Divadelní noviny Aktuální vydání 15/2019

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

15/2019

ročník 28
17. 9.–30. 10. 2019
  • Zprávy
  • Kritika
  • Blogy
  • Zahraničí
  • Rozhovory
  • Ostatní
  • Hledat
  • Facebook Divadelních novin

    Obsah 24. ročníku 2015 22 čísel

    V podobě PDF zde

    Anketa

    Inscenace roku 1/5–7, 10–14

    Výsledky ankety Inscenace roku 1/14

    HULEC Vladimír: Inscenací roku je Maryša brněnského HaDivadla 1/14

    Burza

    DVOŘÁK Jan: Ježkovy oči! 10/14

    FALÁŘ Martin: 3LO3 1–11, 13/15, 3LO3 12/19

    HERMAN Josef: Kultura / Cultura 07–013 10/14

    Jednou větou 14–21/3

    JUST Vladimír: Just píše Rejžkovi 2, 4, 6, 8, 10/14, 12/18

    KREJČÍ Hubert: 3LO3 1–11, 13/15, 3LO3 12/19

    LEVÍNSKÝ René: Levínský píše Uhdemu 15, 17, 19, 21/14

    Mezinárodní baletní soutěž Plzeň 2015 16/15

    Ocenění na Festivalu hudebního divadla OPERA 2015 20/5

    Ocenění na Grand festivalu smíchu 4/14

    REJŽEK Jan: Rejžek píše Justovi 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13/14

    SLABÝ Petr: Blesková rychlost minulosti 2/15

    UHDE Milan: Uhde píše Levínskému 14, 16, 18, 20, 22/14

    Užší nominace Cen Thálie 2014 4/15

    VÁŠA Petr: 3LO3 1–11, 13/15, 3LO3 12/19

    VAŠEK Roman: Balet 2014 3/15

    Výročí 1, 3, 6, 7, 10, 14–21/15, 4, 8, 9, 22/14, 12/19

    Zemřeli 2–5, 7–10, 13/3, 14–18, 20, 21/15, 19/14

    Bylo-bude

    Bylo

    BOUŠOVÁ Veronika: Frejkův lyrismus a ideologické mlýny 9/3

    • – Havel muklem? Jeho chyba! 10/3
    • – Když popel krvácí 3/3
    • – Václav Havel’s hunt for a pig 5/3

    DEDERA Milan: Studio Paměť znovu otevřelo 8/3

    DVOŘÁK Jan: Karel Brožek 80 13/3

    • – Eva Mikulková bude ředitelkou Klicperova divadla 8/3
    • – Martinů Fest 12/3
    • – Představili se mladí pěvci 7/3
    • – Skutr 6/3
    • – Viktor Ullmann: Svědek a oběť apokalypsy 8/3

    HERMAN Josef: Bogza a Kocán zazpívali v kostele 13/3

    • – Brundibár i dnes užitečný 13/3
    • – Hlas Ameriky 5/3
    • – Jak se daří opeře na Slovensku 4/3
    • – Má vlast z německé duše 11/3
    • – Městské divadlo v Brně 70 13/3
    • – Opera Národního divadla 2/3
    • – Pamětní deska operetního dirigenta a skladatele Dalibora Brázdy… 3/3

    HULEC Vladimír: Brtnického dobré světlo 3/3

    • – Být zmlácen STB je sexy 11/3
    • – Divadlo jako maroldovské panoráma 7/3
    • – Dvouměsíčník Amatérská scéna 3/3
    • – Já /Ty / Oni 7/3
    • – Mementa a stíny naší doby 12/3
    • – Newyorský veletrh divadla, tance a hudby… 2/3
    • – Polibek jako katarze 10/3
    • – Puccini v rytmu Afriky 9/3
    • – Topol: 80 8/3

    KERBR Jan: Příjemné Abrahámoviny 6/3

    • – Zase se setkali 9/3

    LDS: Jatka 78 8/3

    • – Na nově vybudované studiové scéně 5/3
    • – Nedělní ceny 9/3
    • – Nedožité narozeniny Petra Lébla a Jana Grossmana 12/3

    MACHÁČEK Martin: Smysl šéfa 8/3

    RED: Cenu Evalda Schorma 12/3

    • – Nejlepší scénografická publikace 11/3
    • – Opera Europa spojuje operní scény 11/3
    • – Soutěž o nejlepší původní hru 12/3
    • – Zábradlí reprezentovalo 13/3

    RES: České hry v bulharštině 5/3

    • – Činoherní klub slaví padesátiny 4/3
    • – Divadlo Na tahu 5/3
    • – Moskevská radnice vypověděla… 2/3
    • – Muzeum loutkařských kultur 6/3
    • – O divadelních prorocích 7/3
    • – Od Nového roku 2/3
    • – Pavel Kohout 5/3
    • – Peníze pro Činoherák 11/3
    • – Státní kulturní politiku na leta 2015–2020 9/3
    • – Studio Alta součástí mezinárodní sítě TRANS EUROPE HALLES (TEH) 12/3
    • – Ústecký Činoherák 3/3
    • – V ostravské galerii Plato 3/3

    RESLOVÁ Marie: Cirkus jednoho muže 4/3

    • – Drábkův veselý kalendář 2/3
    • – Chvála fanouškům 5/3
    • – Peter Brook na visutém laně 7/3

    SOPROVÁ Jana: Holky si hrají na piráty 3/3

    • – Pohled z mostu NT Live 11/3
    • – Stoppardův Hard Problem v NT Live 9/3

    VAŠEK Roman: Změna v českobudějovickém baletu 11/3

    ZACHARNÍK František: Originální veselá vdova z MET 3/3

    Bude

    BOUŠOVÁ Veronika: Konference Střed zájmu 12/3

    BR: S pohádkami do Brazílie 13/3

    HERMAN Josef: Armel v Plzni 13/3

    • – Hamlet, prince of Denmark 11/3

    HULEC Vladimír: Vy nejste herec! 2/3

    • – Zmizelé dvojče Jiřího Kyliána 6/3

    JAS: Divadlo s NT Live 4/3

    LDS: Divadelní Flora 9/3

    • – Druhý ročník festivalu Cirkopolis 3/3
    • – Druhý ročník FESTIVALU SPECTACULARE 2/3
    • – Festival Tvůrčí Afrika 10/3
    • – Léto s Romeem a Julií 13/3
    • – Letošní Zlomvaz fesival 12/3
    • – Nultý bod 13/3
    • – Patnáctý ročník Grand festivalu smíchu 2/3
    • – První ročník festivalu Bazaar 6/3
    • – Přehlídka Dance Transit 3/3
    • – Rebelové dětem 7/3
    • – SETKÁNÍ/STRETNUTIE 10/3
    • – Sněz tu žábu 5/3
    • – Třináctý ročník festivalu MALÁ INVENTURA 4/3
    • – Za dveřmi 13/3

    NOV: Italský soubor MAGDACLAN 10/3

    Marionety Edo 11/3

    Sám mezi lidmi 10/3

    NOVOTNÁ Věra: Suna no onna / Písečná žena 12/3

    RED: Petr Kolečko 13/3

    • – Světová premiéra opery R.U.R 11/3

    RES: 10 +1 let na SKUTRu 7/3

    • – Bez Radoka 4/3
    • – CSEKKOLD! 10/3
    • – Evropskou sezonu divadla a tance 2/3
    • – Mezinárodní den tance 8/3
    • – Noc s Ibsenem 8/3
    • – Ohromné maličkosti 11/3
    • – Petru Léblovi by bylo 16. května 50 let 10/3
    • – PRAŽSKÉ QUADRIENNALE 2015 7/3
    • – Setkání Encounter 8/3
    • – STORYSLAM 6/3
    • – Večer tříkrálový s velvyslankyní 4/3
    • – Vlámský spisovatel, esejista a performer Pieter De Buysser 6/3

    Ceny

    Ceny divadelní kritiky za rok 2014

    Ceny divadelní kritiky za rok 2014 7/14

    DOMBROVSKÁ Lenka: Pátek šťastný je den; především pro Divadlo Na zábradlí 7/14

    Ceny Divadelních novin

    Česko-slovenské Ceny Divadelních Novin 18/14

    Nominace 17/11

    Ceny Thálie za rok 2014

    Ceny Thálie za rok 2014 8/14

    DOMBROVSKÁ Lenka: Unavené múzy / Ceny Thálie za rok 2014 8/14

    Divadla české Broadwaye

    KERBR Jan: Divadlo Bez zábradlí + Rozhovor s Karlem Heřmánkem 13/14

    • – Divadlo Kalich + Rozhovor s Michalem Kocourkem 9/14
    • – Divadlo Na Jezerce + Rozhovor s Janem Hrušínským 5/14
    • – Divadlo Palace + Rozhovor s Milanem Školníkem 3/14
    • – Divadlo Ungelt + Rozhovor s Milanem Heinem 6/14

    MAREČEK Luboš: Divadlo Bolka Polívky + Rozhovor s Ondřejem Chalupským 11/14

    RESLOVÁ Marie: Studio DVA + Rozhovor s Michalem Hrubým 12/18

    Došlo do redakce

    A. Brummer, M. Konečný: Brno stalinistické 8/15

    A. Goldflam: O nepotřebných věcech 8/15

    Bonsai: Historka 7/15

    Bronislav Ostřanský: Atlas muslimských strašáků aneb Vybrané kapitoly z mediálního islámu 2/14

    J. Dvořák, R. Hédervári: Kamil Lhoták a kniha 6/15

    HERMAN Josef: CD Andrea Tögel Kalivodová: Moje nej 21/11

    • – L. Popelová, E. Špačková: Svět architektury a divadla, architekt Ivo Klimeš 19/14
    • – Leoš Janáček: Moravské lidové písně 18/14

    HULEC Vladimír: 100 let Divadla Rokoko 21/15

    • – Alena Ježková: Staré pověcti české a moravské, 3CD 14/15
    • – Antonín Puchamjer D. S.: Bepozzy! 16/15
    • – Bombarďák: Píp 21/15
    • – Bulisovi: Hommage a Jiří Bulis 21/15
    • – CD Jan Burian: Jiná doba 10/14
    • – CD V. Merta / V. Veselý: Kecy 10/14
    • – D. Fischerová: Tetovaná teta 15/15
    • – D. Růžička, J. Šusterová-Horčičková: Každý den jsem měla premiéru 5/15
    • – F. Laurin: Divadlo mého života aneb Sklíčka z krasohledu 11/15
    • – I. K. Kubák a kol.: Imerzivní divadlo a média 17/15
    • – J. Topol: Jitřní flétna 9/14
    • – Jan Dvořák, Nina Malíková: Karel Brožek 21/11
    • – Jitka Ludvová: Fidlovačka aneb cokoli chcete 3/15
    • – M. Chadima: Alternativa I 19/11
    • – M. Paleček: Ježkárny 17/15
    • – M. Rýgrová: Udržitelné divadlo 15/15
    • – P. Drozd: Trvalé bydliště v hodinovém hotelu 17/15
    • – P. Grym / M. Kirschner / V. Straka: Ať žije Žeryk! Aneb 85 let spolu 15/14
    • – Revolver Revue no. 100 16/15
    • – Strom stínu: Mezi okny a pamětí 15/15
    • – T. Žižka, R. Schmelzová: Ostrovy poznání 12/19

