Divadelní noviny Aktuální vydání 1/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

1/2019

ročník 25
8.–21. 1. 2019
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Pouliční fantazie (No. 1)

  Pražský festival pouličního divadla Za dveřmi zahájí projekt Brána do Fantazie. Přes 30 performerů, přechod provazochodce nebo heliový balón s akrobatkou, tak bude vypadat slavnostní otevření 7. ročníku festivalu Za dveřmi. Ten na týden přiveze do Prahy desítky souborů z Čech i zahraničí a rozzáří ulice města pouličním divadlem. Vstup na festival je (až na jednu výjimku) zdarma.

  Letos už posedmé bude Praha druhý červencový týden žít pouličním divadlem. Festival Za dveřmi, který se koná od 13. do 18. července v centru Prahy a na Výstavišti Holešovice, přiveze to nejlepší z pouličního divadla, klauniády i nového cirkusu. Hned první den festivalu se vůbec poprvé v České republice představí pohyblivý, heliem plněný balón s akrobatkou. Tu doplní přechod uznávaného německého provazochodce Olivera Zimmermanna, který se jako jeden z 20 lidí na světě účastnil kilometrového přechodu po laně. Zahájením provede další 30 umělců, akrobatů a performerů. Brána do fantazie je příběh o lidských snech a fantaziích, které neznají žádné hranice, naznačuje ředitel festivalu a režisér představení Jakub Vedral a dodává: Vůbec poprvé v České republice budete moct vidět šestimetrový akrobatický balón. 165 metrů krychlových naplněných heliem se vznese společně s akrobatkou u Průmyslového paláce 13. července od 21.00 hodin. Tolik by stačilo na naplnění více než 14 000 balónků.

  Serious Clowns FOTO ARCHIV FESTIVALU

  Serious Clowns FOTO ARCHIV FESTIVALU

  Festival Za dveřmi se bude konat po pondělním zahájení vždy od 16.00 hodin až do večera. Poslední představení začínají ve 21.00 hodin. Těšit se můžete například na francouzský soubor Underclouds Compagnie, polské Teatro KTO či Španěly Companyia La Tal a další desítky souborů. Mezinárodní soubor Serious Clowns, který tvoří Adam Read (jenž spolupracoval s proslulým Cirque du Soleil) a Fyodor Makarov (spolupracovník Slavy Polunina), představí 15. a 16. července na Výstavišti pouliční klaunerii The Lost Wheels of Time. Ve středu 16. a ve čtvrtek 17. července na holešovické Výstaviště přijede se svým šapitó Teatro Tatro. Nejlepší slovenští herci v představení Majster a Margaréta rozehrají příběh o lásce i zlu, o Bohu i Ďáblu. Vstupenky na toto představení lze koupit v předprodeji v síti goout.cz

  Po pondělním zahájení bude festival pokračovat na dalších šesti místech Prahy. Vyjma Výstaviště Holešovice se na pouliční divadlo můžete těšit na Václavském a Jungmannově náměstí, Můstku, Na Příkopě, Florenci i Andělu. Festival Za dveřmi jsme letos rozšířili o nová místa. Z tradičního centra Prahy se dostáváme i na další křižovatky. Chceme, aby se lidé v každodenním shonu na moment zastavili, odpočinuli a užili příjemné chvíle, říká organizátorka festivalu Michaela Holbíková.

  Více informací o festivalu najdete na www.zadvermi.cz

  • Autor:
  • Publikováno: 2. července 2015

  Komentáře k článku: Pouliční fantazie (No. 1)

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,