Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Festivaly Zprávy

  V neděli začíná Moravské divadelní léto

  Moravské divadelní léto, open air festival Moravského divadla Olomouc, se uskuteční v termínu 16.–27. 6. 2024 ve Smetanových sadech v Olomouci. Festival zahájí slavný broadwayský muzikál Sugar a bohatý doprovodný program. Návštěvníci se dál mohou těšit na oblíbené inscenace, kromě toho divadlo chystá také řadu organizačních novinek jako novou chill zónu a lépe uspořádané hlediště.

  Moravské divadelní léto, open air festival Moravského divadla Olomouc, se uskuteční v termínu 16.–27. 6. 2024 ve Smetanových sadech v Olomouci. Foto: archiv festivalu

  Open air scéna, umístěná jako vždy naproti sbírkovým skleníkům ve Smetanových sadech, nabídne divákům řadu oblíbených komedií a muzikálů. Letošní ročník otevřeme novinkou z repertoáru souboru opery a operety, muzikálem Sugar, který hudebně doprovodí orchestr. Bude se jednat o jeho první uvedení pod širým nebem. Po skončení představení se diváci mohou přímo na pódiu, kterému vévodí šestimetrová trumpeta, s hlavními představiteli vyfotit na náš polaroid a nechat si fotku podepsat. Bude skvělé, když návštěvníci přijdou v tematických kostýmech, uvedla vedoucí obchodního oddělení Tereza Matějková a doplňuje, že focení, autogramiáda i kostýmová výzva se týkají obou uvedení 16. a 17. 6.

  Další nový titul bude komediální Natěrač, jenž si svou premiéru pod širým nebem zažije právě ve Smetanových sadech, prozradila vedoucí obchodního oddělení Tereza Matějková. Následovat bude muzikál Noc na Karlštejně, interaktivní detektivka Splašené nůžky, komedie Dokonalá svatba a oblíbený Sluha dvou pánů.

  Druhá neděle pak bude patřit dětem. V 10 a 14 hodin uvedeme hudební pohádky Miniopery a Ateliér MDO připraví výtvarné dílničky, malování na obličej a fotokoutek s pohádkovými postavami. Odpolední představení připravujeme s organizací Paměť národa, kterou můžete podpořit nákupem vstupenky, sdělila dále Matějková. Letos se poprvé ve spolupráci s nadšeným tanečníkem Petrem Balážem otevře prostor pro tančírnu, která bude následovat v podvečer po pohádkách. Zájemci si mohou přijít zatančit na latinsko-americké rytmy jako jsou salsa, bachata, zouk nebo samba de gafieira. Vstup je zdarma.

  Na návštěvníky čeká pár organizačních změn. Na základě zpětné vazby z uplynulých ročníků jsme změnili čas vstupu do hlediště. Představení bude tradičně začínat v 19:30, místa si však diváci budou moci obsadit už od 18:30 hodin, sdělila Matějková s tím, že hlediště bude také lépe uspořádané. Moravské divadlo chystá též novou chill zónu, která bude postavená ze scén a rekvizit zderniérovaných inscenací a návštěvníkům se otevře vždy v 18 hodin, v případě denního programu hodinu před jeho začátkem. Objeví se zde například fragmenty z Pana Scrooge, Únosu ze serailu nebo z Lovců perel. V podvečer 25. a 26. 6. návštěvníkům zpříjemní atmosféru buskeři. Občerstvení zajistí Divadelní klub, vinárna Na břehu Rhôny a Coffee Park.

  • Autor:
  • Publikováno: 12. června 2024

  Komentáře k článku: V neděli začíná Moravské divadelní léto

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,