Divadelní noviny Aktuální vydání 10/2023

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

10/2023

ročník 32
16. 5. 2023
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Omezujeme web iDN

  V grantovém řízení Ministerstva kultury pro rok 2023 zvítězil v sekci periodických publikací Loutkář před Světem a divadlem, Operou Plus a Podhoubím. Divadelky jsou pro zdejší divadelní život až páté potřebné. Všichni jsme ovšem obdrželi doporučení nejvyšší možné podpory, přidělené částky to potvrzují.

  Náš webový portál iDN však grant nezískal, pro MK ČR tedy potřebný není. Věnuje se, jak většinou víte, nejširším aktuálním informacím, pomáhá divadlům, festivalům a dalším oslovit divadelní komunitu, bývají tu denní zpravodajství z festivalů, působí tu blogeři, publikujeme některé kritiky, nekrology, občas rozhovory apod. Je tu také záložka s texty studentů DAMU v rámci projektu KritikLab, prostor ke komentářům a polemikám. Nic z toho se nekryje s tištěnými Divadelkami – ty mají na webu jen elektronický archiv, žádné články se nedublují. Máme dobrou sledovanost, za poslední měsíc v průměru 1 500 návštěvníků denně. Každý den jsme publikovali zhruba tři nové položky.

  Služby poskytované na iDN něco stojí především na honorářích a redakčním a technickém zajištění. Proto bez grantu nezbývá než aktivity webu výrazně omezit. Mrzí nás to, co naděláme. Dokončíme KritikLab a už dohodnuté spolupráce, všechno ostatní budeme zřejmě muset oželet. Tedy mimo jiné zrušíme denní zpravodajství z festivalů a dalších akcí (a tím i hledání mladých autorů), nebudeme přetiskovat došlé zprávy a různé koncepční materiály, nebudou kritické články, polemiky. O konkrétních opatřeních se ještě poradíme. Opakuji: mrzí nás to, ale i kuře kdyby hrabalo zadarmo, nepřežilo by. Uvítám, když dáte nám nebo ministerstvu kultury vědět, co si o tom myslíte.

  Oznámení výjimečně zveřejňujeme souběžně v DN i na iDN.

  Děkuji všem, kdo se na podobě iDN jakkoli podíleli.


  Komentáře k článku: Omezujeme web iDN

  1. Jiri bilbo reidinger

   Avatar

   Je mi smutno!
   Rad přispěji nějakym dalším vhledem na naše pinožení.
   bilbo

   07.03.2023 (17.43), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,