Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Kontext Zprávy

  Ředitelem Slezského divadla bude Petr Kazík

  Ředitelem Slezského divadla v Opavě se stane devětapadesátiletý manažer Petr Kazík. ČTK o tom informoval tiskový mluvčí města Roman Konečný. Kazík ve funkci nahradí Aleše Kománka, kterého před časem vedení města odvolalo. Důvodem byly podle radnice ekonomická a personální pochybení. Kománek s kritikou nesouhlasí. Uvedl, že se bude bránit žalobou i trestním oznámením.

  Slezské divadlo Opava. FOTO archiv

  Slezské divadlo Opava je městkou příspěvkovou organizací. Magistrát jej letos dotoval částkou okolo 93 milionů korun. Divadlo je dvousouborové. Kromě činoherního tam působí i operní soubor.

  Kazíka, který je například prezidentem Sborového studia Permoník či prezidentem České manažerské asociace, dnes jmenovali opavští radní. Funkce se ujme 1. října. „Komise ho vybrala ze šesti uchazečů, kteří se přihlásili do výběrového řízení a splnili podmínky,“ uvedl Konečný. Dodal, že na počátku bylo zájemců sedm. „Jeden z účastníků však nedodal potřebné dokumenty,“ uvedl.

  Nově jmenovaný šéf divadla ČTK řekl, že místo ředitele opavského divadla považuje za výzvu. Bude to náročné, uvedl. Své působení v Opavě ale vnímá jako časově omezené. Vidím to na šest let. Pak to předám mladším, řekl. Jako hlavní úkol si předsevzal „zacelit rány“, najít a vychovat svého nástupce. Bude potřeba změnit ekonomický model divadla. Například zvýšit návštěvnost, řekl.

  Zda by mělo divadlo nadále zůstat dvousouborové, což je mezi oblastními divadly v Česku rarita, nový ředitel momentálně nedokáže říct. Chce to hlubší analýzu. Je to výjimečné, že takové divadlo je dvousouborové. Opava si musí říct, zda takovou výjimku chce. Je to ekonomicky náročné. Zase na druhou strnu z pohledu divadla, dramaturgie a diváka to dává logiku, uvedl.

  Kazík v současné době vyučuje na Newton University, je odborným asistentem na Univerzitě Karlově v Praze, kde vyučuje andragogiku a management vzdělávání. V roce 2020 byl zvolen prezidentem České manažerské asociace. Řídil a administroval projekty na lékařské fakultě Ostravské univerzity, byl zde také odborným asistentem či prorektorem pro informatizaci a rozvoj.

  Od roku 1997 působil také jako jednatel či ředitel ve společnostech Ambra – Consulting či AHRA – Human Resource Agency. Zpívá v pěveckém sboru Permoník Karviná, kde jako prezident vykonával v posledních sedmi letech manažerskou činnost.

  • Autor:
  • Publikováno: 1. října 2023

  Komentáře k článku: Ředitelem Slezského divadla bude Petr Kazík

  1. Vladimír Hulec

   Vladimír Hulec

   Petr Kazík
   se věnuje pedagogické a lektorské činnosti. Přestože vystudoval ekonomii a půlku svého profesního života vykonával různé manažerské funkce v oblasti obchodu, marketingu a TOP managementu, neustále se věnoval vzdělávání. V počátcích to byla externí výuka ekonomie na středních školách a tříletá zkušenost ve funkci ředitele vyšší odborné školy zahraničního obchodu a cestovního ruchu. I když se ještě na pár let vrátil k řízení obchodu a marketingu, jeho další cesta směřovala před třinácti lety k založení vlastní vzdělávací společnosti AHRA. Se svou společností působil ve více než dvou stech významných firmách ČR. V posledních letech se převážně věnuje vzdělávání dalších lektorů – certifikát za absolvování jeho lektorských kurzů získalo již více než 200 lektorů. Pedagogické aktivity došly k naplnění ve funkci prorektora Ostravské univerzity. V současné době působí také na fakultě sociální studií OU v Ostravě. /https://www.databazeknih.cz/zivotopis/petr-kazik-27239/
   Ostatní se dočtete výše.
   Proboha, a kde je kultura, neřkuli divadlo?!

   01.10.2023 (23.41), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,