Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Zahajte léto na Biskupském dvoře

  Na tom Biskupském dvoře je ale krásně! Člověk by tam chodil za kulturou klidně celé léto. A vlastně – proč ne? Jubilejní desátý ročník divadla na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea přinesl spolupráci s dalšími kulturními institucemi a rozšíření programu, takže se brněnští diváci můžou od 14. června až do 6. září těšit na koncerty, divadla i tanec.

  Svátek letního divadla zahájí 15. června premiéra Shakespearovy tragédie Romeo a Julie v inscenaci Městského divadla Brno. Foto archiv festivalu

  Léto na „Biskupáku“ zahájí inscenace Městského divadla Brno: Romeo a Julie, Tři mušketýři, My Fair Lady (ze Zelňáku), Noc na Karlštejně, Mendel aneb Vzpoura hrášků a Lakomec. Pomyslnou štafetu předá MdB 22. července Divadlu Bolka Polívky, které uvede od 22. 7. do 3. 8. představení Podivné odpoledne Dr. Zvonka Burkeho, premiéru letošní sezóny Horská dráha s Jitkou Ježkovou a Milanem Kňažkem, Šest tanečních hodin v šesti týdnech s Chantal Poullain a Martinem Krausem, inscenaci Divadla Studio DVA Sex pro pokročilé s Karlem Rodenem a Janou Krausovou nebo divácký hit The Naked Truth – Odhalená pravda.

  Divadelní program doplní koncert Ondřeje Havelky s jeho Melody Makers či vystoupení Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory. Tři večery budou patřit 28. Mezinárodnímu kytarovému festivalu, na kterém se sejdou špičkoví virtuozové i mladé nadějné talenty. A Maraton hudby Brno a F Scéna roztančí nádvoří Biskupského dvora folklorními tanci ve dnech 10. – 25. 8. To Divadlo na Vinohradech předvede jiný tanec: 26. – 28. 8. vstoupí na nádvoří rozhádaný manželský pár v podání Dagmar Havlové Veškrnové a Tomáše Töpfera. Ve hře nebude nic menšího než královská koruna! Historická komedie Lev v zimě nabízí brilantní dialogy a pohotové konverzační obraty.

  Závěr léta pak můžete protančit spolu s baletem Národního divadla Brno, který pro vás namíchal osvěžující koktejl z fragmentů klasického i současného repertoáru – například pas de deux z baletů Labutí jezero, Giselle, Spící krasavice či Bajadéra. Posledním bonbonkem z této kulturní bonboniéry je koncert punkové legendy Plastic People of the Universe, kterým Léto na Biskupském dvoře vyvrcholí a zároveň odstartuje připomínky 30 let od Sametové revoluce, které chystá Moravské zemské muzeum.

  Prodej vstupenek si zajišťují na svá představení jednotlivé instituce samy, k dostání jsou tedy v Divadle Bolka Polívky či Národním divadle Brno. Lístky na koncert Plastic People of the Universe prodává Moravské zemské muzeum. Na představení MdB a Divadla na Vinohradech, kytarový festival a folklór F Scény kupujte vstupenky v pokladnách Městského divadla Brno či na www.mdb.cz.

  • Autor:
  • Publikováno: 10. června 2019

  Komentáře k článku: Zahajte léto na Biskupském dvoře

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,