Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Zemřela Eva Jurůjová

  FOTO archiv Divadla Radost

  FOTO archiv Divadla Radost

  Eva Jurůjová

  19. 4. 1956 Brno – 21. 9. 2016 Brno

  Pro všechny přátele a příznivce Divadla Radost máme tentokrát hodně smutnou zprávu. Svůj zápas se zákeřnou nemocí nevyhrála naše milá kolegyně Eva Jurůjová. Zemřela včera, 21. září. V dubnu jsme jí přáli k šedesátinám jen a jen zdraví, mysleli na ni a obdivovali její statečnost a optimismus. Bohužel ne všechna přání se vždycky vyplní…

  FOTO archiv Divadla Radost

  FOTO archiv Divadla Radost

  Eva Jurůjová byla v Radosti 36 let. Pokud si někdo vzpomene na osmdesátá a devadesátá léta,  určitě si vybaví její něžnou, krásně zpívající Studánku  ze scénického provedení Otvírání studánek B. Martinů, titulní postavu z inscenace Pohádka o Carevičce a sedmi bohatýrech, Sněhurku ze stejnojmenné pohádky. Ve výčtu bychom mohli pokračovat přes nesmírně úspěšnou inscenaci Když jde kůzle otevřít, kterou Eva hrála skoro dvacet let, až k rolím zcela nedávným – Lady Madonně v inscenaci Beatles, či titulní roli ve hře O líné babičce. Jediná evropská herečka, která hraje na basklarinet, řekl kdysi o Evě ředitel Radosti, když jí předával cenu za herecký výkon.

  Ale navíc byla Eva ještě báječná kolegyně, pohodová a optimistická, „klidná síla“ stmelující soubor. Je hodně těžké si  uvědomit, že tohle všechno jsme nenávratně ztratili.

  Budeme na Evu vzpomínat s úctou a láskou.

  Soubor Divadla Radost, Brno

  ///

  FOTO archiv Divadla Radost

  FOTO archiv Divadla Radost

  Eva Jurůjová

  Absolventka hudebně dramatického oddělení brněnské konzervatoře. V angažmá v brněnském Divadle Radost byla od roku 1979. Odehrála celou řadu princezen, pro které byla předurčena svým zjevem a hereckým typem. Zvládala několik hudebních nástrojů včetně basklarinetu a tak doplňovala současnou dramaturgickou linii divadla. V pozdějších letech bez nostalgie a ráda vyměnila role princezen za role charakterní, jako např. v inscenaci Když jde kůzle otevřít nebo Hraní o Karkulce.

  /Převzato z časopisu Loutkář/

  • Autor:
  • Publikováno: 22. září 2016

  Komentáře k článku: Zemřela Eva Jurůjová

  1. Jana Režná

   Profilový obrázek

   Bože, jak je nám to líto!
   Nezapomeneme.

   22.09.2016 (21.42), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,