Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2024

ročník 33
2. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly

  V Mostě fandí mládí

  Právě začíná osmý ročník festivalu Young for young v Mostě. Tradiční divadelní festival zve do Městského divadla v Mostě a Divadla rozmanitostí ve dnech od 30. října do 3. listopadu 2018. Nabídne leccos zajímavého a různorodého jak na Velké, tak na Komorní scéně.

  Činoherní studio z Ústí nad Labem přiveze inscenaci podle legendárního Bradburyho románu (451º Fahrenheita), Městské divadlo v Mostě nabídne hru pro mládež, jejich rodiče, ale i všechny dospělé diváky (Homevideo). Napínavou divadelní hru o dospívání a o tom, jak mohou sociální média a kyberšikana změnit normální život člověka. Skvělí klauni a performeři Filip Teller a Pavol Seriš zahrají divadelní stand-up o Češích a Slovácích, z Brna zde bude hostovat BuranTeatr s ekonomickou komediální inscenací Kabaret U Vrtaného kolena aneb Rozbijte prasátka přátelé! Závěr festivalu bude patřit jedinečnému novému cirku La Putyka a jejich divadelní básni Up End Down.

  Studenti se mohou těšit na představení z pražské DAMU (Choroby mládí), z brněnského divadla Polárka (Naše třída) nebo na Činoherní studio a jejich inscenaci Ronja, dcera loupežníka. V Divadle rozmanitostí se představí soubory z Divadla Lampion Kladno (Pračlovíček), Jihočeského divadla České Budějovice a Damúzy Praha (s pohádkou pro nejmenší s názvem Moment). Soubor Divadla rozmanitostí připravil Pohádku na předpis pro nejmenší diváky a teenagerům se představí s autorskou inscenací propojenou prvky činoherního, hudebního a výtvarného divadla o divoké jízdě mladého rebela napříč denním i nočním městem s názvem Bez keců a bez autorit!

  Festival dnes odstartuje představením 451º Fahrenheita Činoherního studia z Ústí nad Labem. Foto archiv festivalu

  V průběhu festivalu jsou také připraveny off programy – před každým večerním představením se mohou diváci těšit na vystoupení mladých umělců – taneční a hudební vystoupení v převážném zastoupení základních uměleckých škol v Mostě. Na programu je také divadelní a improvizační workshop se zkušenou lektorkou souboru BuranTeatr Brno Barborou Herucovou a pro nejmenší děti máme naplánovaný koncert kapely složené z členů souboru Divadla rozmanitostíNedloubej se v nose.

  Závěr festivalu již tradičně patří předávání ceny Forever young. Umělecké vedení festivalu ji uděluje každý rok vybranému divadelnímu umělci, který má za sebou obdivuhodnou kariéru a je stále činný, kreativní a mladý duchem. V předcházejících ročnících festivalu obdrželi cenu Forever young Luba Skořepová (2010), Lubomír Lipský (2011), Květa Fialová (2012), Stanislav Zindulka (2013), Iva Janžurová (2014), Jaroslav Satoranský spolu s Evou Klánovou (2015), Boleslav Polívka a Alois Švehlík (2016). V loňském roce byl oceněn pan Jiří Suchý. Je nám ctí, že v roce 2018 převezmou cenu Forever young paní Daniela Kolářová a pan Miroslav Středa.

  Více informací a rezervace vstupenek na www.divadlo-most.cz, nebo Facebooku Městské divadlo v Mostě a Young for young.

  • Autor:
  • Publikováno: 30. října 2018

  Komentáře k článku: V Mostě fandí mládí

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,