    Klauzury DAMU 2013–2014 7/15

    LANTA Petr: Z. Bratršovská, F. Hrdlička: O kočkách a lidech 5/15

    M. Bystrov, P. Nikl: Nech ten mech 7/15

    Vyhoukaná sowa: Jsem blázen do tvý holky (CD) 6/15

    Dotazník aneb Hledání divadelního času

    BRETT Ondřej 8/2

    DALECKÝ Michal 2/2

    DVOŘÁK Viktor 1/2

    GÖBL Pavel 11/2

    HAŠEK Petr 4/2

    HAVLÍKOVÁ KOLIHOVÁ Lenka 10/2

    KAŠIAROVÁ Lucia 9/2

    KNIHA BARTŮŇKOVÁ Lenka 6/2

    KRAUSOVÁ Anita 5/2

    MACHÁČEK Petr Odo 12/2

    STEJSKAL Zdeněk 7/2

    TOBIAS Szidi 3/2

    TŘEŠŇÁKOVÁ Halka 13/15

    Dotazník aneb Vyhlížení divadelního času

    ČERNÍK Roman 16/15

    DRGÁČ Karel 19/15

    FERENZOVÁ Lucie 15/15

    FIŠEROVÁ Blanka 21/15

    HRBEK Daniel 20/15

    MÁRA Pavel 18/15

    NELLIS Alice 22/14

    REMIÁŠ Ondřej 17/15

    TRNKA Jiří 14/15

    Fagi a divadlo

    JELÍNEK Jiří 1–22/16

    Fejeton

    STEIGERWALD Karel: Ne Tyl, nýbrž Hýlom Hálom 14/3

    VANGELI Nina: Cirus aneb Autenticita 15/3

    Festivaly

    …příští vlna/nextwave…

    KŘÍŽEK Lukáš: Cesty uměleckým podsvětím 17/5 (…příští vlna/nextwave… – Nákladové nádraží Žižkov – Quatro Mother Fuckers)

    MELICHAR Dominik: Příliv trvá 17/5

    4+4 dny v pohybu

    HULEC Vladimír: Umění v bodě vyprázdněnosti 18/7

    Berliner Theatertreffen

    VARYŠ Vojtěch: Potkali se u Berlína… aneb Berliner Theatertreffen 11/13

    Cirkopolis

    VANGELI Nina: Jaký to nádherný svět kauzality! 5/5

    Dialog Wroclaw

    GRULICH Jan: Svět bez Boha aneb Dialog Wroclaw 20/13 (Toneelgroep Amsterdam / Kammerspiele Mnichov / TeatrNowy Poznaň / Krétakör Budapešť / TeatrPolskiWroclaw / NowyTeatrWarszawa – Šepoty a výkřiky, Po zkoušce a Persona / Warum / Dziady / Loser / Mýcení / Francouzi)

    Divadelná Nitra

    CALTOVÁ Marie: Čtyři A Divadelní Nitry aneb Ve znamení empatie 18/12 (Slovenské národné divadlo Bratislava – Mojmír II. aneb Soumrak říše)

    Divadelní svět Brno

    Sukces festivalu Divadelní svět Brno 19/2 (Theater Bremen – Višňový sad)

    Kritický žebříček – Divadelní svět Brno 19/3

    DOMBROVSKÁ Lenka: Střípky z Divadelního světa Brno 2015 19/6

    HERMAN Josef: Divadelní svět Brno a Leoš Janáček 10/2

    • – Jedna žena na sedm smrtelných hříchů 19/7 (Volkstheater Wien – Sedm smrtelných hříchů)

    HOFMANOVÁ Jiřina: Příliš chladná bezcitnost 19/7 (Theater Bremen – Velký sešit)

    MAREČEK Luboš: Shakespearův Caesar v krvavém dnešku 19/6 (Vígszínház Budapešť – Julius Caesar)

    ŠALDOVÁ Lenka: Život přešel, jako bych ani nežil… 19/6 (Theater Bremen – Višňový sad)

    Edinburgh Fringe

    ŠVÁBOVÁ Šárka: Paradoxy 21. století aneb Edinburgh Fringe 2015 15/12 (Caligula’s Alibi – Idiots)

    Festival d’Avignon

    FEYFAR Petr: Je suisl’autre aneb Jsem jiný / Festival d’Avignon 2015 14/12–13 (Festival d’Avignon 2015 / Gogolovo centrum Moskva / Národní divadlo Lisabon / Schaubühne Berlín / Valère Novarina Suisseromand – Král Lear / Idioti / Antonius a Kleopatra / Richard III. / Rybník jmen)

    Festival hudebního divadla OPERA

    Festival hudebního divadla OPERA 2015 1/příloha

    Kritický žebříček – Opera / Festival hudebního divadla OPERA 2015 5/3

    Ocenění na Festivalu hudebního divadla OPERA 2015/5

    HERMAN Josef: OPERA 2015 – dobrý ročník! 5/4–5

    Grand festival smíchu

    Ocenění na Grand festivalu smíchu 4/14

    KOLÁŘ Jan: O komediích a jejich hercích aneb Festival smíchu 4/14

    Letní Letná

    Kritický žebříček – Letní Letná a činohra 15/3

    MIKULKA Vladimír: Jak bylo na Letné šest víc než čtyřicet / Letní Letná 2015 15/6 (Compagnie Rasposo / NoFit State Circus – Morsure / Bianco)

    Mezinárodní divadelní festival Božská komedie

    GRULICH Jan: Krystian Lupa a jeho děti 10/13 (Divadlo Rzeszow / Teatr Nowy Poznań / Bagatela Krakow / Teatr Polski Wroclaw / Stary Teatr Krakow – Balladyna / Dziady / Mefisto / Kronos / Towiaińczyci)

    Mezinárodní festival DIVADLO

    Kritický žebříček – Mezinárodní festival DIVADLO 2015 16/3

    Sukces Mezinárodního festivalu Divadlo 16/2 (NowyTeater Varšava – (A)pollonia)

    DOMBROVSKÁ Lenka: Mezinárodní festival DIVADLO 16/4

    • – Proti doprovodnému programu 16/7 (Divadlo Letí – Proti pokroku. Proti lásce. Proti demokracii.)

    HULEC Vladimír: Zahlížení za život 16/7 (TR Varšava – Netopýr)

    JUST Vladimír: Očima přespolního diváka 16/4

    • – Zpráva o pekle z perspektivy pachatele 16/6 (Slovenské národné divadlo Bratislava – Laskavé bohyně)

    KOLÁŘ Jan: Velký cirkusový spektákl podle Bulgakova 16/7 (Teatro Tatro Nitra – Mistr a Markétka)

    KUNDEROVÁ Radka: Nepřítel? V klidu 16/6 (Schaubühne am Lehniner Platz Berlín – Nepřítel lidu)

    MIKULKA Vladimír: Solidní, rozumné, vyvážené 16/4

    MLEJNEK Josef: Divadelní obětina aneb Acherontamovebo 16/5 (Nowy Teater Varšava – (A)pollonia)

    ŠALDOVÁ Lenka: Nemohoucí Netopýr 16/7 (TR Varšava – Netopýr)

    UHDE Milan: Soudobý polský mýtus 16/5 (Nowy Teater Varšava – (A)pollonia)

    MFF Karlovy Vary

    MEJZLÍKOVÁ Zdena: I divák k festivalu kritický… aneb Horizonty MFF Karlovy Vary 2015 15/7

    Nová dráma

    KERBR Jan: Desatero a ďábel bratislavské Nové drámy 13/13 (Teatro Tatro Nitra / Med a prach Bratislava / Divadlo A. Bagara Nitra – Mistr a Markétka / Domov, eros, víra / Zlatý drak)

    OST-RA-VAR

    MLEJNEK Josef: Zjevování skrytých skutečností aneb OST-RA-VAR 2015 22/7

    • – Kritický žebříček 22/3

    Ostravské dny

    DEHNER Jan: Opery neopery / Ostravské dny 2015 15/6 (NDM Ostrava / Petr Kotík – Afterword / Master-Pieces)

    Pražský divadelní festival německého jazyka

    Sukces Pražského divadelního festivalu německého jazyka 21/2 (BurgtheaterWien – Směšná temnota)

    DEHNER Jan: Bezdomovec Kafka (PRO) 21/5 (Kulturhaus Niederanven Luxembourg – kaFka – Hrůza pouhé schematičnosti)

    DOMBROVSKÁ Lenka: Jubilejní, avšak málo oslnivý ročník 21/5

    • – Ohnivý Faust 21/5 (Residenztheater München – Faust)

    HULEC Vladimír: Divadlo, které zprostředkovává zázraky (PRO) 21/6 (Rimini Protokoll Berlín – Kontrola kvality)

    HÝSKOVÁ Tereza: Sluníčková hra na city (PROTI) 21/6 (Rimini Protokoll Berlín – Kontrola kvality)

    KERBR Jan: Dal jí ruku 21/7 (Thalia Theater Hamburg – Don Giovanni – Poslední večírek)

    KOLÁŘ Jan: Příliš mnoho hudby 21/6 (Théâtre de Vidy Lausanne – King Size)

    LINHART Otto: Příliš ztotožněný čtenář (PROTI) 21/6 (Kulturhaus Niederanven Luxembourg – kaFka – Hrůza pouhé schematičnosti)

    MIKULKA Vladimír: Zbavit se jediného nápadu?! 21/6 (Schauspiel Frankfurt – Zámek)

    ŠALDOVÁ Lenka: Noční můra Alfreda Illa (PRO) 21/5 (Deutsches Theater Berlin – Návštěva staré dámy)

    UHDE Milan: Bludná výprava za skutečností 21/7 (Burgtheater Wien – Směšná temnota)

    • – Groteska o návštěvě staré dámy (PROTI) 21/5 (Deutsches Theater Berlin – Návštěva staré dámy)

    Raport 2015

    VACULÍK Ondřej: Raport o Reportu 2015: V dokumentech svítá nová naděje? 21/10

    ZEMANČÍKOVÁ Alena: Raport o Reportu 2015: Publicistika ve znamení posluchačské pohody a zoufalých situací 21/10

    Skupova Plzeň

    ŠALDOVÁ Lenka: Skupova Plzeň aneb O divadelních zázracích 16/10 (TeaterRefleksion / Compagnie La Pendue / Blind Summit Theatre – Na shledanou, pane Muffine/ Tria Fata / Stůl)

    Spectaculo Interesse

    JUST Vladimír: Úspěšné ostravské bienále 18/7

    Tanec Praha

    VANGELI Nina: Vratká rovnováha, masky, škleby a polyrytmické struktury aneb TANEC PRAHA 2015 14/4

    Theatrum Kuks

    SOPROVÁ Jana: Zpráva z Theatrum Kuks L. P. 2015 16/10

    Glosa

    BOUŠOVÁ Veronika: Plavky jsem právě ušil 20/3

    DVOŘÁK Jan: Alternativa v bodě obratu 17/3

    HERMAN Josef: Ani nadšen, ani zklamán 18/3

    • – Bojová hra na Beethovena 20/3
    • – CONTAIN[ERA] spasí svět? 16/3
    • – Přejeme vám inspirativní čtení 19/3

