Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly Zprávy

  Začíná festival seniorských divadel Divadelní lázně

  Česká poezie a písničky Osvobozeného divadla zazní během třídenního festivalu amatérských seniorských divadel v Centru RoSa v Praze 8. Čtvrtý ročník přehlídky s názvem Divadelní lázně se uskuteční 4. až 6. listopadu 2021. Návštěvníky neotřelé divadelní zábavy čekají pestrá představení s tancem i zpěvem, která předvedou dohromady děti i amatérští herci kategorie 60+. Cílem je i v nelehké době propojovat generace. Vstup je zdarma.

  Foto: archiv Centra Rosa

  Festival plný divadelních inscenací, hudby, povídání i setkávání se známými i amatérskými divadelníky začne vždy v 17 hodin. Amatérští herci Divadla RoSa se tentokrát zaměřili na třicetiminutové pásmo sestavené z české poezie a písniček Osvobozeného divadla. Inscenací To jsme my chtějí především vyjádřit, že jsou i ve vyšším věku součástí společnosti. Konkrétní básně a písně si vybrali sami herci, obyvatelé Rezidence RoSa. Všichni totiž mají mnoho životních zkušeností a také tak potřebný nadhled. Jsou otevřeni novým nápadům a modernímu životu. Obdivuji je za jejich přístup, neodrazuje je ani strach z covidu nebo fyzický handicap a tím určitě inspirují ostatní, říká lektor Milan Lukáš Šnajdr.

  Pásmo Divadla RoSa obohatí dětské taneční studio Tanec v pohybu pod vedením Radky Brožíkové. Potvrzuje se tak myšlenka RoSy – propojovat generace. Za celý náš herecký spolek si troufám říct, že děti ze studia pod vedením lektorky Radky určitě zpestří a rozjasní naše vystoupení. Budeme v duchu myslet na naše vnoučata a pravnoučata a bude se nám určitě hrát mnohem volněji, říká Karel Majer, obyvatel Rezidence RoSa a amatérský herec.

  V rámci festivalu vystoupí také divadelní soubor Tisícihran se svými dvěma retrospektivními inscenacemi, chybět nebude ani poslední vlastenecký divadelně-ochotnický soubor seniorů HAFstudio. Vystoupí také divadlo Verva, ve kterém hrají společně zdraví i handicapovaní lidé nejrůznějších profesí a věku.

  Patronkou Divadelních lázní v Rose je prezidentka Českého střediska mezinárodní organizace amatérského divadla Lenka Lázňovská. Akce se koná pod záštitou radního Prahy 8 Michala Švarce. Divadelní lázně bude moderovat herečka Eva Horká. Vstup je volný, podmínkou je dodržení hygienických nařízení vlády.

  • Autor:
  • Publikováno: 4. listopadu 2021

  Komentáře k článku: Začíná festival seniorských divadel Divadelní lázně

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,