Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny >

  Ženy na prknech, v šálách a v letu (No. 3)

  Třetí den mezinárodního festivalu Fun fatale nabídl představení Cirkusu Tety s názvem Hra. Vedle účinkujících, Katky Klusákové a Pavly Rožníčkové, které jsou zároveň i autorkami inscenace, se na choreografii podílela i Radka Janů.

  Na začátku představení visela ze stropu pouze dlouhá červená šála. Za zvuku bušení srdce se z ní rodily dvě postavy, dětsky nevědomé, poznávající život – od prvních krůčků až po první slova. Další fáze “Hry” se přesunuly do vzduchu, kde nejdřív aktérky představily společnou akrobacií, aby se v jistém okamžiku jejich životní cesty rozešly. Každá z postav se chopila svého osudu a svých životních akrobacií. Katka Klusáková a Pavla Rožníčková předvedly na šále a hrazdě za doprovodu různých hudebních žánrů obratné, zajímavé a celkem napínavé akrobatické výjevy. Ty se střídaly s mluvenými pasážemi, které se pohybovaly v rovině absurdity. Jejích záměr představit nám životní cestu a vývoj postav byl, přes drobnější dramaturgické nesrovnalosti, jasně čitelný.

  Cirkus TeTy určitě do budoucna najde cestu, která jej přivede k dramaturgicko-režijní rovnováze a tím rovněž i k úspěšným inscenacím.

  Po Cirkusu TeTy měli diváci možnost vidět několik krátkých vystoupení účinkujících na festivalu. Mezi nejatraktivnější bezpochyby patřili zahraniční hosté, kteří například představili v Česku nepříliš známou akrobacii na laně nebo pole dance.


  Komentáře k článku: Ženy na prknech, v šálách a v letu (No. 3)

  1. Linda Vedralová

   Avatar

   Pane Milanoviči,
   jenom bych chtěla podotknout, že pole dance vystoupení neměli na svědomí zahraniční hosté, nýbrž české taneční studio Firefly
   🙂
   S pozdravem Linda

   09.02.2012 (20.59), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,