Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Zemřel Daniel Nekonečný

  Daniel Nekonečný. Foto archiv Daniela Nekonečného

  Daniel Nekonečný

  29. června 1966 Boskovice – 26. března 2019 Praha

  Zpěvák, tanečník, bavič, herec, lídr hudební skupiny Šum svistu a samozvaný velvyslanec ministerstva rozkoší. Fanoušek extravagance, exotiky, třpytek, žluté barvy a pyrotechniky.

  Vlastním jménem Daniel Konečný studoval dva roky herectví na DAMU a posléze prošel různými povoláními včetně pomocníka v porodnici či hrobníka. Začínal v kapele Laura a její tygři a v roce 1990 založil vlastní hudební skupinu Šum svistu, s níž vydal alba Šum svistu – Rytmy z ráje a Magie ANBS (Magie Absolutně Nejsilnější Blahodárné Síly). O magii se aktivně zajímal, podnikal výpravy do pralesů za šamany a míchal si lektvary z tamních bylin, z nichž některé byly dokonce halucinogenní. Sólově vydal album Nekonečný šum. V roce 2008 usiloval o vystoupení v hudební soutěži Eurovize. Jeho show doprovázely ohňostroje, barvy, exotické kostýmy, brazilské tanečnice a silně zvýrazňované R. Jako herec se objevil v televizním seriálu Historky od krbu (1995) a ve filmech Eliška má ráda divočinu (1999) a Jak se krotí krokodýli (2006).

  S expartnerkou Zuzanou Kardovou, která u něj začínala jako tanečnice, měl dceru Terezu.

  Byl nalezen mrtvý ve svém bytě v Řeporyjích, příčina smrti zatím není známá. O úmrtí informoval média starosta Řeporijí Pavel Novotný.

  • Autor:
  • Publikováno: 26. března 2019

  Komentáře k článku: Zemřel Daniel Nekonečný

  1. DN

   Avatar

   Poslední rozloučení
   se uskuteční 4. 4. od 14:15 v krematoriu v pražském Motole. Datum a hodina byly údajně zvoleny proto, že čtyřka byla Nekonečného oblíbené číslo a věřil v jeho magickou moc. „Ozvali se mi všichni, co s Daníčkem jezdili, všichni chtějí pomoct s přípravou. Pomáhat bude i žena F. A. Brabce, s dekorací i finančně,“ uvedla Nekonečného přítelkyně Zuzana Kardová, která pohřeb připravuje. Sám režisér Brabec by se měl na pohřbu také podílet. Obřadu v krematoriu bude předcházet velkolepý průvod a kolona aut až ze Stodůlek. Smuteční hosté by měli doma nechat tradiční černé oblečení a přijít v pestrobarevném. „Kluci půjdou v tom, v čem vystupovali – bílé obleky a žluté šerpy. Holky ve svých kostýmech, pokud se na to budou cítit,“ dodala Kardová s tím, že součástí pohřbu bude projekce Nekonečného show. Pokud to vedení motolského krematoria dovolí, měla by se na místě uskutečnit i skutečná ohňová show s petardami. Právě takovými vystoupeními se Nekonečný proslavil, vždy obklopen krásnými exotickými tanečnicemi.

   31.03.2019 (22.44), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,