jeho studiu, kde je situace obdobná jako ve studiu Soundwave. (Požádám DN aby zmínka o vašich studiích byla z tohoto článku odebrána.) Děkuji za pochopení.
   V případě studia LS Productions ke spolupráci mezi studiem a herci zastoupenými agenturou DOŠLO, a tím pádem muselo dojít i k dohodě a podpisu dílčí smlouvy na konkrétní dílo u každého zastupovaného umělce. (Možná měl pan Sitár na mysli rámcovou smlouvu, kterou MPG s LS neuzavřelo.)

   15.10.2014 (17.44), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,