Divadelní noviny Aktuální vydání 12/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

12/2024

ročník 33
11. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny >

  Prohlášení Divadla Exil Pardubice

  Divadlo Exil se rezolutně distancuje od předvolebního vystoupení kandidáta ČSSD Jakuba Rychteckého a Patrika Ulricha, které se v prostorách divadla uskutečnilo 1. 10. 2010.

  Pan Rychtecký si prostory Divadla Exil pronajal za účelem šansonierského koncertu, jak tvrdil. Na jevišti však uskutečnil jednostrannou předvolební agitaci zaměřenou proti kandidátům konkurenční politické strany, což nikdo ze stálých členů Divadla Exil předem nevěděl. Nikdo ze souboru se také nepodílel na přípravě ani realizaci vystoupení.
  V Rychteckého „politické satiře“, která je k vidění na internetu, se přesto objevuje titulek „Divadlo Exil uvádí“. Pan Rychtecký tak vědomě zneužil dobré jméno divadla ke své předvolební propagaci. Divadlo Exil považuje tuto skutečnost za skandální a žádá po Jakubu Rychteckém veřejnou omluvu. Jinak zváží další právní kroky.

  Předmět protestu, „politickou satiru ve stylu Ivánku, kamaráde připomínající nešvary pardubické politiky,“ můžete zhlédnout zde  (pozn. red)

  předsedkyně správní rady


  Komentáře k článku: Prohlášení Divadla Exil Pardubice

  1. Mgr. Jakub Rychtecký

   Avatar

   Prohlášení Jakuba Rychteckého

   S politováním musím konstatovat, že paní Prouzová neuvádí fakta. Proto je uvedu já. Za prvé, nejednalo se o předvolební vystoupení, ale satirickou scénku v rámci představení PIANOBAR Patrika Ulricha, s kterým v Pardubicích vystupoval několikrát. V divadle Exil je pravidelným hostujícím účinkujícím. Za druhé, to, že bude satirická scénka 25 minutovou součástí programu PIANOBARU, musela paní Prouzová jako předsedkyně správní rady vědět, neboť s týdením předstihem visely plakáty upozorňující na program Pianobaru v Pardubicích. Pokud někde nastala chyba, tak v komunikaci mezi paní Prouzouvou a panem Ulrichem. Já jsem byl pouhým hostem představení, kde se skutečně konal koncert spolu s dalšími scénkami. Zaplatil jsem pouze pronájem prostor (mohu doložit fakturou), o programu představení jsem s paní Prouzovou nikdy nehovořil. Za třetí, ve videu není uvedeno, že se jedná o předvolební akci ČSSD a není zmiňována moje kandidatura do Zastupitelstva města Pardubice. O žádném zneužití „dobrého jména“ divadla proto nemůže být řeč. Za čtvrté, je pravdou, že se ve videu objevuje text „divadlo Exil uvádí“, ale je zde myšleno místo konání satirické scénky. Pokud má paní Prouzová s tímto problém, tuto část videa z internetu odstraním. Za páté o politické satiře věděl jeden stálý člen divadla Exil, který se dokonce přímo podílel na realizaci (ozvučení a osvětlení) představení! Obrázek si udělejte každý sám.

   Děkuji za Vaší pozornost

   15.10.2010 (17.18), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Kateřina Prouzová

   Avatar

   Vzhledem k tomu, že prohlášení pana Rychteckého není pravdivé, podstupujeme celou záležitost našemu právnímu zástupci.

   15.10.2010 (17.25), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,