Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Změny budou

  Novým ředitelem libeňského Divadla pod Palmovkou bude s definitivní platností režisér Michal Lang. Rozhodli o tom na svém úterním jednání radní hlavního města, kteří tak potvrdili rozhodnutí výběrové komise.

  Michal Lang. FOTO archiv DÚ/IU

  Michal Lang. FOTO archiv DÚ/IU

  Na základě výsledků výběrového řízení komise rady hlavního města doporučila nadpoloviční většinou hlasů jmenovat do funkce ředitele Michala Langa, píše se v dokumentu, který radní projednali.
  Lang nastoupí na místo ředitele 1. září 2013, a vystřídá tak ve funkci Petra Kracika. Do výběrového řízení se přihlásilo celkem sedm uchazečů. Kromě Langa a Kracika se přihlásil rovněž herec Josef Hervert a herec Divadla Na zábradlí Miloslav Mejzlík. Přihlásila se i bývalá ředitelka děčínského divadla Janeta Benešová.

  Lang (1964) se kromě divadelní režie věnuje i psaní her a skládání hudby. V minulosti působil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem, v pražském Činoherním klubu, v Divadelním sdružení CD 94 nebo v libereckém Divadle F. X. Šaldy.

  Divadlo by mělo podle Langovy představy sledovat tři linie. Tou první je činohra, kdy bude uvádět jak klasická díla, tak současná i autorská dramata. Tady budu garantem já. Druhou linii pak bude tvořit politický kabaret, kde bude garantem Tomáš Svoboda, řekl Lang. Třetí pak bude komunitní linie, kdy bude chtít divadlo poskytnout prostor zajímavým autorským projektům.
  Jaké změny v divadle nový ředitel provede, zatím není jasné. Změny budou, ale musím se nejdřív podrobně seznámit s divadlem, jeho situací a souborem. Navíc případné změny nejprve sdělím lidem v divadle, řekl Lang.
  První titul, který se bude pod jeho vedením hrát, bude hra Krvavá svatba, ve které se do divadla vrátí jako host Vilma Cibulková. Kromě ní se jako host vrátí Aleš Procházka a další lidé, kteří tvořili tvář Divadla pod Palmovkou v době největší slávy v 90. letech, dodal nový ředitel.

  ///

  Více na i-DN:

  Michal Lang navržen na místo ředitele Divadla pod Palmovkou

  Probudit Divadlo pod Palmovkou ze spánku

  Palmovka hlásí 7 vyzyvatelů


  Komentáře k článku: Změny budou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,