Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Vznik Zlomvazu, vznik všeho

  Mezinárodní festival studentského divadla Zlomvaz zve návštěvníky ve dnech 2. – 5. května nejen do prostor Divadelní fakulty Akademie múzických umění. Vedle Divadla DISK, Studia Řetízek a učeben na DAMU se pro veřejnost otevřou také prostoryKlementina a Divadla Na Rejdišti.

  Jako mnoho významných událostí se i Zlomvaz v letošním roce dočká jubilea. Spolu s Českou republikou oslaví náš festival pětadvacáté výročí svého vzniku. Právě vznik bude společným jmenovatelem všech programových sekcí, vysvětluje Kristýna Kočová, manažerka sekce marketingu a PR. Od významných událostí posledních sta let se částečně bude odvíjet letošní program festivalu, který již tradičně připravují studenti druhého ročníku produkce DAMU.

  DAMU a Divadlo Na Rejdišti

  Hlavním dějištěm festivalu je pořádající DAMU. Návštěvníky tak denně čekají dvě velká představení odehraná v Divadle DISK, řada dalších se jich uskuteční ve Studiu Řetízek a učebnách školy.Vzhledem k rozsahu celého programu bude přichystána i druhá divadelní scéna v Divadle Na Rejdišti. Na výběr bude, jako již tradičně, z představení českých i zahraničních. Vedle souborů z brněnské JAMU a bratislavské VŠMU se objeví i soubory z mnohých dalších zemí (Švýcarsko, Holandsko, Rumunsko, Teherán). Současně s divadly jsou pro návštěníky připraveny přednášky zaměřené nejen na kulturu.
  Letošní ročník navíc doplní unikátní akustické koncerty na střeše Divadla DISK, které budou na programu vždy po konci večerního představení.

  Klementinum

  Část vzdělávacích akcí se bude konat v nedalekém Klementinu a bude vedena formou workshopů. Pro návštěvníky bude také připravena tematická výstava z dílny studentů scénografie DAMU, která bude mapovat zlomové události, jež ovlivnily vývoj společnosti od vzniku Československé republiky. Na doprovodném programu se budou podílet i studenti dalších fakult Akademie múzických umění. HAMU představí práci svých studentů odpoledními koncerty v Zrcadlové kapli, FAMU uvede své krátké filmy, na něž bude navazovat diskuse s tvůrci. Novinkou letošního ročníku se stává tzv. speed dating, který známe jako zrychlenou formu seznamování, kdy u každého stolku sedí jedna žena a muži se u nich po krátkém časovém úseku střídají. Formát klasické seznamky proběhne i na Zlomvazu, ale až v jeho poslední den. Předtím bude na programu seznamování se nejprve s jednotlivými tvůrčími projekty a následně se samotnými tvůrci, upřesňuje Adam Svoboda, jeden
  z organizátorů festivalu.

  Večery nejen na Lodi Tajemství

  Závěrem každého dne pro účastníky i návštěvníky festivalu přichystaný večerní/noční program s hudební produkcí. Zahajovací večer festivalu se uskuteční na Lodi Tajemství bratří Formanů. Loď vypluje ve 22:00 a návštěvníky bude unášet na vlnách Vltavy a hudby až do časných ranních hodin.

  Všechny důležité informace a registrace naleznete na www.zlomvaz.cz či na Facebooku ZLOMVAZ – festival DAMU.

  • Autor:
  • Publikováno: 8. dubna 2018

  Komentáře k článku: Vznik Zlomvazu, vznik všeho

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,