    HULEC Vladimír: Evropský Pařízek a české pařezy 15/3

    • – Fandí v Plzni divadlu? 16/3
    • – Zavřete divadla! 21/3

    KERBR Jan: Žranice jako politikum 21/3

    KOLÁŘ Jan: Chorvatský Franz Kafka v Praze 22/3

    LEŠKA Rudolf: Neobjevujme objevené 19/3

    PŘIBYL Daniel: Spása skrze nové umění 14/3

    RESLOVÁ Marie: Národní na dotek 21/3

    ŠTĚDROŇ Miloš: Habaděj aneb Jak mi Jan Skácel telefonicky nadiktoval text písničky 20/3

    Herecká asociace informuje

    HANÁK Jiří: Vážený pane Hermane, šéfredaktore DN 9/15

    HROMADA Jiří: Ceny Thálie 2014 4/15

    • – Česká škola dabingu 16/14
    • – Devalvace herecké profese prolíná všemi disciplínami 3/14
    • – Divadla smutní a oslavují 18/15
    • – HA v Opavě úspěšná… Co Kladno? 21/14
    • – Kultura 2016 20/14
    • – Mezinárodní den divadla 8/14
    • – Ministerské povzbuzení 13/14
    • – Ministrem kultury stvořený Pavel Dostál 14/14
    • – Návštěva předsedy ČMKOS 2/14
    • – Opavské divadlo na rozcestí? 19/15
    • – Setkání asociací v audiovizi 5/14
    • – Soňa Červená čestnou členkou HA 17/14
    • – Svobodu médiím 12/18
    • – Šmejdi na trhu práce 6/14
    • – Unavené múzy? 11/14
    • – V Liberci a Plzni zahájili sezonu s Thálií 15/14
    • – Žofie Trnková oslavila stoleté narozeniny 10/15

    Návrh Státní kulturní politiky 2015–2020 7/14

    K věci

    DOČEKAL Michal: Příspěvková organizace musí být zničena 14/2

    DOMBROVSKÁ Lenka: Neradostné hledání ředitele 9/2

    • – Staronové přádky a ženské otázky u Bezručů 5/2

    HAUPTVOGELOVÁ Gabriela: Ohrožený Činoherák Ústí 6/2

    HERMAN Josef: Bermudský trojúhelník českého divadla 21/2

    • – Divadelní svět Brno a Leoš Janáček 10/2
    • – Evaluovat? 13/2
    • – O divadle na malém městě 18/2
    • – Opera s ručením omezeným 8/2
    • – Projde? 7/2

    RESLOVÁ Marie: Foyer na Zábradlí plný paradoxů 12/2

    • – Kdo zachrání Fidlovačku? 3/2
    • – Kdo zasedne v pražské grantové komisi 11/2
    • – Nová krev se vrací ke kořenům 1/2
    • – Palmovka konečně za vodou? 16/2
    • – Pět dní, které otřásly kladenských divadlem 20/2
    • – Pražská kultura (opět) na křižovatce? 4/2
    • – Pražské granty L. P. 2016 22/6
    • – Transformace Národního divadla a její brzdiči 17/2
    • – Za operou do Karlína? 2/2

    SOPROVÁ Jana: Žebrání, nebo přirozené mecenášství 15/2

    Knihovnička

    DOMBROVSKÁ Lenka: S úctou i bez ní 18/11

    DRÁBEK Pavel: O loutkách 17/11

    DRÁBEK Pavel: Rok Leara 20/11

    RESLOVÁ Marie: Slovo jako zaklínadlo 19/11

    ŠOTKOVSKÝ Jan: Když scénografie promluvila 14/11

    • – Nový realismus Thomase Ostermeiera 16/11

    ZAHÁLKA Michal: Nehledat za maskou člověka 15/11

    Komentář

    DOMBROVSKÁ Lenka: Mít kde slavit 4/2

    • – Více divadelních festivalů pro lid 11/2

    HERMAN Josef: Co by tomu řekl Vendelín Budil? 3/2

    • – Kde vzít peníze na divadlo 7/2
    • – Snad nám čtenáři odpustí 6/2

    HULEC Vladimír: Bejvávalo, bejvávalo… 17/3

    KLUSÁK Jan: Post festum omne animal triste 12/2

    KOFROŇ Petr: Mají smysl ceny kritiků? 2/2

    MALINA Jaroslav: Květen 10/2

    MAREČEK Luboš: Garáže a Janáček 8/2

    NEKOLNÝ Bohumil: Transformace má milená 19/3

    RESLOVÁ Marie: (Ne)poučení z historie? 19/2

    • – O moderních technologiích a socialistickém retru 5/2
    • – Výběrové pasti 9/2

    ŠOTEK Milan: Dokud hřeje slovní hříčka… 1/2

    UHDE Milan: Po sjezdu spisovatelů 13/2

    VARYŠ Vojtěch: Chtějme novou Komedii! 18/3

    Kontext

    ALBERTOVÁ Helena: Paradivadelní jarmark 14/10

    CÍSAŘ Jan: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/11

    • – Radok mimořádný 1/10

    ČERNÁ Kamila: O čem ví jen básník 4/11

    DOMBROVSKÁ Lenka: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/12

    • – O nové Komedii 3/10–11
    • – Unes svého kritika, bude tě milovat! 10/11

    DROZD David: Lébl, Lébl, Lébl…? Aneb Přeměřování vzdáleností 11/10

    FRIČ Jan: Dokument 22/15

    HERMAN Josef: Jak se daří opeře na Slovensku? 5/10

    • – Muzikál už není, když… 9/10
    • – Nad sklenkou portského 12/9
    • – PQ na rozcestí, nebo na konci cesty? 14/10–11
    • – Ptákovina z archivu 16/11
    • – Výkřiky od Kulatého stolu Theater Tech 2014 aneb Na umění nezbývá čas 18/10

    HNILIČKA Přemysl: Radok v rozhlase 1/11

    HRDINOVÁ Radmila: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/11

    • – Co je a co není Brecht a jak se to pozná 19/10
    • – Když odcházejí svědci krásných let 9/11

    HRUŠÍNSKÝ Jan: Lubomír Lipský nás poprvé zarmoutil 17/11

    HULEC Vladimír: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/12

    • – Sotva držím se na nohou aneb Zoufalý humor v zoufalé době 9/11
    • – Vědomí zmizelo, rány zmlkly aneb I obešel já Polí5 12/14

    CHUCHMA Josef: Samospád Činoherního klubu 6/10–11

    JUST Vladimír: Anketa: Východní karta nebyl trik 3/10–11

    • – Bravo TV ART! 1/11
    • – Potužilovo inferno 5/11

    KLÍMA Miloslav: Eposy a legendy 7/10

    KLUSÁK Pavel: Procházka Jiřího Suchého po Kurtu Weillovi 19/10

    KOLÁŘ Jan: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu?6/12

    KOVALČUK Josef: Za Janem Roubalem 4/11

    KRÁL Karel: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/11

    KUKUČKA Martin: Přísný otec i chápající ochránce 7/11

    LASICA Milan: Volali sme ho Maroš 8/11

    MAGDOVÁ Marcela: Z emigrace do emigrace 1/11

    MACHALICKÁ Jana: Anketa: Východní karta nebyl trik 3/10–11

    • – Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/11

    MAKONJ Karel: Měl vizi… 7/10

    MALINA Jaroslav: Otázka 14/11

    MAREK Vladimír: Autorita se smyslem pro srandu 7/11

    MEJZLÍKOVÁ Zdena: Češi jsou zbabělci, Führer je skvělej! 18/11

    • – Hra na smích a vzpomínání 9/11
    • – Já na bráchu… 5/11
    • – Krušnohorské městečko TwinPeaks 12/14
    • – Mnoho burácení pro nic 2/11
    • – Saudek sobě 3/11

    MIKULKA Vladimír: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/12

    NĚMEČKOVÁ Lucie: Divadlo jako záminka aneb Dramatická inventura 2015 13/10

    PÁCL Štěpán: Zemřel Josef Topol: To je ten, co se nebojí zmrznout 13/2

    PETROVÁ Pavla: PQ 2015 a 2019 14/10

    PITHART Petr: Zahlušené memento 1789 aneb Poznámky rozpačitého diváka 4/10 (Národní divadlo Praha – 1789)

    PŘÁDNÁ Stanislava: Klasika jako filmový krvák aneb Estetika vraždění 20/11

    RESLOVÁ Marie: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/12

    • – Eliščina ztráta aneb Příběh Fidlovačky 8/10
    • – Jak skončila inscenace 1789 v Národním divadle 4/10 (Národní divadlo Praha – 1789)
    • – Sladké čekání na divadelní zázrak 14/10–11

    RYCHLÍK Břetislav: Sbohem, náčelníku 13/11

    SCHMID Jan: Opery v Ypsilonu 10/10

    SOPROVÁ Jana: Alfréd Radok 100 1/10

    ŠVEJDA Martin J.: Příjemná oslava v Arše 1/10

    TRPIŠOVSKÝ Lukáš: Přísný otec i chápající ochránce 7/11

    UHDE Milan: Byl dvojdomý… 8/11

    VACULÍK Ondřej: Raport o Reportu 2015: V dokumentech svítá nová naděje? 21/10

    VARYŠ Vojtěch: Anketa: Živá, nebo mrtvá tradice Činoherního klubu? 6/12

    • – Kam došel Mikolášek 20/10
    • – Kupte si raději další kalhoty, pane Peymanne 15/10

    ZÁBRANSKÝ David: Kunderovo foyer a oslava bezvýznamnosti 21/11 (Divadlo Husa na provázku Brno – Směšná interpretace)

    ZAHÁLKA Michal: K antice staré i nové 5/11

    • – Vystavovat režii 1/10

    ZDEŇKOVÁ Marie: Zážitková vycházka Prahou 14/11

    ZELINSKÝ Miroslav: Příliš hlučný Kundera 21/11 (Divadlo Husa na provázku Brno – Směšná interpretace)

    ZEMANČÍKOVÁ Alena: Raport o Reportu 2015: Publicistika ve znamení posluchačské pohody a zoufalých situací 21/10

    Kritický žebříček

    Kritický žebříček – Balet 2/3

    Kritický žebříček – Činohra 1‚ 3‚ 4‚ 6–8‚ 10‚ 12–14‚ 17, 18, 20/3‚ 10/11

    Kritický žebříček – Divadelní svět Brno 19/3

    kritický žebříček – Letní Letná a činohra 15/3

    kritický žebříček – Mezinárodní festival DIVADLO 2015 16/3

    Kritický žebříček – Muzikál 9/3

    Kritický žebříček – Opera 11/3

    Kritický žebříček – Opera / Festival hudebního divadla OPERA 2015 5/3

    Kritický žebříček – Pražský divadelní festival německého jazyka 21/3

    Kritika

    BERGMANNOVÁ Pavla: Byl jednou jeden dům 17/7 (Komorní scéna Aréna Ostrava – Lidumor aneb Má játra beze smyslu)

    • – Jan Amos superstar! 11/7 (Divadlo loutek Ostrava – Hodina Komenského aneb Život J. A. K. trochu jinak)
    • – Nevzrušivý génius 4/7 (Moravské divadlo Olomouc – Amadeus)
    • – Osm žen za omšelými dveřmi 9/7 (Slezské divadlo Opava – Osm žen)

