Divadelní noviny Aktuální vydání 8/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

8/2024

ročník 33
16. 4. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly Zprávy

  Tanec bude propojovat

  Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla KoresponDance se uskuteční  od 3. do 5. července ve Žďáru nad Sázavou. Bude se jednat už o třetí ročník události, jejíž hlavní ambicí je oživit prostory nejen Zámku Žďár, ale i vybraných míst města. Festival uvede tři světové premiéry mezinárodně věhlasných choreografů, jako je Béatrice Massin, Jean Gaudin a Sebastien Fournier nebo Pierre Nadaud s choreografem Dominicem Boivinem. Program festivalu doplní i řada aktivit a doprovodných akcí pro celou rodinu.

  KoresponDance-2015-plakat-Oblud-webFestival KoresponDance ozdobí svou přítomností Divadlo bratří Formanů, kteří své představení Obludárium letos poprvé a naposledy přivezou letos do České republiky a divákům festivalu nabídnou představení každý den od 3. do 8. července s výjimkou 6. července.  Naším velkým přáním a snahou je aktivizovat – sebe, festivalové hosty, festivalové publikum i obyvatele Žďáru. Proto se v rámci námi produkovaných představení snažíme o maximální synergii pozvaného umělce s místními umělci a obyvateli Žďáru nad Sázavou. Baví nás propojovat tyto dva světy. Takové spolupráce ovšem nevznikají najednou, ale postupem let, během nichž je budujeme a v jejichž průběhu se zvaní umělci učí víc o nás a našem prostředí, vysvětluje způsob spolupráce v rámci festivalu KoresponDance jeho ředitelka Marie Kinsky.

  Béatrice Massin, proslulá francouzská choreografka, která v minulosti stvořila choreografii na příklad pro pařížskou operu nebo film Král tančí, představí v premiéře svůj nový projekt, pro nějž využila barokní partituru na Zámku vznikajícího Muzea nové generace. V představení  Bach 15 po boku zkušených tanečnic, jako je Andrea Miltnerová, Barbora Látalová nebo Zdenka Brungot-Svíteková, vystoupí i neprofesionální tanečníci ze Žďáru nad Sázavou. Choreograf Jean Gaudin a kontratenorista Sebastien Fournier se letos také vrací do Zámku Žďár, tentokrát s novým projektem Jean Sebastien², do něhož zapojí i místní pěvecké sbory. Švýcarská choreografka Nathalie Tacchella, která se ve svých projektech zaměřuje na komunitní práci, přiveze na festival svůj projekt Forces 1+ a v rámci svého pobytu na festivalu uskuteční workshop s festivalovými dobrovolníky. Poslední premiérou bude projekt francouzského choreografa Dominica Boivina a v Čechách žijího Pierra Nadaud, kteří svým site-specific projektem TraffiC slibují rozpohybovat prostory žďárského skate parku.

  Doprovodný program festivalu nabídne v prostředí zámku i zámeckého parku řadu tvořivých ateliérů pro děti i pro dospělé pod vedením lektorů Terezy Hradilkové a Jakuba Folvarčného. První nádvoří bude patřit pestrému hudebnímu programu. Součástí festivalu budou i vedené prohlídky areálu Zámku Žďár a Poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře.

  Více informací najdete na webových stránkách www.korespondance.cz.

  • Autor:
  • Publikováno: 23. června 2015

  Komentáře k článku: Tanec bude propojovat

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,