Divadelní noviny Aktuální vydání 20/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

20/2023

ročník 32
28. 11. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  Zlomvaz nabídne wellness

  Již za necelé dva týdny začíná festival divadelních škol ZLOMVAZ. Letos nese podtitul WELLNESS, má již kompletní program a předprodej je v plném proudu. Během čtyř dnů se představí na scéně divadla DISK v Praze pět divadelní škol, a to z Česka, Slovenska a Polska. Kromě divadla nabídne nabitý hudební program, debaty a workshopy. Festival, organizovaný katedrou produkce Divadelní fakulty AMU, bude probíhat od 8. do 11. června.

  Foto: archiv

  Ve středu 8. června v 10:30 hodin proběhne slavnostní zahajovací ceremoniál, kde budou mimo jiné k ochutnání s láskou pečené dezerty přímo od festivalové ambasadorky herečky Denisy Barešové, která se zúčastní i workshopu canisterapie od organizace Helppes.

  Péče o sebe samu a mé duševní zdraví pro mě bohužel nebyla vždy samozřejmostí. Dnes již je situace jiná a aktivně se tomuto tématu již několik let věnuji. Dovedly mě k tomu však okolnosti, kdy už nebylo zbytí, a to není ideální stav. Jako ambasadorka letošního ročníku chci pomoci se zviditelněním tohoto tématu a dodávat tak odvahu ostatním, říká ambasadorka festivalu Denisa Barešová.

  Krakovská Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego bude v programu zastoupena inscenací Ojcowie, kterou lze označit za jeden z vrcholů divadelní přehlídky. ZLOMVAZ také přivítá letošní absolventy činoherního herectví z brněnské JAMU, kteří na festivalu uvedou derniéru své absolventské inscenace Lidé bez vlastností.

  Návševníci se budu moci zúčastnit workshopů jako relaxační a klidové techniky pod vedením Miry Babiakové, nebo moderní sebeobrana od Jasmíny a Pavla Houdkových. Ani letos nebude chybět tradiční meziškolní fotbalový turnaj, který se uskuteční v pátek  10. června  v Sokolu Praha Královské Vinohrady.

  Hudební program odstartuje zahajovací párty přímo v prostorách pražské DAMU ve středu  8. 6. Zahrají například kapely Holinky a Tygroo nebo DJ ŠatySVlečkou. V průběhu festivalu roztančí Divadelní fakultu Kvietah, 9kg přibrala, nebo Treska jednoskvrnná. Závěrečná párty festivalu ZLOMVAZ proběhne na lodi Altenburg v Holešovicích. Vystoupí interpreti jako Monika Načeva nebo Gondor Flames LABEL. Loď Altenburg rozezní také slameři v čele s Anatolem Svahilcem, který je bývalým studentem katedry produkce, která festival ZLOMVAZ organizuje.

  • Autor:
  • Publikováno: 26. května 2022

  Komentáře k článku: Zlomvaz nabídne wellness

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,