Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2020

ročník 29
26. 5.–8. 6. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Prague Fringe po sedmnácté

  Mezi 25. květnem a 2. červnem nabídne 17. ročník festivalu Prague Fringe na 250 představení v devíti prostorech po celé Malé Straně. Diváci se mohou těšit na nabitý program plný divadla, komedie, kabaretu a mnoho dalšího.

  Jako každý rok, i letos Prague Fringe nabízí širokou škálu inscenací z celého světa. Představí se mnoho témat a žánrů, několik projektů se zaměřilo na celosvětové problémy, které se dotýkají všech z nás.

  Diváci budou moci zhlédnout oceněné inscenace od světově uznávaných tvůrců. Na Prague Fringe se tak již třetí rok objeví britský autor Henry Naylor, tentokrát s premiérovou hrou Games. Vypráví v ní pravdivý životní příběh mladé židovské šermířky, která se po neúspěchu rozhodne vyhrát olympijské hry v Berlíně. Další zajímavou inscenací je Trygve Wakenshaw: Clown Work In Progress, který byl již za své předchozí projekty oceněn na Fringe festivalech v Edinburghu, Adelaide a v Perthu. Show si v Praze odbyde premiéru.

  Přivážíme také Hamleta (An Experience) v podání skvělé Emily Carding. FOTO Prague Fringe

  Letos uvádíme přední tvůrce a špičku divadla. Kromě Henryho Naylora či Trygve Wakenshawa se můžete těšit také například na komedii o dvou bratrech Chores, britský soubor Rendered Retina s debutovým projektem Form či muzikálovou senzaci Songs of Gays v podání London Gay Men’s Chorus Ensemble, jejichž minulé vystoupení v Praze bylo odměněno vyprodaným sálem. Přivážíme také Hamleta (An Experience) v podání skvělé Emily Carding, která získala rovnou tři ceny na Prague Fringe 2015 za one-woman show Richard III. Uvedeme inscenace pro všechny typy diváků – pro milovníky komedie, pro děti, pro návštěvníky, kteří neumí perfektně anglicky. Vše se odehraje na Malé Straně, kterou tak na devět dní obsadíme skvělou světovou produkcí, říká ředitel a zakladatel festivalu Steve Gove.

  Návštěvníci budou mít příležitost zdarma zhlédnout minutové ukázky většiny inscenací během oblíbené akce Fringe Sunday. Letos se bude konat 27. května od 14:30 v La Loca Music Bar & Lounge. Ani rodiny s dětmi nepřijdou zkrátka – je pro ně připraveno mnoho kvalitních projektů. Po úspěšném pilotu z minulého roku se i letos spustí Family Fringe, hodinová přehlídka všech inscenací pro děti, která budou na Prague Fringe. Tuto showcase lze zdarma navštívit 26. května v La Loca Music Bar & Lounge od 14:30.

  Festivalu poprvé představuje Fringe Wonder Pass – festivalovou akreditaci na 6 představení za nejnižší dostupnou cenu, se kterou přichází možnost si představení zarezervovat předem. Festival mimo to spustil novou sekci podpory – Friend of the Fringe. Členství stojí 1 000 Kč a přináší 5 vstupenek zdarma v rámci Take a Chance, slevu na Fringe merch, pozvánku na zahajovací gala či skvělé slevy u festivalových partnerů.

  17. ročník Prague Fringe festivalu
  9 divadelních i nedivadelních prostor, 55 produkcí, 246 představení
  25. května – 2. června 2018
  http://www.praguefringe.com/

  • Autor:
  • Publikováno: 14. května 2018

  Komentáře k článku: Prague Fringe po sedmnácté

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,