Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2019

ročník 28
25. 6.–2. 9. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Tip: 6. Mime Fest Polička 2017

  Už po šesté se sejdou ve dnech 11.- 16. září ve východočeské Poličce mistři nonverbálního umění z celého světa na festivalu Mime Fest, jehož pořadateli jsou Pontopolis z.s. a Mime Prague z.s. Důležitou osobou je ovšem zakladatel festivalu Radim Vizváry, jehož kolegiální kontakty v oboru umožňují, že do malého městečka v Čechách přijíždějí skutečně hvězdy vysoké svítivosti, aniž by za své vystoupení vyžadovaly komerční honorář.

  To je případ slavných Australanů Umbilical Brothers, německo- francouzské dvojice klaunů Bodeckera a Neandera, severského svalovce, klauna Davida Erikssona či finské mimky Reetty Honkakoski. Chybět samozřejmě nebudou ani čeští umělci nonverbálního divadla.

  Radim Vizváry k programu festivalu říká:. Dramaturgii vybírám tak, abychom prezentovali jak ty nejprogresivnější umělce, tak známé a zavedené soubory. Letos mám velkou radost, že se nám podařilo nalákat do Poličky australské Umbilical Brothers. Jsou uznávaní jako jedni z nejlepších komiků a mimů na planetě a je pocta, že se na našem festivalu objeví.

  Mime Fest se kromě večerních představení tradičně soustřeďuje i na vzdělávání. Kromě několika vystoupení, která jsou určena pro školy, pořádá festival i workshopy, kde se mladí adepti pohybového divadla mají možnost učit u zkušených profesionálů. Připravená je i výstava Slyšet pohyb od známého fotografa Roberta Vana. Festival se tak snaží všemi dostupnými způsoby přiblížit „němé umění“ běžnému divákovi.

  Více informací a program: http://mimefest.cz/

  ///

  Radim Vizváry na fotografii Roberta Vana. FOTO archiv Mime Fest

  Mime Fest

  je mezinárodní festival mimického divadla. Představuje spolupráci se zahraničními festivaly, školami a významnými institucemi oboru mimického umění. Zapojuje je do širšího evropského kontextu a otevírá nové možnosti setkání umělců. Dramaturgie programu se zaměřuje na profesionální umělce a široký okruh forem mimického divadla. Jeho hlavní součástí je podpora mladé generace a  edukativní činnost – workshopy a semináře vedené odborníky určené jak pro studenty uměleckých škol, tak pro veřejnost. Díky tomu se MIME FEST stává unikátní platformou rozšiřující přehled o dění současného umění pantomimy ve světě.

  Festival je od roku 2015 držitelem prestižního ocenění nejlepších evropských festivalů – značky EFFE.

  jas

  • Autor:
  • Publikováno: 3. září 2017

  Komentáře k článku: Tip: 6. Mime Fest Polička 2017

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,