Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Začíná 28. MHF Český Krumlov

  Už 28. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov od pátku 19.7. až do  10.srpna nabídne  23 hudebních večerů různých žánrů napříč staletími: klasika, jazz, folk, muzikál, opera, world music a další žánry zazní v interiérech i exteriérech města.

  Krumlovský mezinárodní hudební festival zahajuje 28.ročník Foto archiv

  Představí se množství výrazných umělců domácích i zahraničních.  Mj. houslisté Ivan Ženatý a Bohuslav Matoušek, hornista Radek Baborák či pěvci Adriana Kučerová a Richard Troxell, z dalších žánrů americké vokální sexteto Take 6 či zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová.  V muzikálovém večeru Broadway meets Broadway se představí Capathia Jenkins, Hugh Panaro, Michaela Gemrotová a Marian Vojtko. Festival nabídne i projekt k poctě krále popu pod názvem Michael Jackson Symphony.

  Dobové kostýmy, klasická hudba a atraktivní prostředí v Krumlově Foto archiv

  Zahajovací výpravné představení Venuše a živly: Hudba a tanec doby Krále Slunce u barokní fontány začne v 21 hodin v Zámecké zahradě u barokní fontány. Přiblíží atmosféru doby přelomu 17. a 18. století, dobu francouzského panovníka Ludvíka XIV., který miloval hudbu i tanec a sám rád účinkoval, a především hudbu Jeana-Baptista Lullyho a jeho současníků. V choreografii Heleny Kazárové vystoupí Hartig Ensemble a hosté, taneční sólisté Ida Fišerová a Ital Francesco Scarpato.  Bezpochyby zajímavá bude též barokní opera-balet Terpsichora G. F. Händela v interpretaci souboru Musica Florea se sólisty a tanečním souborem Hartig Ensemble, zámeckém Barokním divadle. Kromě Zámecké jízdárny, Maškarního sálu, Pivovarské zahrady či klášterního kostela minoritů v Českém Krumlově, poprvé festival pozve diváky do kostela sv. Mikuláše ve vojenském prostoru v Boleticích. Zde se uskuteční dva koncerty k 30. výročí pádu železné opony, vystoupí soubory z Rakouska a z Německa: Allegro Vivo Chamber Orchestra a Thüringen Philharmonie.

  • Autor:
  • Publikováno: 19. července 2019

  Komentáře k článku: Začíná 28. MHF Český Krumlov

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,