Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2019

ročník 28
11. 6.–24. 6. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Sandra Hüller

  Herečka a zpěvačka Sandra Hüller ve one woman show Obrazy tvé velké lásky (Theater Neumarkt Zürich), provedené na Pražském divadelním festivalu německého jazyka ve Studiu Hrdinů v Praze 22. listopadu 2017.

  Různá čtení a monodramata se na PDFNJ vyskytují pravidelně. Jistě s ohledem na nižší rozpočet takových produkcí, ale také – a především – do Prahy přivádějí nesporné osobnosti německého divadla. Mimo jiné si lze uvědomit, kolika vynikajícími herci německé scény disponují i jak dobře jsou konkrétní interpreti na takové úkoly připraveni.

  O Sandře Hüller se u nás v poslední době mluvilo v souvislosti s rolí Ines Conradi v úspěšné filmové komedii Toni Erdmann (2016). Tuzemští televizní diváci ji mohli zaznamenat také v německém krimiseriálu Kriminalista. Vůbec se proslavila především rolemi ve filmech a seriálech a lze ji přiřadit k nejpopulárnějším hvězdám současného ročníku PDFNJ. Už před třemi lety byla nepřehlédnutelnou součástí festivalového představení Gasoline Bill mnichovské Kammerspiele. V Německu je běžné, že se herci nespecializují, naopak pracují v nejrůznějších médiích a nevyhýbají se velmi odlišným produkcím.

  V Obrazech tvé velké lásky Sandra Hüller fascinovala uhrančivostí projevu dívky, která uteče z blázince a na své trochu fantasmagorické cestě potkává různé lidi a prožívá situace na hraně reálného a surreálného. Zvláštní podobu road movie hraje Sandra Hüller na rockovém jevišti, doprovázena jen dvěma hudebníky, které občas přibere coby statisty do hry. Postavu nasvěcuje drobnými ploškami mimiky, gest a pohybů, mluví za postavu a hned ji komentuje, přechází od šepotu do výkřiků. A dokonale zpívá tvrdý rock i jemnou melodii. Vždycky podle potřeby vysoce profesionálně promyšleného, připraveného a realizovaného výstupu. Všechno provádí jakoby mimochodem, bez zjevné námahy, bez hereckého předvádění se, k němuž produkce interpretku přirozeně svádí. Veškeré dění má neustále pod kontrolou, suverenita jejího výkonu je zarážející. Něco podobného není k vidění každý den. A zdaleka ne každá hvězda skutečně umí! DN

  • Autor:
  • Publikováno: 14. prosince 2017

  Komentáře k článku: Sandra Hüller

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,