Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2024

ročník 33
28. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny >

  Potužíraviny (No. 2)

  Konečně jsem zas začal chodit do divadla. A Potužíraviny, ty potřebuju, abych vůbec byl.  Příští vlna, na kterou jsem chtěl, je pro mě asi v prdeli, ale byl jsem aspoň na 4+4 dnech v pohybu.  Mimo jiné se mi hrozně líbil ten Adámek v Krásné jizbě – dělá voiceband, adoruje prý E. F. B., ale není to kopie, je to nové generační vidění.

  Teď mám ale na mysli tohle. Všichni se bojí bulváru, tj. hlavně Blesku. Všem tzv. intošům (např. nějakému Ermlovi z DN či dokonce úžasnému novináři Ivanu Breziovi) bulvár prostě smrdí, a tím to mají vyřízeno. Já naopak jsem v pakárně začal Blesk číst, a chci-li něco vědět o smrti Radovana Lukavského nebo Bořka Navrátila – koupím si Blesk. Tam je toho nejvíc, jsou tam nejlepší fotky a tak vůbec. Celý národ čte Blesk, tak nechápu, proč národem pohrdat.
  A mám jeden rest. Napsal jsem takovou glosu k Lucině Vondráčkové, ale ani Rudé Právo s tím nechce mít nic společného. Zřejmě je to příliš velká žíravina…

  Lucina Vondráčková je podrazák, teta Helena prokletím rodiny

  Podle vyjádření Lucie Vondráčkové je Zdeněk Potužil její divadelní otec. Potužil byl její dvorní režisér v Divadle Rokoko, opatrovník, inscenoval s ní Shakespearovu Julii, Anouilhova Skřivánka (hrála Johanku z Arku) a úžasnou hru Patricka Marbera Na dotek (hrála baťúžkářku a tanečnici v peep show). Lucie byla vůdčí osobností při vzpouře několika málo herců, kteří se zasadili o konec Potužilova Rokoka a i o svůj vlastní konec práce v Rokoku.

  Nějak ti Lucie ublížila?

  Hlavně ublížila sama sobě. Zazdila deset let své herecké kariéry. Její ctižádost býti viděna tak způsobila veliký podraz nejen na mě, ale i na herce v Rokoku, kteří se snažili jí věřit. Bohužel v komplotu s ní byli i bráchové Dlouzí (Vladimír byl velký český herec, ale i dost bezcharakterní člověk). Všimněte si, že ve všech rozhovorech, které Lucie od roku 2oo4 dala, není ani zmínka o její deset let trvající etapě divadelní práce.

  Jaký má Lucie vztah k tetě Heleně?

  Je to prokletí nejen její, ale celé rodiny. Myslím teď hlavně jejího tatínka, vyučeného herce. Když hrála Lucie Julii, neustále se opakovala věta:  Dnes přijde Helena. Když přišla na představení Na dotek, kde byla Lucie v erotickém spodním prádle, legendární Helena ji chytla za kůži na břichu a řekla: Zhubnout. A naše slavná herečka a zpěvačka Lucie přestala jíst.

  Co si dneska o Lucii myslíš?

  Vyléčil jsem se z jejího podrazu v pakárně i ze své „nenávisti“. Byl jsem v Bohnicích tři měsíce, a tak jsem četl Blesk a dověděl se tak o její svatbě a sexy symbolu. Zcela konečnou byla pro mě její fotka coby – pardon – kurvy v červených igelitových šatech, kde si masturbovala prso. Akorát, chybička se vloudí, na fotografii bylo vidět, že si to prso mne jaksi ze vzduchu. Nevím, mám-li to právo říct, ale Lucie by měla mít větší apetit, jak se domnívám sluší na sexbombu.

  Byl jsi Lucii na svatbě?

  Šel bych. Byl jsem tři měsíce mimo domov a hloupě jsem doufal, že budu mít pozvání doma. Jasně, nic tam nebylo. Holt si mě vytěsnila stejně jako své divadelní role. Je to, bohužel, její problém.

  Namlouvám si, že jí přeju všechno nejlepší, ale popravdě řečeno, moc na to nevěřím. Je mi jí líto.


  Komentáře k článku: Potužíraviny (No. 2)

  1. Petr Pavlovský

   Petr Pavlovský

   Zdeňku,
   shodou okolností jsem si loni v květniu Bohnice také 3 neděle „užil“, šel jsem tam dobrovolně a přímo prosil, aby mě tam rychle vzali. Zachránili mi život ! Diagnóza: bipolární psychóza; dnes už opět „lehká hypomanie“, a to prakticky od dětství.
   Co ty, smím-li se ptát?
   Tvůj kdys kritik a fanda – DNO, Bulgakov, Leskov, Hrabal, Hašek a d.. – P. P.

   22.11.2011 (6.17), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,