Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2024

ročník 33
14. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Ředitelkou MD Zlín bude Irena Pelková

  Rada města Zlína rozhodla v pondělí 17. července na svém řádném zasedání, že novým ředitelem příspěvkové organizace Městské divadlo Zlín bude Irena Pelková. Dosavadní ekonomická šéfka divadla, která byla od 1. ledna 2023 pověřena jeho vedením, nastoupí do funkce v úterý 1. srpna.

  Nová ředitelka Irena Pelková. Foto: archiv divadla

  O místo nového ředitele největší příspěvkové organizace Statutárního města Zlín se ve výběrovém řízení ucházeli tři zájemci. Rozhodnutí, že nejlepší předpoklady pro vedení divadla má Irena Pelková, bylo v komisi naprosto jednoznačné.

  Nová ředitelka Irena Pelková zvolení na post ředitelky divadla komentuje těmito slovy: Děkuji za důvěru, kterou jsem od našeho zřizovatele statutárního města Zlín dostala. Divadlo má za sebou několik náročných sezon, ovlivněných řadou neplánovaných událostí a proměnných – počínaje covidem, přes odchod Petra Michálka a nakonec situaci, která nastala v polovině uplynulé sezony.

  Když byla v prosinci 2022 pověřena řízením této instituce, bylo jejím cílem divadlo stabilizovat ve směru dovnitř do týmu, i ve směru k veřejnosti. To se, myslím, v základu povedlo. Mými prioritami je v tomto trendu pokračovat. Společně budeme pracovat tak, abychom drželi uměleckou úroveň MDZ, divadlo lidi bavilo i vzdělávalo a naši diváci k nám chodili rádi a ideálně také často, dodává.

  To, že lidé ve Zlíně mají „své“ divadlo rádi, bylo vidět mimo jiné i na konci sezony, kdy se s  ohledem na rekonstrukci Velkého sálu dohrávala představení v červnu na Letní scéně za divadlem. Všechna představení byla poměrně rychle vyprodána. To nás může jen těšit. Myslím, že máme dobrý základ, na kterém můžeme stavět. Zároveň jsme samozřejmě otevřeni novým výzvám a příležitostem, říká nově zvolená ředitelka, která se těší se na zahájení nové sezony. Do ní divadelníci vstoupí s rekonstruovaným hledištěm, které bude mít sice sníženou kapacitu, za to ale zbrusu nová pohodlnější sedadla. Příští sezonu otevřeme 9. září jako již tradičně slavnostním vyhlášením divácké ankety Aplaus. Všechny k nám do divadla srdečně zvu, uzavírá Irena Pelková.

  • Autor:
  • Publikováno: 18. července 2023

  Komentáře k článku: Ředitelkou MD Zlín bude Irena Pelková

  1. Josef Herman

   Josef Herman

   Paní ředitelce a Městskému divadlu
   přeji dobré výsledky. Nicméně je to očekávatelné dokončení utajeného a velmi nestandardního odvolání Josefa Morávka a svěření ředitelského postu ekonomce. Nemyslím si, že je to dobře.

   20.07.2023 (0.25), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,