Divadelní noviny Aktuální vydání 6/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

6/2020

ročník 28
17. 3.–30. 3. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Šrámkova Sobotka zve Na scénu!

  63. Šrámkova Sobotka proběhne mezi 29. červnem a 6. červencem 2019 pod heslem Text a divadlo v dialogu. Těšit se tedy můžete na přednášky a diskuse o divadle a jeho roli ve společnosti, přijede třeba Vladimír Just či Milan Uhde. Novým dramaturgem bloku autorských čtení je Ondřej Macura, připravené jsou také poslechové pořady ve spolupráci s Českým rozhlasem Vltava. Večer se můžete těšit třeba na Racka, divadelní představení divadla Kampa, které bude tlumočené do znakového jazyka. Festival nabídne také svéráznou recitaci Petra Váši a ve čtvrtek 4. července přijede zahrát kapela WWW NEUROBEAT.

  Letos je připravena i jedna divácká lahůdka: čtyři scénická čtení ušitá přímo na míru Šrámkově Sobotce. V soboteckém plenéru se představí divadla D21 a X10, A studio Rubín a OLDSTARS, a uveden bude dokonce jeden původní překlad současné německé hry.

  Pestrou nabídku nabízejí také letošní dílny: fyzickému básnictví se bude věnovat Petr Váša, divadelní dílnu povede Radovan Lipus a jaké to je být kulturním publicistou, to si účastníci zkusí pod vedením olomouckého vysokoškolského pedagoga Erika Gilka.

  Nedělní BarCamp bude věnován tvůrčí a výchovné dramatice, bližší informace včetně odkazu na přihlášku naleznete na www.sramkovasobotka.cz. V dalších dvou dnech se pak můžete těšit na odpolední dílnu Emílie Zámečníkové věnovanou hodnocení recitačního výkonu ve školní třídě a následnou dvoudenní odpolední dílnu Elišky Poláčkové zaměřenou na interpretaci divadelní inscenace.

  Šrámkova Sobotka je festival českého jazyka, řeči a literatury. Jeho počátky jsou spjaty s předválečnými letními divadelními slavnostmi v Sobotce, jichž se Šrámek účastnil jako autor; první ročník festivalu se konal v létě 1957 u příležitosti Šrámkových nedožitých 80. narozenin. Posláním festivalu je napomáhat zájmu veřejnosti o český jazyk, kulturu mluveného slova a literaturu, ale také rozvíjet kulturu v regionu. Program festivalu tvoří několik programových linií, každý ročník je monotematicky zaměřen. Pořadatelem festivalu je město Sobotka prostřednictvím příspěvkové organizace Městské kulturní středisko Sobotka.

  • Autor:
  • Publikováno: 5. června 2019

  Komentáře k článku: Šrámkova Sobotka zve Na scénu!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,