    BOUŠOVÁ Veronika: Bulvár ve stínu šibenice 20/7 (Švandovo divadlo Praha – Studio – Pankrác ‚45)

    • – Kvádrování s Fručkem 17/6 (RootlessRoot – Endless Composition)
    • – Mozaika bezvýznamných životů 2/7 (Východočeské divadlo Pardubice – Kavkazský křídový kruh)

    BREDEROVÁ Tatiana: Krize pravoslaví po česku 10/7 (Jihočeské divadlo České Budějovice – Pohani)

    CÍSAŘ Jan: Co je Modrý pták? 22/5 (Národní divadlo Praha – Modrý pták)

    • – Herec zavěšený v prostoru 20/4 (Divadlo Na zábradlí Praha – Hamleti)
    • – Sdílení lidskosti 10/6 (Dejvické divadlo Praha – Zásek)

    DEHNER Jan: Kdysi Mozartova Kouzelná flétna 5/7 (Národní divadlo Praha – Kouzelná flétna)

    • – Otázky jen nad Lovci perel? 18/6 (Severočeské divadlo Ústí and Labem – Lovci perel)

    DOMBROVSKÁ Lenka: Fassbinderovy ženy 6/5 (Městské divadlo Kladno / Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Brémská svoboda / Hořké slzy Petry von Kantové)

    • – Když pábení nevábí 4/7 (Jihočeské divadlo České Budějovice – Bambini di Praga)
    • – Kocovina ze včerejška 10/7 (Kolektiv 11:55 Praha – Střepy a chlebíčky)
    • – Láska více než tragická 14/7 (MeetFactory Praha – O něco horší než Romeo: tragédie z rozmaru)
    • – Lotři na kraji města 1/5 (Klicperovo divadlo Hradec Králové – Fligny, koks a kutilové)
    • – Lze přežít léto s divadlem? Aneb Dvakrát Skutři a jednou Loseři 15/4 (Losers Cirque Company a SKUTR / Letní shakespearovské slavnosti – Walls&Handbags / Romeo a Julie)
    • – Mlhy nad Českým Krumlovem 13/6 (Jihočeské divadlo – Otáčivé hlediště Český Krumlov – Pes baskervillský)
    • – Na šikmé ploše 7/6 (Divadlo Petra Bezruče Ostrava – Kazimír a Karolína)
    • – Nízké vášně klamaného tygra 2/5 (Národní divadlo Praha – Othello, benátský mouřenín)
    • – O tlustých, blbých, nudných a osamělých 9/5 (Divadlo Letí Praha – 8 GB tvrdýho porna)
    • – Ruský Macbeth na letišti uvězněný 19/5 (Spifire Company Praha – Macbetin)
    • – Tulák i sir Chaplin 12/5 (Městské divadlo Mladá Boleslav – Chaplin)
    • – Větrné a boží mlýny 11/6 (Činoherák Ústí nad Labem – Don Quijote)
    • – Wendy Kakaduová v kraji divů a za zrcadlem 3/5 (Dejvické divadlo Praha – Kakadu)
    • – Začátky a konce sladkobolného toužení 7/5 (Klicperovo divadlo Hradec Králové – Evžen Oněgin)

    HERMAN Josef: Forman konkuruje Troškovi? 10/5 (Národní divadlo Praha – Státní opera Praha – Jeníček a Mařenka)

    • – Jenůfa brněnského usmíření 17/4 (Národní divadlo Brno – Její pastorkyňa)
    • – Kočičí plyšáci 3/6 (Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Kočky)
    • – Královna druhá ostravská 1/6 (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Maria Stuarda)
    • – Martinů z kůrů andělských 9/5 (Národní divadlo Brno – Hry o Marii)
    • – Najít, přeložit, zrežírovat, zahrát 20/5 (Městské divadlo Brno – Pískání po větru)
    • – Nekorektní operní inscenace 11/4–5 (Národní divadlo Praha / Divadlo J. K. Tyla Plzeň / Jihočeské divadlo České Budějovice / Nová scéna Praha / Národní divadlo Brno – Z mrtvého domu / Libuše / Aida / Rudá Marie / Tosca)
    • – Opera jako trestný čin 2/4 (Národní divadlo Praha – Nová země / Orango, Antiformalistický jarmark)
    • – Operní film o filmu 19/5 (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Tři přání aneb Vrtkavosti života)
    • – Pravdivě falešný muzikál 6/6 (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – SunsetBoulevard)
    • – Příliš patosu pro venkovskou paní 1/7 (Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Legenda o Kateřině z Redernu)
    • – Rozpačitá revue, řekl bych 17/7 (Národní divadlo Praha – V rytmu swingu buší srdce mé)
    • – Samá řepa… 8/5 (Národní divadlo Praha – Boris Godunov)
    • – Uhasit Ohnivého anděla se nepodařilo 7/6 (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Ohnivý anděl)
    • – Žádný hněv a žádná rvačka 12/5 (Divadlo Husa na provázku Brno – Fidlowačka aneb Kde domov můj?)

    HOFMANOVÁ Jiřina: Jaký život, taková smrt 4/6 (HaDivadlo Brno – Die young!)

    • – Někdy ani Čubka nepomůže 9/7 (Buranteatr Brno – Příběhy nečekaných konců)

    HRDINOVÁ Radmila: Byla s ním potíž 20/7 (Východočeské divadlo Pardubice – Hej, Mistře!)

    • – Někdo to rád Hor(ác)ké 10/11 (Horácké divadlo Jihlava – Někdo to rád horké (Sugar))
    • – Ostatně soudím, že Řím musí být zničen 12/6 (Městská divadlo pražská – Romulus Veliký)

    HRONKOVÁ Libuše: Proč to všechno? 22/6 (Divadlo F. X. Šaldy – Gazdina roba)

    HULEC Vladimír: Hlubinné doteky 18/4 (Tantehorse – Experimentální prostor NoD Praha – Lessons of Touch)

    • – Meskalinovské zvuky 10/7 (Divadlo Minor Praha – Libozvuky)
    • – Okusuj betonový žlab! 4/4 (Činoherák Ústí – Kopanec)
    • – Tvoje láska chladne 12/7 (MeetFactory Praha – Nespavost)
    • – V tenatech studijní práce 20/6 (Buranteatr Brno – Moja)

    HÝSKOVÁ Tereza: Labyrint hrou 7/6 (Divadlo DRAK Hradec Králové – Labyrint světa a ráj srdce)

    • – Měla Bába bochník chleba 1/5 (Divadlo Na Zábradlí Praha – Báby)
    • – Vinohradské pochybnosti 12/6 (Divadlo na Vinohradech Praha – Nezvdávej to (Gethsemane))

    JIŘÍK Jan: Tak co třeba Mrożek? 2/5 (Studio Ypsilon Praha / Divadlo na Vinohradech Praha – Zábava / Lásky na Krymu)

    JUST Vladimír: Adolf Eichmann u výslechu v Ostravě 8/4 (Komorní scéna Aréna Ostrava – Slyšení)

    • – Kámen úrazu aneb Dům v hlavní roli 13/5 (Národní divadlo Praha – Kámen)
    • – Marlowův Faust jako odvážný apokryf 10/6 (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Doktor Faustus)
    • – Na ztracené vartě 5/6 (Švandovo divadlo Praha – Putin a Biľak u trezoru)
    • – Odváženému štěstí přeje 1/4 (Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Faust I. díl)
    • – Pařízkův nový pokus o střední Evropu 21/4 (Studio Hrdinů Praha v koprodukci s Wiener Festwochen, Theater Bremen – Kauza Schwejk)
    • – Polovičaté zrcadlo nenávisti? 18/5 (Divadlo na Vinohradech Praha – Kašpar H. (Dítě Evropy))

    KERBR Jan: Dvakrát do téže řeky? 2/7 (Divadlo na Jezerce Praha – Generálka)

    • – Kapela jsme liberecká 12/7 (Naivní divadlo Liberec – Kapela jede! aneb Není pecka jako pecka)
    • – Kouzlení s višněmi 19/5 (Divadlo A. Dvořáka Příbram – Višňový sad)
    • – Maňásci na útěku 13/7 (Alfa Plzeň – CHA CHA CHA aneb CHArlie CHAplin a jiná CHÁska)
    • – Na onkologickém oddělení 9/7 (Městská divadla pražská – Happy End)
    • – Střídání stráží v Uherském Hradišti 14/6 (Slovácké divadlo Uherské Hradiště – Macbeth, Autista – Moje zatracené nervy!, Alenka v kraji divů a za zrcadlem)
    • – Touha nebude utrpením 18/5 (Experimentální prostor NoD Praha – Dvojí domov (z Čepa))
    • – V balkánském dusnu 3/7 (Company.cz Praha (Divadlo Komedie) – Divoké maso)
    • – Z jiného úhlu pohledu 8/7 (Alfa Plzeň – Spadla klec aneb První případ podporučíka Vitáska)
    • – Zabouchnuté dveře 4/7 (Divadlo Kalich Praha – Ani spolu, ani bez sebe)

    KOČIČKOVÁ Kateřina: Pozor, pohádka! 8/7 (Divadlo Minor Praha – Mami, už tam budem?)

    KOLÁŘ Jan: Mizina jako náhradní program 14/6 (Divadlo Semafor Praha – Mizina číhá)

    • – Rozjívení idioti 22/6 (Divadlo v Dlou­hé – S úsměvy idiotů)
    • – Viktor a ti druzí za sklem 13/5 (Divadlo v Dlouhé Praha – Viktor aneb Dítka u moci)

    KŘÍŽEK Lukáš: Cesty uměleckým podsvětím 17/5(…příští vlna/nextwave… – Nákladové nádraží Žižkov – Quatro Mother Fuckers)

    KUNDEROVÁ Radka: Muč mě jemně 8/6 (HaDivadlo Brno – Mučedník)

    LINHART Otto: Balabán z hadrů 3/7 (Činoherák Ústí nad Labem – Zeptej se táty)

    MAGDOVÁ Marcela: Odsun s třemi vykřičníky 4/6 (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Odsun!!!)

