Divadelní noviny Aktuální vydání 2/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

2/2020

ročník 28
21. 1.–3. 2. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip: Kratochvílení 2017

  Divadlo Continuo se po deseti letech vrací do zahrad zámku Kratochvíle s projektem Kratochvílení 2017. Inscenaci, jejíž podtitul zní V kruhu, budou moci diváci navštívit od 3. do 14. srpna.

  Divadlo Continuo letos slaví 25 let své činnosti. V rámci tohoto výročí se tým divadla rozhodl vrátit do zahrad renesančního zámku Kratochvíle, kde se po deset let konal projekt Kratochvílení (1997 – 2006). Pravidelné letní site specific projekty se v následujících deseti letech konaly kolem a na hladině rybníka Otrhanec v Malovicích, ve vlaku a v okolní krajině místní lokální tratě Netolice – Malovice, v prostorách bývalé cihelny ve Vodňanech, ve sklepení galerie Sladovna v Písku, v prostorách bývalého Schwarzenbergského statku Rábín a v loňském roce ve dvoře nově zrekonstruovaného prostoru Švestkového Dvora.

  Po deseti letech výzkumů, hledání a experimentů v nejrůznějších nedivadelních prostorech a dvacet let od prvního Kratochvílení jsme se rozhodli vrátit se na Kratochvíli a letošní projekt znovu připravit v prostorách renesanční zahrady a vodního příkopu, dodává k projektu umělecký vedoucí souboru Divadla Continuo Pavel Štourač.

  Během poslední dekády soubor rozvinul svůj přístup k netradičním hracím místům. Proměnil rovněž svůj divadelní jazyk. Z nabytých zkušeností získal nespočet podnětů v otázce přístupu k nedivadelnímu prostoru jako základní významové a interpretační rovině pro vznik divadelního představení. Návrat na Kratochvíli není zamýšlen jako sentimentální retro vzpomínání, ani jako návrat k již ověřeným divadelním postupům. Je pro nás výzvou k uchopení známého prostoru novým způsobem i provokací k hledání nových výrazových prostředků vyprávění divadelního příběhu, říká dále k návratu na Kratochvíli Pavel Štourač.

  Představení s podtitulem V kruhu/ In The Circle vzniká po dobu jednoho měsíce od 4. července do 2. srpna. Na přípravách se podílí se členy Divadla Continuo přes dvacet účastníků z dvanáctizemí Evropy i zámoří. Režie se již tradičně ujal umělecký vedoucí Divadla Continuo Pavel Štourač, hudba vznikne pod taktovkou Elii Morettiho. Vizuální stránka projektu má na starosti kmenová výtvarnice Divadla Continuo Helena Štouračová. Výslednou inscenaci budou moci diváci zhlédnout celkem dvanáctkrát, od 3. do 14. srpna, vždy od 21 hodin. Děti do 10 let mají vstup zdarma.

  Další informace: http://www.continuo.cz/kratochvileni-2017/

  FB: https://goo.gl/L8xzEq

  • Autor:
  • Publikováno: 19. července 2017

  Komentáře k článku: Tip: Kratochvílení 2017

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,