Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Šaldovo divadlo spouští online seriál

  V Divadle F. X. Šaldy zkouší, šijí roušky, pomáhají seniorům, ale také vás virtuálně baví. Herci „dělají doma scény“, každý všední den ve 22:30 divadlo vysílá na sociálních sítích Čtení na dobrou noc, které vám zpříjemní usínání, a již dnes odstartuje historicky první online divadelní seriál na českém území.  Již dnes v 19:00 se můžete těšit na premiéru zcela originálního projektu, který nemá, v dějinách českého divadla obdoby. Seriál s názvem OPERACE ARCHA se bude živě vysílat z libereckého Malého divadla vždy jednou týdně, až do té doby, než skončí všechna karanténní opatření a vy se budete moci znovu vrátit do hlediště. Do příprav tohoto projektu se může zapojit i široká veřejnost. Na základě facebookové výzvy vedení činoherního souboru budeme sbírat podněty od našich diváků, které budou sloužit jako inspirace pro vznik nových dílů tohoto divadelního seriálu.  V prvním pilotním dílu se diváci můžou těšit například na herce Martina Polácha, Ondřeje Kolína nebo Janu Hejret Vojtkovou. Děj seriálu se odehrává v Liberci.

  Pustili jsme se do velikého dobrodružství, každý týden napsat zhruba půlhodinovou epizodu, nazkoušet ji a naživo odvysílat na tři kamery jako v pionýrských dobách televize. Ale kdy jindy zkusit věci jinak než teď. Doufám, že si náš komediální příběh o záchraně lidstva, naplánované v tajemných sklepeních liberecké radnice, najde své diváky a přinese jim aspoň na chvíli pocit, že sedí v divadle, jako by se venku nic nedělo. Ostatně proto vysíláme naživo a ne ze záznamu. Jsme divadlo, vznikající každý večer znovu, a právě tenhle neopakovatelný pocit, být přítomen při zrodu čehosi živého, chceme divákům nabídnout, byť zatím jen přes internetové připojení, dodal šéf činohry Šimon Dominik.

  Bláznivou komediální fikci, ve které půjde o záchranu celého lidstva můžete sledovat na Youtube kanále DFX či na jejich facebokoovém profilu.

  • Autor:
  • Publikováno: 3. dubna 2020

  Komentáře k článku: Šaldovo divadlo spouští online seriál

  1. Albert Čuba

   Profilový obrázek

   Nemá obdoby?
   Asi má. Ostravské Divadlo Mír živě streamuje svou improvizovanou show už asi tři týdny. Stejně tak živě streamovalo představení Trochu hodně mimo, které se přímo upravilo pro potřeby kamer. A také zveřejňuje záznamy. https://www.youtube.com/DivadloMir

   03.04.2020 (19.27), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,