    MACHÁČEK Martin: Jeden západ osiřelejší než druhý 4/5 (Spolek Kašpar Praha – Osiřelý západ)

    MAREČEK Luboš: Hrátky s hráškem 15/5 (Městské divadlo Brno – Mendel aneb Vzpoura hrášků)

    MELICHAR Dominik: Avantgarda na gauči 7/7 (Tygr v tísni Praha – 1913)

    • – Divadlo po Osvětimi 22/6 (Městská divadla pražská – Na miskách vah)
    • – Estráda a konzum 3/4 (Divadlo X10 Praha / Company.cz Praha / Studio Palmoffka Praha – Den bez Rusáka / Mezi náma dobrý / Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky)
    • – Evangelium podle Tarantina 19/4 (Švandovo divadlo Praha – Zabít Johnnyho Glendenninga)
    • – Kafkův hovnivál zpívá a tančí 13/7 (Studio Ypsilon Praha – Proměna aneb Řehoř už toho má dost (variace na téma))
    • – Kdo je v Ústí nežádoucí? 6/7 (Činoherák Ústí – Zámek)
    • – Když vás všecko sere 1/7 (Studio PalmOFFka a Divadlo F. X. Kalby – 1000 věcí, co mě serou aneb Tvoje bába je komedie)
    • – Návrat nacisty13/6 (Studio Alta – Hala 30 – Heydrich)

    MIKULKA Vladimír: Lehkonohá apokalypsa 9/5 (Národní divadlo Praha – Zemětřesení v Londýně)

    • – Potkali se u Špinara 20/5 (Národní divadlo Praha – Nová scéna – Spolu/Sami)
    • – Vraz do toho, co tě napadne 11/7 (Městské divadlo Kladno – Česká kuchařka)
    • – Ztraceno a nalezeno v metodě 12/4 (Divadlo Na zábradlí Praha – Doktor Živago)

    MLEJNEK Josef: Bod na ploše 6/7 (Studio Hrdinů – Marbot)

    • – Boží pravda zvítězí 3/6 (DOK.TRIN Brno – Zpráva o zázraku (Josef Toufar))
    • – Brněnský nostalgický kruh 5/7 (Městské divadlo Brno – Skleněný pokoj)
    • – Člověk jako lidský materiál 7/7 (Divadlo U stolu Brno – Audience, Katastrofa)
    • – Faust a jeho sušenky 13/7 (Buranteatr Brno – Faust a Markéta)
    • – Faust ztracený a zachráněný 1/4 (Divadlo F. X. Šaldy Liberec – Faust I. díl)
    • – Pláč na špatném hrobě 9/6 (Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Caligula)
    • – Transcendentální hnus 14/7 (Divadlo U stolu Brno – I obešel já polí pět (Edgar))
    • – Ve spárech starých vášní 12/6 (Východočeské divadlo Pardubice – Duše – krajina širá)
    • – Zmrhaný božský talent 11/5 (Komorní scéna Aréna Ostrava – Baal)
    • – Apoteóza věčného přátelství 4/7 (Městské divadlo Mladá Boleslav – Novecento)
    • – Caligula v třpytném prachu 21/7 (Divadlo na Vinohradech Praha – Caligula)
    • – Naděje, nebo konec? 20/7 (Východočeské divadlo Pardubice – Šťastné dny)

    PŘÁDNÁ Stanislava: Lidi patří k lidem? 10/4 (Studio Hrdinů Praha – O slavnosti a hostech)

    RESLOVÁ Marie: Anče, Kubo, je tu Loupežník! 5/6 (Divadlo na Vinohradech Praha – Loupežník)

    • – Banalita o mrkvi 9/6 (Company.cz Praha (Divadlo Komedie) – Penis pravdy)
    • – Chlapec (nebo děvče) z ješivy 3/6 (Městské divadlo Kladno – Jentl)
    • – Kol pichlavých kaktusů 22/6 (Klicperovo divadlo – Srpen v zemi indiánů)
    • – Misantrop na výstavě 13/4 (Švandovo divadlo Praha – Misantrop)
    • – Plzeňská cesta za komedií 6/6 (Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Sboristé / Jednotka intenzivní lásky)

    RUBEŠ Josef: Nevzrušující audience 8/7 (Národní divadlo Praha – Audience u královny)

    SLADKOWSKI Marcel: Návrat citlivého satyra 7/7 (Divadlo na Vinohradech Praha – Plačící satyr)

    • – Soudce Adam jako ubuovský despota 11/6 (Národní divadlo Brno – Rozbitý džbán)
    • – V oparu chlastu 2/7 (Divadlo Feste Brno – Chlast)
    • – Zpráva o jednom životě 5/6 (Městské divadlo Zlín – 9 měsíců)

    SOPROVÁ Jana: Bulgakov a Stalin jako Faust a Mefisto 18/6 (Divadlo pod Palmovkou Praha – Spolupracovníci)

    • – Diagnózy třicátníků 12/8 (Divadlo Letí Praha – SmallTown Boy)
    • – Krásné holčičky v domečku 11/5 (Strašnické divadlo X10 Praha – A teď: Svět neboli Co je venku, do toho mi nic není)
    • – Medvědi ve vlakovém kupé 6/7 (Klicperovo divadlo – Medvědi)
    • – Tichý křik Simone Weilové 2/6 (Studio Damúza Praha – Mlčky křičet)

    ŠALDOVÁ Lenka: Mýdlový princ dodá radost a energii 9/6 (Divadlo Broadway Praha – Mýdlový princ)

    • – Vojcek přichází nahý 20/5 (Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Vojcek)

    ŠOTKOVSKÁ Jitka: Hipster stavitel 11/7 (HaDivadlo Brno – Stavitel Solness)

    • – Tíha papírové koruny 2/6 (Národní divadlo Brno – Král Oidipús)

    ŠVEJDA Martin J.: Co s ošklivým světem za dveřmi 12/7 (Spolek Kašpar Praha – Sirotci)

    • – Principálovo divadlo 9/7 (Divadlo Bez zábradlí Praha – Garderobiér)

    UHDE Milan: Ďáblice z Tyrolských Alp 2/6 (Národní divadlo Brno – Ďáblice)

    • – Drábkův bestiální komiks 14/7 (Klicperovo divadlo Hradec Králové – Český les)
    • – Drama kolektivní viny v Mahenově činohře 20/6 (Národní divadlo Brno – Je třeba zabít Sekala)
    • – Ira Levin nahání hrůzu v Brně 17/7 (Národní divadlo Brno – Veroničin pokoj)
    • – Pokušení velké hry 7/4 (Národní divadlo Brno – Havel v zemi čeledínů)

    VANGELI Nina: Ikonické znaky baletní virtuozity 7/5 (Národní divadlo Praha – Balettissimo)

    • – Rodina Rosti Nováka 19/6 (Cirk La Putyka Praha – Family)
    • – Tanečníka Michala Záhory kafkovský Dopis otci 18/6 (Nanohach Praha – Devoid)
    • – Těla ve smrtelném ohrožení 9/4 (SpitfireCompany Praha – Sniper’sLake)

    VARYŠ Vojtěch: Hlavně je to všechno jedno 20/6 (Národní divadlo Brno – Reduta – Vévodkyně a kuchařka)

    VAŠEK Roman: Romeo a Julie ve zkratce 22/5 (Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Romeo a Julie)

    ZAHÁLKA Michal: Dopis příteli 13/4 (Švandovo divadlo Praha – Misantrop)

    ZDEŇKOVÁ Marie: Bůh, či Nebůh? 6/4 (Činoherní klub Praha – Bratři Karamazovi)

    • – Sen o životě a smrti 4/6 (Chemické divadlo Praha – Příhody z bezprostředního neskutečna)
    • – Seznamte se, prosím 3/7 (MeetFactory Praha – Malina)

    ŽÁČEK Ivan: Gangréna i v druhé noze 12/8 (Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – Filoktétés)

    • – Jen Mozart ví, jak to ve skutečnosti bylo 3/5 (Studio Ypsilon Praha – Sežeňte Mozarta!)
    • – Macbeth na čtvrt plynu 13/6 (Národní divadlo Praha – Státní opera – Macbeth)
    • – Mefistofele jako varieté 4/5 (Národní divadlo Praha – Mefistofeles)
    • – Munzarův Seifert ve Viole 21/7 (Divadlo Viola Praha – Koncert na ostrově)

    Kritika – Pro a proti

    HULEC Vladimír: A ono… nic 10/5 (Divadlo Na zábradlí Praha – Anamnéza)

    • – Banalita na druhou 17/6 (Divadlo D’EPOG Praha – Vše, co je krásné, rozmnožit se má)
    • – Baťa Tomáš, mrtvý 1/6 (Městské divadlo Zlín – Baťa Tomáš, živý)

    HÝSKOVÁ Tereza: Trenažér zábavy 17/6 (Divadlo D’EPOG Praha – Vše, co je krásné, rozmnožit se má)

    CHUCHMA Josef: Ladislav Klíma to odbrzdil? 8/6 (Divadlo v Dlouhé Praha – Lidská tragikomedie)

    KERBR Jan: V taxíku, v blázinci 11/6 (MeetFactory Praha – Woman in a taxi crossing New York)

    KOLÁŘ Jan: Šílená zpráva o šíleném světě 10/5 (Divadlo Na zábradlí Praha – Anamnéza)

    MAGDOVÁ Marcela: Podivné obrázky 6/5 (Národní divadlo Praha – Podivuhodné cesty Julese Verna)

    MACHÁČEK Martin: Apologie zlínského workoholismu 1/6 (Městské divadlo Zlín – Baťa Tomáš, živý)

    MÁLKOVÁ Kateřina: Hippie Švejk 8/5 (Divadlo Husa na provázku Brno – Mein Švejk. (Operetta. Komedie. Smrt.))

    MELICHAR Dominik: Když se promítne celý život1 1/6 (MeetFactory Praha – Woman in a taxi crossing New York)

    MIKULKA Vladimír: Odjinud i od nás 8/6 (Divadlo v Dlouhé Praha – Lidská tragikomedie)

    SOPROVÁ Jana: Puzzle ze starých časů 6/5 (Národní divadlo Praha – Podivuhodné cesty Julese Verna)

    UHDE Milan: Švejk úplně jiný a zcela konvenční 8/5 (Divadlo Husa na provázku Brno – Mein Švejk. (Operetta. Komedie. Smrt.))

    Místa pro nová divadla

    DOMBROVSKÁ Lenka: Experimentální prostor Roxy/NoD + Rozhovor s Adamem Halašem 15/14

    • – Jatka78 + Rozhovor se Štěpánem Kubištou 20/14
    • – MeetFactory + Rozhovor s Matějem Samcem 14/14
    • – Venuše ve Švehlovce + Rozhovor s Jakubem Čermákem 17/14

