Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Spitfire festival s krevetami

  V Paláci Akropolis se ve dnech 12. – 15. května 2013 koná festival, který představí nejnovější tvorbu skupiny Spitfire Company (jež se zabývá fyzickým, experimentálním a tanečním divadlem) a spřátelených umělců.

  Krevety_plakat_š

  Přehlídku zahají 12. května ve 20.00 premiéra projektu Spitfire Company s názvem KREVETY Á LA INDIGO. První repríza bude následovat hned druhé den – 13. května.

  Zapomenutá café restaurace uprostřed zapomenutého lesa. Setkání čtyř žen, které plánují v rytmu tanga a fadó celosvětové demonstrace za práva krevet. Poslední projekt Spitfire Company odkazuje na zapomenuté ženské surrealistické umělkyně a z několika úhlů nahlíží na ženství samotných protagonistek. Pomocí post-dramatických principů a moderních tanečních technik hledají fyzický a vizuální jazyk související se současným surreálnem.

  FOTO ARCHIV SOUBORU

  13. měsíc – Alegorie katastrofy, falešná mytologie, nahota, fetiš a smrt. FOTO ARCHIV SOUBORU

  13. MĚSÍC / REQUIEM ZA BRUNA SCHULZE – společný projekt Spitfire Company a Warsaw Mime Center bude uveden 14. května. Recenze můžete číst zde a zde.

  Inscenace je inspirovaná výtvarným a literárním dílem Bruna Schulze. Alegorie katastrofy, falešná mytologie, nahota, fetiš a smrt. A na konci v samotném ohnisku katastrofy pohled nejistých andělských očí. Divadelní a taneční akce jsou propojeny s originální hudbou Jana Kučery komponovanou pro známé hudební těleso Epoque Quartet. 13. měsíc s podtitulem Requiem za Bruno Schulze je koncert pro smyčcový quartet a divadlo v jednom.

  Festival uzavře 15. května večer projekt SOUKUP SOUKUP skupiny Tantehorse.

  Tanečně-výtvarný projekt herečky, režisérky a choreografky Miřenky Čechové a malíře Jana Mika v sobě propojuje současný tanec a výtvarné umění, které vzniká v přímém kontaktu s divákem. Tematicky se zabývá přehodnocením pohledu na jedince uvnitř společnosti, který do sociálně kulturních podmínek dané společnosti nezapadá, a proto žije na jejím okraji. Je z ní vyděděn, odcizen, odmítnut. Téma se inspiruje vztahem jedince vůči okolnímu světu, lidmi trpícími depresemi, fobiemi, psychickými poruchami a nekonvenčním vztahem k vlastní identitě.

  • Autor:
  • Publikováno: 10. května 2013

  Komentáře k článku: Spitfire festival s krevetami

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,