Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Zemřela Hana Kučerová

  Foto archiv

  Hana Kučerová

  8. 2. 1947 Praha – 29. 5. 2024 Praha

  Dlouholetá herecká agentka, produkční Divadla Viola, po roce 1989 členka hereckých oddělení v uměleckých agenturách Aura-Pont a Elekta, zakladatelka a ředitelka firmy pro zastupování herců HK AGENTURA. 

  Od mládí milovnice českého divadla, literatury i historie. Svou profesní cestu začala jako průvodkyně v Českém Krumlově.

  Po dlouholetých zkušenostech s produkční prací v pražské Poetické vinárně Viola (dnes Divadlo Viola), kde pod vedením ředitele Vladimíra Justla úzce spolupracovala s řadou vynikajících herců (Taťjana Medvecká, Boris Rösner, Jaroslava Adamová), hudebníků i režisérů (Lída Engelová, Miroslav Macháček, Evald Schorm, Jan Kačer, Tomáš Vondrovic, Miloš Horanský), pokračovala ve své práci v autorskoprávní agentuře Aura-Pont a Divadelní a literární agentuře Elekta. Na konci devadesátých let si založila soukromou hereckou společnost názvem inbspirovanou monogramem jejího jména HK AGENTURA. Patřila tak k zakládajícím osobnostem „byznysu s herci“ v České republice.

  Foto bed

  Mezi zastupované umělce a umělkyně patřili až do posledních dní herci Barbora Hrzánová, Radek Holub, či Chantal Poullain nebo Marika Procházková, dlouhá léta pak Jiří Langmajer, Pavel Kříž, Oldřich Navrátil, Petra Špalková, David Prachař, Linda Rybová, Klára Issová a mnozí další. Ve své agentuře se o vše starala sama, bez zaměstnanců. Svým klientům zajišťovala veškerý servis. Zajišťovala jim sjednávání smluv i kontrolu časového harmonogramu, koordinovala termíny natáčení a ostatních závazků, řídila spolupráci s castingovými a produkčními společnostmi.

  Důsledně sledovala kulturní scénu, byla vášnivou čtenářkou, soustředěně si až do posledních dní udržovala povědomí o dění v českém divadle, filmu i literatuře. /Více zde./

  Poslední rozloučení se bude konat v pátek 7. června od 13.15 ve smuteční obřadní síni krematoria v Praze – Motole. Za projevenou soustrast předem děkuje maminka synovců Hany Kučerové Erika Kučerová (email [email protected]).

  /Zpracovala bed/

  • Autor:
  • Publikováno: 3. června 2024

  Komentáře k článku: Zemřela Hana Kučerová

  1. Bandy gejza

   Avatar

   Upřímnou soustrast celé rodině.

   04.06.2024 (0.59), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Alena Prouzová

   Avatar

   S Hanou
   jsem se poznala osobně, hodně, hodně dávno, při lázeňském pobytu v Karlově Studánce. Byla s ní velká legrace. Mám na ni moc hezké vzpomínky. Někde mám i zapsané hlášky, které používala. Už je jí dobře. Přeji krásný pobyt v hereckém nebi. Hanko, už je to dávno……
   Děkuji, že jsme se na cestě životem potkaly.

   04.06.2024 (15.07), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  3. Jan Mandaus

   Avatar

   Smutné. Viola je moje srdeční záležitost.

   04.06.2024 (15.43), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  4. Průcha Alexander

   Avatar

   Upřímnou soustrast všem pozůstalým

   04.06.2024 (18.45), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,