    HULEC Vladimír: Studio Alta + Rozhovor s Luciou Kašiarovou 21/14

    SOPROVÁ Jana: Divadlo D21 + Rozhovor s Hanou Mathauserovou 19/14

    • – Strašnické divadlo + Rozhovor s Lenkou Kolihovou Havlíkovou 16/14

    Národní muzeum informuje

    JORDAN Hanuš: Pozůstalost Marie Hübnerové 20/15

    TRÁVNÍČKOVÁ Markéta: Soupis repertoáru Prozatímního divadla na webu NM 17/14

    Názor

    HERMAN Josef: Nic ve zlém, ale… 15/3

    LEŠKA Rudo: Patří špatný vkus za mříže? 14/3

    Ohlasy

    ČERNÁ Kamila: Ad: Očima přespolního diváka, DN 15/2015, s. 4 17/15

    DEUTSCH Aleš: Ad: Úvahy posttelevizní, DN 7/2015, str 11 11/15

    HALÁTEK Dalibor: Ad: Herecká asociace informuje DN 19/2015, s. 15 19/15

    HERMAN Josef: Vážený pane Hanáku 9/15

    HÝSKOVÁ Tereza: Ad: DN 9/2015 a 10/2015, str 14 11/15

    JUST Vladimír: Ad: DN 11/2015, str. 15 12/19

    • – Ad: Zpráva z Theatrum Kuks L. P. 2015, DN 16/2015, s. 10 18/15

    KOLÁŘ Jan: Ad: Generační vášnivý útok (DN 21/2014) 1/15

    MELICHAR Dominik: Ad: Generační vášnivý útok (DN 21/2014) 1/15

    PROCHÁZKA Vladimír: Ad: Generační vášnivý útok (DN 21/2014) 1/15

    Opravy

    Ad: DN 15 16/15

    Ad: DN č. 8, s. 11 8/15

    HERMAN Josef: Ad: DN 5/2015 6/14

    Osobnost měsíce

    ADÁMEK Jiří 10/2

    BALAŠ Radek 7/2

    CPIN Marek 13/2

    KOFROŇ Petr 1/2

    KUKURA Juraj 5/2

    PLACHETKA Adam 4/2

    RUML Matouš 12/2

    VEBEROVÁ Ivana 11/2

    Paměti, záznamy, reportáže, deníky

    HULEC Vladimír: Vlakem do divadla 16/16

    NĚMEČKOVÁ Lucie: Životy Ladislava Zemana: Život první 4/16

    • – Životy Ladislava Zemana: Život druhý aneb Jak ho to nakoplo jinam 5/16
    • – Životy Ladislava Zemana: Život třetí aneb Na cestách s pardubickým hokejem 6/16
    • – Životy Ladislava Zemana: Život čtvrtý aneb V prvním plánu divadlo 7/16
    • – Životy Ladislava Zemana: Život pátý aneb Revoluce 8/16
    • – Životy Ladislava Zemana: Život šestý aneb Hledali jsme sami sebe 9/16
    • – Životy Ladislava Zemana: Život sedmý aneb Dělat divadlo jinak 10/16
    • – Životy Ladislava Zemana: Život osmý aneb Hradecký Avignon 11/16
    • – Životy Ladislava Zemana: Život devátý aneb Podruhé do stejné řeky 12/20
    • – Životy Ladislava Zemana: Život desátý aneb Jede se dál! 13/16

    RESLOVÁ Marie: Nalezeno na Švestkovém dvoře 14/16

    • – Objevování vltavské Perly 15/16

    RYCHLÍK Břetislav: Bylo nás pět a půl, Dějství desáté 1/16

    • – Bylo nás pět a půl, Dějství jedenácté 2/16
    • – Bylo nás pět a půl: Dějství dvanácté 3/16

    SOPROVÁ Jana: Jak šel čas v Rokoku, stoletá historie ve čtyřech skocích I 17/16

    • – Jak šel čas v Rokoku, stoletá historie ve čtyřech skocích II 18/16
    • – Jak šel čas v Rokoku aneb Stoletá historie ve čtyřech skocích III 19/16
    • – Jak šel čas v Rokoku aneb Stoletá historie ve čtyřech skocích IV 20/16

    VAŠINKA Radim: Začínalo to před domem aneb Idea, nebo párky? I 21/16

    • – Začínalo to před domem aneb Idea, nebo párky? II 22/16

    Podoby

    BRABENEC Vratislav: Alex Henri – muškař 11/15

    • – Čaje 12/19
    • – Čech se venku neztratí 13/15
    • – Dopis Růženě 22/14
    • – Erik-Mohawk Indian 8/15
    • – Hronov 15/15
    • – Charlie Hucket 4/15
    • – Jan Steklík – KŠ 6/15
    • – Jarda Prel 20/15
    • – Kde nechal Choura ďouru, nebo ďoura Chouru 10/15
    • – Králíci 19/15
    • – Moderní člověk 21/15
    • – Náměstí Kubánské revoluce 5/15
    • – Nano 3/15
    • – Pan Sklenář 1/15
    • – Pokud o arcimboldovský portrét mého otce 2/15
    • – Popovice u Benešova 17/15
    • – Prof. Polák (a nejen o něm) 7/15
    • – Příslušník a pomocník 18/15
    • – Zmizet beze stopy 9/15
    • – Zrádce národa z restaurace U Svitáků 14/15
    • – Živě z New Jersey 16/15

    Přílohy

    25 let herecké asociace 3

    Festival hudebního divadla OPERA 2015 1

    Zákon o veřejnoprávních institucích v kultuře a transformace Národního divadla 18

    Rozhovory

    Rozhovor

    BARTOVANEC Jiří: Tančil jsem a budu! 5/8–9

    BOROVÁ Magdaléna: Dovolila jsem si být ženou 4/8–9

    BROUSEK Ondřej: Zlaté portály mi nikdy nevadily 11/8–9

    BRUTOVSKÝ Lukáš: Hra pro nás není materiálem, s kterým si děláme, co chceme 13/8–9

    BUBENÍČKOVI Otto a Jiří: Všechno jsme se naučili děláním 22/8–9

    ČERNÁ Emma: Z kolbiště snů odejdu včas 15/8–9

    DACHO Miro: Hra pro nás není materiálem, s kterým si děláme, co chceme 13/8–9

    HAMPL Ladislav: Neumím hned skórovat jako Rosický 9/8–9

    CHOCHOLOUŠEK Martin: Potřebuju rozumět tomu, co dělám 16/8–9

    ISTENÍK Michal: Hamlet při těle být může… 7/8–9

    KRUPANSKÁ Sylvie: Chtěla jsem být v televizi jako Janžurová 8/8–9

    KRUŠELNICKÝ Petr: Každej umělec by měl jít uklízet ulice 17/8–9

    MIKULÁŠEK Jan: Divadlo jsem už jako malý nenáviděl 12/10–11

    PEKOVÁ Simona: Jsem poslední expresivní herečka 1/8–9

    POLÍVKA Bolek: Jsme třísky proti této kládě 19/8–9

    PREKOVÁ Jana: Stojí za to se potkat, i když to často tak nevypadá 12/12–13

    RAJNIŠ Jiří: Člověk se prostě nesmí bát 2/8–9

    SALZMANNOVÁ Eva: Chvála pedagogickému bláznovství 20/8–9

    SOMMEROVÁ Olga: Smrt Racka 11/10–11

    STEFKOVÁ Kateřina: Jen tak se trochu sklouznout 11/11

    STEIGERWALD Karel: Je absurdní věřit v oblak 10/8–9

    ŠREJMA KAČÍRKOVÁ Jana: Kamkoli mě pustí, tam ráda vlítnu a užiju si to 21/8–9

    TARANT Michael: Začínal jsem z hněvu 14/8–9

    VIZVÁRY Radim: Rád se pouštím do neobjevených vod 18/8–9

    VLASÁK Jan: Jsem sám sobě překážkou 3/8–9

    ZINDULKA Stanislav: Lepší je utahat se než zrezivět 6/8–9

    Autoři rozhovorů

    BREDEROVÁ Tatiana 13/8–9

    DOMBROVSKÁ Lenka 8/8–9, 12/10–11

    ERML Richard 9/8–9

    HAPALA Jiří 11/10–11

    HERMAN Josef 2, 21/8–9

    HRDINOVÁ Radmila 11/8–9

    HULEC Vladimír 5, 14/8–9

    KERBR Jan 6, 15/8–9

    MAREČEK Luboš 1‚ 7‚ 19/8–9

    MELICHAR Dominik 17/8–9

    NÁVRATOVÁ Jana 22/8–9

    PARKANOVÁ Beata 4/8–9

    RESLOVÁ Marie 3‚ 10–12‚ 16‚ 20/8–9, 12/12–13, 18/8–9

    Rozhovor K věci

    ADÁMEK Jiří: Fascinuje nás schopnost přežít 20/2

    AUGUSTÍN Juraj: Chci vdechnout Buranteatru energii a víru v nemožné 19/2

    BOHÁČ Petr: Macbetin je divadelní esej 17/2

    CHRAMOSTOVÁ Vlasta: Divadlo z nás dělá lidi 15/2

    MAKONJ Karel: Doba loutkového divadla zase přijde 16/2

    STROPNICKÝ Matěj: Divadlo Komedie se mělo řešit včas 22/2

    ŠPINAR Daniel: Společné fungování se doladí 14/2

    ŠTĚPÁNEK Jan: Chtějí dělat divoké divadlo 21/2

    ZETEL Michal: Slovácké divadlo má potenciál 18/2

    Autoři rozhovorů K věci

    DOMBROVSKÁ Lenka 17, 18, 19/2

    LINHART Otto 16/2

    RESLOVÁ Marie 14‚ 15‚ 20‚ 21, 22/2

    Rozhovor Kontext

    PROCHÁZKA Vladimír: Ode mě už nelze očekávat žádný kotrmelec 6/13

    ŠTĚPÁNEK Vojtěch: Východní není pejorativní slovo 3/10

    Autoři rozhovorů Kontext

    DOMBROVSKÁ Lenka 3/10

    RESLOVÁ Marie 6/13

    Rozhovor Na téma

    FRIDRICHOVSKÝPatrick: Byla to Sezona štěstí 17/10

    WOLF Jan: Kostlivci na mě ze skříní nevypadli 22/10–11

    Autor rozhovoru Na téma

    HERMAN Josef 17/10, 22/10–11

    Profesní rozhovor

    BURAJ Ivan: HaDivadlo je přátelské společenství 2/14

    PÁCL Štěpán: Do Národního divadla míří nová krev 2/10

    ŠPINAR Daniel: Do Národního divadla míří nová krev 2/10

    Autoři rozhovorů Profesní rozhovor

    DOMBROVSKÁ Lenka 2/14

    RESLOVÁ Marie 2/10

    Velký rozhovor

    LIEHM A. J.: Hledání v paměti 13/příloha

    HILSKÝ Martin: Shakespeare je droga 22/příloha

    Autor rozhovoru Velký rozhovor

    HULEC Vladimír 13/příloha

    HRDINOVÁ Radmila 22/příloha

    Kurzivka k rozhovoru

    BAMBUŠEK Miroslav: Angelopulos čistý jako rosomák 17/9

    CPIN Marek: Můj Honza 12/11

    ČECHOVÁ Miřenka: Jsme dvě ryby na jedné kružnici 18/9

    DOČEKAL Michal: První dojem nic moc 16/9

    JENIŠTA Petr: Má velká přítelkyně Simona Peková 1/9

    JINDRA Robert: Neutuchající entusiasmus a optimismus 21/9

    KOLEČKO Petr: O metodách Evy Salz­manno­vé 20/9

    KUBALA Martin: Žijí v krásné symbióze 22/9

    MAREČKOVÁ Tereza: Lyrický žahour 4/9

    MOŠA Stanislav: Dokud unese Cordélii… 19/9

    NĚMEC Marek: Vytrvalec 9/9

    PRACHAŘ David: Mladá duše 15/9

    PROCHÁZKA Vladimír: Standa 6/9

    RAJNIŠ Jiří st.: Jiří se nám vyplatil! 2/9

    RYCHLÍK Břetislav: Všechno pochcípe na mor 10/9

    SMUTNÁ Jitka: Laskavý divous 3/9

    ŠOTKOVSKÝ Jan: O Panu Herci Michalu Isteníkovi 7/9

    TÖPFER Tomáš: Kde se vzal Ondra Brousek 11/9

    VILIŠOVÁ Tereza: Pro Sylvii 8/9

    WALTZ Sasha: Roste z bolesti 5/9

    ZAMPIERI Gianluca: První dojem 14/9

    Sloupek

    TOBIÁŠ Egon: Divadlo je out 15/2

    • – Chvíle 19/2
    • – O psaní 18/2
    • – O vaření 20/2
    • – Podzemí 17/2
    • – Polyglot 16/2
    • – Sloupek 14/2
    • – Vánoce 22/2
    • – Vzory 21/2

