Divadelní noviny Aktuální vydání 7/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

7/2020

ročník 28
31. 3.–13. 4. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Upiš se v Rubínu

  A studio Rubín vypisuje pilotní díl projektu Autor v domě. Vychází z dramaturgie divadla, která je ve značné míře založena na autorských textech a inscenacích. Jeho záměrem je pomoci iniciovat vznik nových divadelních textů a poskytnout prostor (začínajícím) autorům psát v tvůrčím dialogu se dvěma výraznými osobnostmi české divadelní scény – Lucií Ferenzovou a Reném Levínským.

  Projekt bude probíhat formou kolokvií, na kterých se budou vybraní účastníci pravidelně setkávat s tutory. Aby vznikl podnětný tvůrčí dialog, budou konzultovány nejen texty účastníků, ale i samotných tutorů, a to od jejich základní ideje až po finální tvar.

  Od března do září dojde celkem k pěti setkáním. Závěrečným výstupem bude zářijové scénické čtení, které se uskuteční v A studiu Rubín. Potenciální možností je také inscenování některého textu či textů v A studiu Rubín a jejich zařazení do repertoáru.

  Podmínky

  Autor v domě je otevřen všem autorům a autorkám bez rozdílu věku i zkušeností. Tutoři spolu s uměleckou šéfkou A studia Rubín budou účastníky vybírat na základě těchto zaslaných podkladů:

  * motivační dopis (max. 2 500 znaků),

  * strukturovaný životopis,

  * náčrt synopse budoucího textu (max. 2 500 znaků),

  * jedna až dvě ukázky dosavadní tvorby s krátkým komentářem, proč jste vybrali právě tyto ukázky.

  Vše zašlete na e-mailovou adresu astudiorubin@gmail.com a v předmětu uveďte „Autor v domě“. Přihlášky zasílejte nejpozději do 25. 2. 2019. První kolokvium se bude konat v sobotu 23. 3. 2019.

  Lucie Ferenzová

  Tvorba Lucie Ferenzové zahrnuje jak psaní autorských textů, tak dramaturgii a režii. S divadlem Kolonie, které spoluzaložila, se věnuje především autorským inscenacím, jako například nejnovější One night stand/Up uváděnou ve Venuši ve Švehlovce. Jako dramaturgyně spolupracuje s režiséry, jako jsou David Jařab (Podivuhodný případ pana Holmese, Macbeth: Too Much Blood aj.) nebo Jan Frič (Anti-gone: Blackout aj.). Jako režisérka hostuje například v Meetfactory nebo v Divadle X10.

  René Levínský

  René Levínský, matematik a autor kultovního textu Ještě žiju s věšákem, čepicí a plácačkou, se řadí mezi nejhranější současné české dramatiky. Kromě svého srdcového ochotnického souboru Nejhodnější medvídci spolupracuje s předními českými divadly. Národní divadlo uvedlo jeho vědeckou komedii Dotkni se vesmíru a pokračuj a nejnověji pro soubor Geisslers Hofcomediaten napsal barokní hru Tři ženy a zamilovaný lovec.

  • Autor:
  • Publikováno: 13. února 2019

  Komentáře k článku: Upiš se v Rubínu

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,