Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Zemřel Jakub Zedníček

  FOTO archiv MDB

  Jakub Zedníček

  13. 6. 1990 Brno − 1. 1. 2018 Starý Lískovec

  Herec a moderátor, člen Městského divadla Brno.

  Od devíti let se věnoval stepování. Ve stepových soutěžích byl dvakrát první na Mistrovství ČR a sedmé místo obsadil na World Championship Tap Dance 2002. Na konzervatoři Brno studoval hudebně-dramatický obor. Jako student pohostinsky vystupoval v Národním divadle Brno. Od roku 2011 byl v angažmá v Městském divadle Brno, kde zúročil své vzdělání a pohybové i pěvecké schopnosti v řadě menších rolí v muzikálech Marry Poppins, Chicago (kde setkal se svou životní partnerkou Lenkou Janíkovou), Kráska a zvíře, Jekyll a Hyde, Papežka Jana. V posledních měsících ho mohli diváci vidět jako Richarda Starkeyho v muzikálu Bítls.

  Ve filmu Richarda Řeřichy Don´t stop (2012). FOTO archiv

  Své herecké umění prokazoval také v činoherních rolích, například v dramatizaci Kunderova románu Jakub a jeho pán, kde ztvárnil roli Mladého Otrapy, nebo v Shakespearově Králi Learovi, kde hrál Glosterova levobočka Edmunda. V posledních dnech se připravoval na roli Double J. v muzikálu Horečka sobotní noci.

  Se svým strýcem Pavlem Zedníčkem v pořadu Kurňa, co to je? FOTO archiv

  Spolupracoval s Lukášem Hejlíkem na projektu Listování. Proslavil se v televizním pořadu Kurňa, co to je?, kde moderoval se svým strýcem Pavlem Zedníčkem.

  Se svou partnerkou Lenkou Janíkovou měl dceru Mayu, která se jim narodila v březnu 2017.

  Jeho automobil narazil do středových svodidel. FOTO Česká policie

  Zemřel tragicky asi půl hodiny po silvestrovské půlnoci při autonehodě na 192. kilometru D1 ve směru na Vyškov. Jeho automobil narazil do středových svodidel. Po vystoupení z auta středová svodidla přelezl a v protisměru ho srazila dodávka.

  • Autor:
  • Publikováno: 3. ledna 2018

  Komentáře k článku: Zemřel Jakub Zedníček

  1. Lenka Pazourková

   Profilový obrázek

   Vážení divadelní přátelé,
   dovoluji si Vás touto cestou informovat o posledním rozloučení s naším kolegou Jakubem Zedníčkem, které proběhne na Činoherní scéně Městského divadla Brno ve čtvrtek 11. ledna 2018 v 11:00 hodin a bude přístupné i pro veřejnost.

   Lenka Pazourková
   tisková mluvčí MdB

   09.01.2018 (15.57), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,