    Sukces

    Sukces festivalu

    Divadelní svět Brno 19/2 (Theater Bremen – Višňový sad)

    Mezinárodní festival Divadlo 16/2 (Nowy Teater Varšava – (A)pollonia)

    Pražský divadelní festival německého jazyka 21/2 (Burgtheater Wien – Směšná temnota)

    Sukces měsíce

    Sukces měsíce 2/3 (Národní divadlo Praha – Othello, benátský mouřenín)

    6/2 (Klicperovo divadlo Hradec Králové – Evžen Oněgin)

    8/2 (Divadlo DRAK Hradec Králové – Labyrint světa a ráj srdce)

    15/2 (Losers Cirque Company – Walls&Hand­bags)

    18/2 (Experimentální prostor NoD Praha – Dvojí domov z Čepa)

    20/2 (Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Vojcek)

    22/2 (Komorní scéna Aréna – Slyšení)

    TV glosář

    HERMAN Josef: Jasná řeč 6/3

    • – Operní konzervy 5/3
    • – Osvobození 9/3
    • – Zamilovaný Dvořák 2/3

    Událost měsíce

    Český úspěch v Edinburghu 14/2 (VerTeDance Praha – Korekce)

    Divadelní pouť 185–89 17/2

    Návrat ústeckého spolku Činoherák do původní budovy na Střekově a inscenace hry Kopanec v režii Michala Skočovského 3/2

    9/2 (Národní divadlo Brno – Hry o Marii)

    Úvahy posttelevizní

    JUST Vladimír: O krasopisných Býcích v bludném kruhu 7/11

    • – Oscar i Plyšák pro Marka Daniela 2/11
    • – Žalostná bilance podruhé 19/11
    • – Žalostná letní bilance (I) 15/11

    Zahraničí

    BREDEROVÁ Tatiana: Na Boha není spolehnutí aneb Rusko není Evropa (Ohlédnutí za první sezonou nové kulturní politiky Ruska) 15/13

    BROŽ Josef: Ztracena ve snu aneb Isabelle Adjani hledá v divadle svou hereckou identitu 3/13 (Théâtre de Paris – Kinship)

    • – Luc Bondy je mrtev. Velký smutek aneb Poslední rendez-vous věčného Fénixe 22/12

    CALTOVÁ Marie: Čtyři A Divadelní Nitry aneb Ve znamení empatie 18/12 (Slovenské národné divadlo Bratislava – Mojmír II. aneb Soumrak říše)

    DOLEJŠOVÁ Barbora: Therewas a boy, a very strange, enchanted boy 16/12 (SoniaFriedmanProductions – BarbicanTheatre – Hamleti)

    DOUBRAVA Stanislav: O beránkovi, který v New Yorku spadl ze zasněženého nebe aneb Mise splněna 5/12

    DOX Georg: Divadlo v evropském pohraničí 19/13

    FEYFAR Petr: Je suisl’autre aneb Jsem jiný / Festival d’Avignon 2015 14/12–13 (Festival d’Avignon 2015 / Gogolovo centrum Moskva / Národní divadlo Lisabon / Schaubühne Berlín / ValèreNovarinaSuisseromand – Král Lear / Idioti / Antonius a Kleopatra / Richard III. / Rybník jmen)

    • – Mosty přes česko-německé hranice (reportáž z Řezna) 2/12
    • – Zeleným vrchem ke Stodole 17/13

    GRULICH Jan: Krystian Lupa a jeho děti 10/13 (Divadlo Rzeszow / TeatrNowyPoznań / Bagatela Krakow / TeatrPolskiWroclaw / StaryTeatrKrakow – Balladyna / Dziady / Mefisto / Kronos / Towiaińczyci)

    • – Svět bez Boha aneb Dialog Wroclaw 20/13 (Toneelgroep Amsterdam / Kammerspiele Mnichov / TeatrNowy Poznaň / Krétakör Budapešť / TeatrPolskiWroclaw / NowyTeatrWarszawa – Šepoty a výkřiky, Po zkoušce a Persona / Warum / Dziady / Loser / Mýcení / Francouzi)

    HERMAN Josef: Operní krásy a hnusy 7/13

    • – Po dvou operách z Berlína a z Drážďan 4/13 (Státní opera v SchillerTheateru Berlín / Semperova opera Drážďany – TheTurnoftheScrew, AuseinemTotenhaus / DasschlaueFüchslein, Arabella)

    HULEC Vladimír: Žena se sevřenou pěstí 12/15

    KERBR Jan: Desatero a ďábel bratislavské Nové drámy 13/13 (Teatro Tatro Nitra / Med a prach Bratislava / Divadlo A. Bagara Nitra- Mistr a Markétka / Domov, eros, víra / Zlatý drak)

    NĚMEČKOVÁ Lucie: Divadlo, které vystupuje z řady 21/13

    SOPROVÁ Jana: Kolotoč britských divadelních cen se roztáčí 5/13

    • – Londýn bez vysokých podpatků 1/12–13
    • – Všechno je jinak aneb Pieter de Buysser dvakrát v Arše 8/13
    • – Žádné kulisy, ale je to síla aneb Olivier Awards 2015 9/13

    ŠALDOVÁ Lenka: Hlodavci na kolotoči podle Kafky 8/13 (SchauspielhausDresden – Amerika)

    • – V Komické opeře Berlín je vše snadné 16/13 (Komická opera Berlín – Krásná Helena, Don Giovanni, Modrovous)

    ŠVÁBOVÁ Šárka: Paradoxy 21. století aneb Edinburgh Fringe 2015 15/12 (Caligula’s Alibi – Idiots)

    VANGELI Nina: Střechy a mosty New Yorku 18/13

    • – Žena s křídly 12/15

    VARYŠ Vojtěch: DDP v cizích službách (1): Curych 9/12 (Schauspielhaus Zürich – Faust 1–3, Vilém Tell, Mé jméno budiž Gantenbein)

    • – DDP v cizích službách: Düsseldorf 10/12 (Düsseldorfer Schauspielhaus – Rozbitý džbán, Nora³)
    • – DDP v cizích službách: Hannover 11/12 (Schauspiel Hannover – Marie Stuartovna)
    • – DDP v cizích službách: Vídeň 12/17
    • – Potkali se u Berlína… aneb BerlinerTheatertreffen 11/13

    Zahraničí překlad

    SCHWARZOVÁ Zuzana: Divadlo v evropském pohraničí 19/13

    Zahraniční rozhovor

    BORDERA Miguel Ángel Martín: Krize pomáhá 17/12

    BUYSSER Pieter De: Jsem transformatador 8/12–13

    DAVIS Eric: Děvka je zábavná aneb Rozesměj mě za 60 vteřin! 2/13

    DIMITRI David: Je třeba pečlivě dýchat a jít 7/12

    JACKSON Daniel C.: O divadle iluze nemám 19/12–13

    MUCHINA Olja: Všechno jsem ztratila 4/12

    SANKARA Odile: Dokud hlava žije, ryba není mrtvá 20/12

    STEFANOVSKI Goran: Na Balkáně jsou větry silné 3/12

    STRØMGREN Jo: Nechte divadlo plynout 13/12

    WETZEL Daniel: Umění nemá být užitečné 21/12 (

    Autoři Zahraničních rozhovorů

    BOČKOVÁ Lenka 17/12

    FELTLOVÁ Marina 21/12

    HULEC Vladimír 7/12

    MAGDOVÁ Marcela 4/12

    NĚMEČKOVÁ Lucie 20/12

    SOPROVÁ Jana 2/13, 3, 13/12, 8, 19/12–13

    Rejstřík podle názvu inscenace

    1789, Národní divadlo Praha – PITHART Petr 4/10

    • – RESLOVÁ Marie 4/10

    1913, Tygr v tísni Praha – MELICHAR Dominik 7/7

    (A)pollonia, Nowy Teater Varšava – Sukces Mezinárodního festivalu Divadlo 16/2

    1000 věcí, co mě serou aneb Tvoje bába je komedie, Studio PalmOFFka a Divadlo F. X. Kalby – MELICHAR Dominik 1/7

    8 GB tvrdýho porna, Divadlo Letí Praha – DOMBROVSKÁ Lenka 9/5

    9 měsíců, Městské divadlo Zlín – SLADKOWSKI Marcel 5/6

    A teď: Svět neboli Co je venku, do toho mi nic není, Strašnické divadlo X10 Praha – SOPROVÁ Jana 11/5

    Amadeus, Moravské divadlo Olomouc – BERGMANNOVÁ Pavla 4/7

    Amerika, Schauspielhaus Dresden – ŠALDOVÁ Lenka 8/13

    Anamnéza, Divadlo Na zábradlí Praha – HULEC Vladimír 10/5

    • – KOLÁŘ Jan 10/5

    Ani spolu, ani bez sebe, Divadlo Kalich Praha – KERBR Jan 4/7

    Audience u královny, Národní divadlo Praha – RUBEŠ Josef 8/7

    Audience, Katastrofa, Divadlo U stolu Brno – MLEJNEK Josef 7/7

    Baal, Komorní scéna Aréna Ostrava – MLEJNEK Josef 11/5

    Báby, Divadlo Na Zábradlí Praha – HÝSKOVÁ Tereza 1/5

    Balettissimo, Národní divadlo Praha – VANGELI Nina 7/5

    Balladyna / Dziady / Mefisto / Kronos / Towiaińczyci, Divadlo Rzeszow / TeatrNowyPoznań / Bagatela Krakow / TeatrPolskiWroclaw / StaryTeatrKrakow – GRULICH Jan 10/13

    Bambini di Praga, Jihočeské divadlo České Budějovice – DOMBROVSKÁ Lenka 4/7

    Baťa Tomáš, živý, Městské divadlo Zlín – HULEC Vladimír 1/6

    • – MACHÁČEK Martin 1/6

    Boris Godunov, Národní divadlo Praha – HERMAN Josef 8/5

    Bratři Karamazovi, Činoherní klub Praha – ZDEŇKOVÁ Marie 6/4

    Brémská svoboda / Hořké slzy Petry von Kantové, Městské divadlo Kladno / Divadlo F. X. Šaldy Liberec – DOMBROVSKÁ Lenka 6/5

    Caligula, Divadlo J. K. Tyla Plzeň – MLEJNEK Josef 9/6

    Caligula, Divadlo na Vinohradech Praha – PATEROVÁ Jana 21/7

    Česká kuchařka, Městské divadlo Kladno – MIKULKA Vladimír 11/7

    Český les, Klicperovo divadlo Hradec Králové – UHDE Milan 14/7

    Ďáblice, Národní divadlo Brno – UHDE Milan 2/6

    Den bez Rusáka / Mezi náma dobrý / Dva ubohý Rumuni, co mluvěj polsky, Divadlo X10 Praha / Company.cz Praha / Studio Palmoffka Praha – MELICHAR Dominik 3/4

    Devoid, Nanohach Praha – VANGELI Nina 18/6

    Die young!, HaDivadlo Brno – HOFMANOVÁ Jiřina 4/6

    Divoké maso, Company.cz Praha (Divadlo Komedie) – KERBR Jan 3/7

    Doktor Faustus, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – JUST Vladimír 10/6

