Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  SETKÁNÍ/ENCOUNTER oslaví třicátiny!

  Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER oslaví v roce 2020 již 30. narozeniny. Za dobu svého fungování přilákal rozličné žánry, díla a země z různých koutů světa. Protože kulaté výročí svádí k rekapitulaci let minulých, bylo jako komunikační téma příhodně vybráno TASTE THE TIME.

  Čas jako fenomén zahrnující minulost, budoucnost, ale především naši přítomnost. Přítomnost vnímáme jako bod, ze kterého se ohlížíme do minulosti a vyhlížíme do budoucnosti. Teď jsme my – tady a teď, se snahou o kontinuitu a zodpovědný přístup k věcem minulým a budoucím, říká režisér festivalu Marek David a dramaturgyně festivalu Jana Uhýrková

  Minulost se v festivalu zrcadlí ve využívání ověřeného. Ředitelem festivalu zůstává shodně s loňským rokem Michal Zetel. Festival sází i na osvědčená festivalová místa, představení hlavního programu budou uvedena v divadlech, s nimiž dlouhodobě spolupracuje. Konkrétně se jedná o  scény  Centra  experimentálního  divadla:  Divadlo  Husa  na  Provázku, Sklepní scénu a HaDivadlo, Studio Marta a Divadlo na Orlí.

  Role ambasadora, jíž se v minulosti ujali například Jiří Bartoška nebo Boleslav Polívka, se tento rok zhostí historicky první žena, paní Emília Vášáryová, čestná doktorka Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.

  Z úspěšných počinů let minulých festival přenáší do současnosti zejména Open Air Stage, která bude součástí zahajovacího průvodu, a přiblíží Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER     brněnské     veřejnosti. Dalším zachovaným je THE WORKSHOP probíhající během festivalu, jehož výstup bude součástí závěrečného ceremoniálu. Loňský pilotní ročník vedl maďarský režisér Attila Antal, ten letošní bude v režii performera Radima Vizváryho.

  Téma festivalu zahrnuje kromě minulosti a přítomnosti také budoucnost. Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se proto bude snažit jednat s ohledem na ekologickou rovinu, aby mohl probíhat i následující roky na nezničené planetě Zemi. V praxi to znamená omezení množství tiskovin na minimální možný počet, tvorbu propagačních předmětů z recyklovatelných materiálů a v neposlední řadě se budeme vyhýbat jednorázovým plastům jako jsou kelímky či plastové obaly.

  ///

  Více o festivalu SETKÁNÍ/ENCOUNTER na i-DN:

  SETKÁNÍ/ENCOUNTER

  • Autor:
  • Publikováno: 13. listopadu 2019

  Komentáře k článku: SETKÁNÍ/ENCOUNTER oslaví třicátiny!

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,