Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Zemřela Daniela Krhutová

  Foto Jakub Ludvík

  Daniela Krhutová

  9. 4. 1973 Ostrava – 16. 10. 2020 Praha

  Herečka, zpěvačka a moderátorka.

  Na přelomu osmdesátých a devadesátých let studovala Janáčkovu konzervatoř v Ostravě, obor hudebně-dramatický. V té době hostovala v několika ostravských divadlech – v Divadle Petra Bezruče, v Divadle Jiřího Myrona (NDM) a v Loutkovém divadle Ostrava. Rok pak byla členkou Divadla Vítězslava Nezvala v Karlových Varech. Poté dokončila svá herecká studia na pražské konzervatoři. V Praze pak hostovala v řadě divadel, například v Žižkovském divadle, v Divadle v Dlouhé, v MDP, v Semaforu, Lyře Pragensis ad. Hostovala též v KD Hradec Králové a MD Most. A jezdila po vlastech českých se zájezdovými představeními.

  S Jiřím Kuldanem a Petrem Nárožným v titulní postavě TV-pohádky Marie Růžička (r. Aleš V. Horal, 1994). Foto archiv

  Úspěšnější byla spíše ve filmu a televizi. Poprvé se před kamerou objevila v roce 1990 jako sedmnáctiletá v televizní komedii režiséra Aloise Müllera Ten můj tam má spolužáka, kde si zahrála po boku Václava Sloupa či Vítězslava Jandáka. O čtyři roky později přišly dva nejznámější počiny v její filmografii. Vedlejší role v Schmidtově pohádce Jak si zasloužit princeznu (1994) a hlavně titulní postava televizní pohádky Marie Růžička. V dvoudílném snímku režiséra Aleše V. Horala se objevila po boku Vilmy Cibulkové, Ivany Andrlové či Petra Nárožného. Poté se v televizi i filmu objevovala spíše v menších rolích. Hrála i v seriálech Ordinace v růžové zahradě a Hraběnky.

  V roce 2003 se spolu s několika dalšími českými herci účastnila natáčení německé třídílné série Děti planety Duna. A objevovala se i v dalších zahraničních produkcích, například Únik z okovů či Crackerjack 2. Spolupracovala především s českokanadskou produkční společností North American Pictures, kde hrála například po boku známého francouzského herce Oliviera Grunera, americké wrestlingové hvězdy Reny Mero a  kde využívala svých jezdeckých a šermířských dovedností. Dokonce si zašermovala i s Anthonym DeLongisem, kaskadérem a učitelem šermu herců v Los Angels.

  Ve filmu německého režiséra Mario Gonsche Deadstrong. Foto archiv herečky

  Byla též zpěvačkou pětičlenné dívčí skupiny Harém, která vydala CD Černí andělé, Zavolej mi! a Na lovu.
  Pod pseudonymem Dania natočila ve studiu Hallart pětipísňové CD Vampýr se zakladatelem skupiny Markýz John Janem Vršeckým. V roce 2014 vydala další sólové CD Chemie vášní. Od roku 2008 byla moderátorkou (pod jménem Dania) v televizi Óčko – uváděla hudební pořad Breakout a společenský magazín Showbiz a dabovala společenský magazín Entertaiment Now.

  S Mojmírem Maděričem v inscenaci Dva muži v šachu (režie Petr Gelnar, produkce Divadelní agentury Albrecht). Foto archiv herečky

  V roce 2008 se vrátila na divadelní prkna. Po boku Oldřicha Navrátila a Mojmíra Maděriče ztvárnila – v inscenaci hry Miroslava Horníčka Dva muži v šachu (režie Petr Gelnar, produkce Divadelní agentury Albrecht) – vášnivou Bianku.

  Byla členkou Unie českých kaskadérů a 1. asociace divadelních a filmových šermířů.

  S partnerem Richardem měla dceru Lauru (2009).

  Zemřela po dlouhé nemoci v nemocnici na Karlově náměstí v Praze. O jejím úmrtí veřejnost informovala novinářka Eva Decastelo.

  Poslední rozloučení se uskuteční v pondělí 26. října od 14:15 hodin v krematoriu v Praze-Motole.

  /Pro i-DN z více zdrojů připravil a zpracoval hul/

  • Autor:
  • Publikováno: 21. října 2020

  Komentáře k článku: Zemřela Daniela Krhutová

  1. Vlastimila Patková

   Avatar

   Upřímnou soustrast,
   před rokem 22. 10. 2019 zemřel můj manžel..

   22.10.2020 (16.12), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Richard Šmíd Coriny

   Avatar

   Vážená redakce,
   chtěl bych Vám poděkovat za předešlý článek o mé zesnulé partnerce, herečce, zpěvačce a moderátorce Daniele Krhutové. Ve středu 5. května proběhne uložení jejích ostatků na Vyšehradě. Pietní akt se uskuteční v 10:30 hodin v důstojném místě umělců vyšehradského Slavína. Setkání účastníků, kteří přijdou vzdát poslední hold, bude v 10:00 hodin u chrámových dveří Baziliky sv. Petra a Pavla (ul. Štulcova, Praha 2 – Vyšehrad) a v 10:20 hodin důstojně a společně přejdeme na místo uložení ostatků.
   Dovoluji si Vás tímto pozvat.

   03.05.2021 (16.42), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  3. Dana Řezáčová

   Avatar

   Byla jsem její teta od Blaženy Krhutové.
   Švarcová Daniela Krhutová byla moje neteř. Měla ráda i mojeho syna Libora Vojáčka, je to její bratranec. Tel. Můj 72266226
   Děkujeme a upřímnou soustrast bývalé rodině

   20.03.2023 (11.50), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,