Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Festivaly Kontext Zprávy

  Podzimní filmové festivaly

  3Kino – Praha 2015

  2. ročník Mezinárodního filmového festivalu 3Kino – Praha 2015 se uskuteční od 5. do 8. listopadu 2015 v pražském kině Atlas.

  Film-3kino-event_banner2x_FB

  Přehlídka vychází ze spojení kinematografie čtyř zemí visegrádské koalice a láká na současnou polskou, slovenskou, českou a maďarskou tvorbu. Během čtyř dnů diváci můžou zhlédnout pětadvacet filmů a zúčastnit se dvou mezinárodních workshopů.

  Letošní hvězdou přehlídky je polský herec Eryk Lubos, oceněný na MFF Karlovy Vary 2012 Cenou za nejlepší mužský herecký výkon v dramatu Zabít bobra, který uvede tři filmy a bude debatovat s diváky. Na festivalu bude zastoupena i domácí produkce: celovečerní dokument o rockovém hudebníkovi Filipu Topolovi Takovej barevnej vocas letící komety /ČR 2015, režie Václav Kučera/. Na programu jsou rovněž tři české koprodukční snímky – dramata: Aferim! /Rumunsko, ČR 2015, režie Radu Jude/, Život v akvárku /Island, ČR 2014, režie Baldvin Zophoniasson/ a Třetí poločas /Makedonie, ČR 2012, režie Darko Mitrevski/.

  Film-3kino-H2I0541ww1

  Jednotlivé vstupné na filmové představení činí symbolických 30 Kč.
  Více informací o MFF 3Kino (katalog filmů, denní program a další) najdete na webu: www.3kino.cz

  ///

  Mezipatra

  Tématem 16. ročníku queer filmového festivalu Mezipatra, který se bude konat v Praze od 5. do 12. listopadu a pak se přesune do Brna, jsou Dny, které otřásly světem.

  film-mp_2015_vizual_A3

  Přináší 66 filmů z celého světa s LGBT tematikou. Těšit se můžete např. na českou premiéru snímku 54: Director´s Cut (režisérský střih filmu Klub 54), na film Petera Greenawaye Ejznštejn v Guanajuatu nebo na Oscara nominovaný snímek Robina Williamse Bulvár.

  Hlavní roli ve festivalové znělce ztvárnil Stanislav Majer.

  Film-mezipatra

  Více informací naleznete na stránkách www.mezipatra.cz

  ///

  Festival francouzského filmu

  18. ročník Festivalu francouzského filmu se bude konat v Praze od 18. do 25. listopadu, od 19. do 25. listopadu v Brně, Ostravě a Českých Budějovicích a od 23. do 29. listopadu v Hradci Králové.

  Film-FF_vizual-1

  Uvede dvanáct předpremiérových titulů, například komedii Jaco van Dormaela Zbrusu nový zákon nebo nový snímek Arnauda Desplechina Tři vzpomínky, oba uvedené na letošním festivalu v Cannes. Soutěžní sekce Výběr české kritiky představí například drama Otara Iosselianiho Zimní příběh nebo komedii Richarda Berryho Naše ženy. Francouzským filmovým hvězdám je věnována sekce Elle(s), uvádějící slavné snímky jako Jules a Jim, Papaplíčka ze Cherbourgu, Pohrdání nebo Bláznivý Petříček. Další tradiční sekce přinesou filmové hity a večery krátkých filmů. Všechny filmy jsou uváděny s českými titulky nebo dabingem.

  Film-FF-vizual-2

  Více informací najdete na stránkách www.festivalff.cz


  Komentáře k článku: Podzimní filmové festivaly

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,