Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Zemřel Jindřich Gregorini

  Jindřich Gregorini. Foto Tomáš Krist

  Jindřich Gregorini

   28. 12. 1939 – 6. 4. 2019

  Divadelní ekonom, ředitel Divadla na Vinohradech v letech 2000-2012.

  Po maturitě vystudoval produkci na Divadelní fakultě Akademie múzických umění v Praze a poté pracoval jako ekonom v řadě pražských scén: např. v někdejším Divadle Jiřího Wolkra, Státním divadelním studiu nebo Ústředním loutkovém divadle. Od poloviny 90. let také vyučoval na pražské divadelní i filmové fakultě.

  V roce 1965 nastoupil do Divadla na Vinohradech jako vedoucí provozu a výroby a řadu let zde působil jako náměstek pro provoz a ekonomiku. V roce 2000 se poté stal jeho ředitelem, když ve funkci vystřídal Jiřinu Jiráskovou. Podobně jako ona vedl scénu k návratu k jejím měšťanským kořenům a repertoár sestavoval z divácky úspěšných komedií a lehčích žánrů (rozhovor o dramaturgii Divadla na Vinohradech poskytl Gregorini pro ČT24, záznam zde). Ředitelem byl až do roku 2012, kdy na jeho místo nastoupil někdejší ředitel Divadla Na Fidlovačce, herec a režisér Tomáš Töpfer.

  O jeho úmrtí informovala rodina.

  Parte je převzato z www.divadlonavinohradech.com.

  • Autor:
  • Publikováno: 7. dubna 2019

  Komentáře k článku: Zemřel Jindřich Gregorini

  1. Jan Veselý

   Profilový obrázek

   Jindřich Gregorini,
   úžasný člověk a geniální ředitel. Měl jsem tu neskonalou čest pod ním pracovat a radovat se z pojmů DIVADLO, PARTA, PŘÅTELSTVÍ, ÚCTA atd. další hodnoty, které naše divadlo bohužel opustily. Dva příklady. Ve složité osobní finanční situaci mně p. Gregorini pomohl nemalou jednorázovou nevratnou peněžní částkou, z které by se současný ředitel zbláznil. A nezapomenu na kdysi noční situaci, ve které jsem já a ředitel Gregorini řešili pokus o sebevraždu našeho bývalého zaměstnance. Já v jeho bydlišti a na uchu telefon s ředitelem. Vyřešili a nedovedu si představit takovou situaci v dnešní době se současným vedením…..

   MILÝ JINDRO,
   ČEST VAŠÍ PAMÁTCE A VAŠEMU ŽIVOTU PRO DIVADLO I PRO NÁS KOLEM.

   Váš vrátný DnV Jan Veselý

   09.04.2019 (1.31), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,