    Doktor Živago, Divadlo Na zábradlí Praha – MIKULKA Vladimír 12/4

    Don Quijote, Činoherák Ústí nad Labem – DOMBROVSKÁ Lenka 11/6

    Duše – krajina širá, Východočeské divadlo Pardubice – MLEJNEK Josef 12/6

    Dvojí domov (z Čepa), Experimentální prostor NoD Praha – Sukces měsíce 18/2

    • – KERBR Jan 18/5

    Endless Composition, RootlessRoot – BOUŠOVÁ Veronika 17/6

    Evžen Oněgin, Klicperovo divadlo Hradec Králové – Sukces měsíce 6/2

    • – DOMBROVSKÁ Lenka 7/5

    Family, Cirk La Putyka Praha – VANGELI Nina 19/6

    Faust 1–3, Vilém Tell, Mé jméno budiž Gantenbein, Schauspielhaus Zürich – VARYŠ Vojtěch 9/12

    Faust a Markéta, Buranteatr Brno – MLEJNEK Josef 13/7

    Faust I. díl, Divadlo F. X. Šaldy Liberec – JUST Vladimír 1/4

    • – MLEJNEK Josef 1/4

    Fidlowačka aneb Kde domov můj?, Divadlo Husa na provázku Brno – HERMAN Josef 12/5

    Filoktétés, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – ŽÁČEK Ivan 12/8

    Fligny, koks a kutilové, Klicperovo divadlo Hradec Králové – DOMBROVSKÁ Lenka 1/5

    Gazdina Roba, Divadlo F. X. Šaldy – HRONKOVÁ Libuše 22/6

    Garderobiér, Divadlo Bez zábradlí Praha – ŠVEJDA Martin J. 9/7

    Generálka, Divadlo na Jezerce Praha – KERBR Jan 2/7

    Hamleti, Divadlo Na zábradlí Praha – CÍSAŘ Jan 20/4

    Hamleti, Sonia Friedman Productions – Barbican Theatre – DOLEJŠOVÁ Barbora 16/12

    Happy End, Městská divadla pražská – KERBR Jan 9/7

    Havel v zemi čeledínů, Národní divadlo Brno – UHDE Milan 7/4

    Hej, Mistře!, Východočeské divadlo Pardubice – HRDINOVÁ Radmila 20/7

    Heydrich, Studio Alta – Hala 30 – MELICHAR Dominik 13/6

    Hodina Komenského aneb Život J. A. K. trochu jinak, Divadlo loutek Ostrava – BERGMANNOVÁ Pavla 11/7

    Hry o Marii, Národní divadlo Brno – Událost měsíce 9/2

    • – HERMAN Josef 9/5

    CHA CHA CHA aneb CHArlie CHAplin a jiná CHÁska, Alfa Plzeň – KERBR Jan 13/7

    Chaplin, Městské divadlo Mladá Boleslav – DOMBROVSKÁ Lenka 12/5

    Chlast, Divadlo Feste Brno – SLADKOWSKI Marcel 2/7

    I obešel já polí pět (Edgar), Divadlo U stolu Brno – MLEJNEK Josef 14/7

    Idiots, Caligula’s Alibi – ŠVÁBOVÁ Šárka 15/12

    Je třeba zabít Sekala, Národní divadlo Brno – UHDE Milan 20/6

    Její pastorkyňa, Národní divadlo Brno – HERMAN Josef 17/4

    Jeníček a Mařenka, Národní divadlo Praha – Státní opera Praha – HERMAN Josef 10/5

    Jentl, Městské divadlo Kladno – RESLOVÁ Marie 3/6

    Kakadu, Dejvické divadlo Praha – DOMBROVSKÁ Lenka 3/5

    Kámen, Národní divadlo Praha – JUST Vladimír 13/5

    Kapela jede! aneb Není pecka jako pecka, Naivní divadlo Liberec – KERBR Jan 12/7

    Kašpar H. (Dítě Evropy), Divadlo na Vinohradech Praha – JUST Vladimír 18/5

    Kauza Schwejk, Studio Hrdinů Praha v koprodukci s Wiener Festwochen, Theater Bremen – JUST Vladimír 21/4

    Kavkazský křídový kruh, Východočeské divadlo Pardubice – BOUŠOVÁ Veronika 2/7

    Kazimír a Karolína, Divadlo Petra Bezruče Ostrava – DOMBROVSKÁ Lenka 7/6

    Kinship, Théâtre de Paris – BROŽ Josef 3/13

    Kočky, Divadlo J. K. Tyla Plzeň – HERMAN Josef 3/6

    Koncert na ostrově, Divadlo Viola Praha – ŽÁČEK Ivan 21/7

    Kopanec, Činoherák Ústí – Událost měsíce 3/2

    • – HULEC Vladimír 4/4

    Korekce, VerTeDance Praha – Událost měsíce 14/2

    Kouzelná flétna, Národní divadlo Praha – DEHNER Jan 5/7

    Král Lear / Idioti / Antonius a Kleopatra / Richard III. / Rybník jmen, Festival d’Avignon 2015 / Gogolovo centrum Moskva / Národní divadlo Lisabon / Schaubühne Berlín / Valère Novarina Suisseromand – FEYFAR Petr 14/12–13

    Král Oidipús, Národní divadlo Brno – ŠOTKOVSKÁ Jitka 2/6

    Krásná Helena, Don Giovanni, Modrovous, Komická opera Berlín – ŠALDOVÁ Lenka 16/13

    Labyrint světa a ráj srdce, Divadlo DRAK Hradec Králové – Sukces měsíce 8/2

    • – HÝSKOVÁ Tereza 7/6

    Legenda o Kateřině z Redernu, Divadlo F. X. Šaldy Liberec – HERMAN Josef 1/7

    Lessons of Touch, Tantehorse – Experimentální prostor NoD Praha – HULEC Vladimír 18/4

    Libozvuky, Divadlo Minor Praha – HULEC Vladimír 10/7

    Lidská tragikomedie, Divadlo v Dlouhé Praha – CHUCHMA Josef 8/6

    • – MIKULKA Vladimír 8/6

    Lidumor aneb Má játra beze smyslu, Komorní scéna Aréna Ostrava – BERGAMNNOVÁ Pavla 17/7

    Loupežník, Divadlo na Vinohradech Praha – RESLOVÁ Marie 5/6

    Lovci perel, Severočeské divadlo Ústí and Labem – DEHNER Jan 18/6

    Macbeth, Národní divadlo Praha – Státní opera – ŽÁČEK Ivan 13/6

    Macbeth, Autista – Moje zatracené nervy!, Alenka v kraji divů a za zrcadlem, Slovácké divadlo Uherské Hradiště – KERBR Jan 14/6

    Macbetin, SpifireCompany Praha – DOMBROVSKÁ Lenka 19/5

    Malina, MeetFactory Praha – ZDEŇKOVÁ Marie 3/7

    Mami, už tam budem?, Divadlo Minor Praha – KOČIČKOVÁ Kateřina 8/7

    Marbot, Studio Hrdinů – MLEJNEK Josef 6/7

    Maria Stuarda, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – HERMAN Josef 1/6

    Marie Stuartovna, Schauspiel Hannover – VARYŠ Vojtěch 11/12

    Medvědi, Klicperovo divadlo – SOPROVÁ Jana 6/7

    Mefistofeles, Národní divadlo Praha – ŽÁČEK Ivan 4/5

    Mein Švejk. (Operetta. Komedie. Smrt.), Divadlo Husa na provázku Brno – MÁLKOVÁ Kateřina 8/5

    • – UHDE Milan 8/5

    Mendel aneb Vzpoura hrášků, Městské divadlo Brno – MAREČEK Luboš 15/5

    Misantrop, Švandovo divadlo Praha – RESLOVÁ Marie 13/4

    • – ZAHÁLKA Michal 13/4

    Mistr a Markétka / Domov, eros, víra / Zlatý drak, Teatro Tatro Nitra / Med a prach Bratislava / Divadlo A. Bagara Nitra – KERBRJan 13/13

    Mizina číhá, Divadlo Semafor Praha – KOLÁŘ Jan 14/6

    Mlčky křičet, Studio Damúza Praha – SOPROVÁ Jana 2/6

    Modrý pták, Národní divadlo Praha – CÍSAŘ Jan 22/5

    Moja, Buranteatr Brno – HULEC Vladimír 20/6

    Mojmír II. aneb Soumrak říše, Slovenské národné divadlo Bratislava – CALTOVÁ Marie 18/12

    Mučedník, HaDivadlo Brno – KUNDEROVÁ Radka 8/6

    Mýdlový princ, Divadlo Broadway Praha – ŠALDOVÁ Lenka 9/6

    Na miskách vah, Městská divadla pražská – MELICHAR Dominik 22/6

    Někdo to rád horké (Sugar), Horácké divadlo Jihlava – HRDINOVÁ Radmila 10/11

    Nespavost, MeetFactory Praha – HULEC Vladimír 12/7

    Nezvdávej to (Gethsemane), Divadlo na Vinohradech Praha – HÝSKOVÁ Tereza 12/6

    Nová země / Orango, Antiformalistický jarmark, Národní divadlo Praha – HERMAN Josef 2/4

    Novecento, Městské divadlo Mladá Boleslav – PATEROVÁ Jana 4/7

    O něco horší než Romeo: tragédie z rozmaru, MeetFactory Praha – DOMBROVSKÁ Lenka 14/7

    O slavnosti a hostech, Studio Hrdinů Praha – PŘÁDNÁ Stanislava 10/4

    Odsun!!!, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – MAGDOVÁ Marcela 4/6

    Ohnivý anděl, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – HERMAN Josef 7/6

    Osiřelý západ, Spolek Kašpar Praha – MACHÁČEK Martin 4/5

    Osm žen, Slezské divadlo Opava – BERGMANNOVÁ Pavla 9/7

    Othello, benátský mouřenín, Národní divadlo Praha – Sukces měsíce 2/3

    • – DOMBROVSKÁ Lenka 2/5

    Pankrác ’45, Švandovo divadlo Praha – Studio – BOUŠOVÁ Veronika 20/7

    Penis pravdy, Company.cz Praha (Divadlo Komedie) – RESLOVÁ Marie 9/6

    Pes baskervillský, Jihočeské divadlo – Otáčivé hlediště Český Krumlov – DOMBROVSKÁ Lenka 13/6

    Pískání po větru, Městské divadlo Brno – HERMAN Josef 20/5

    Plačící satyr, Divadlo na Vinohradech Praha – SLADKOWSKI Marcel 7/7

    Podivuhodné cesty Julese Verna, Národní divadlo Praha – MAGDOVÁ Marcela 6/5

    • – SOPROVÁ Jana 6/5

    Pohani, Jihočeské divadlo České Budějovice – BREDEROVÁ Tatiana 10/7

    Proměna aneb Řehoř už toho má dost (variace na téma), Studio Ypsilon Praha – MELICHAR Dominik 13/7

    Příběhy nečekaných konců, Buranteatr Brno – HOFMANOVÁ Jiřina 9/7

    Příhody z bezprostředního neskutečna, Chemické divadlo Praha – ZDEŇKOVÁ Marie 4/6

    Putin a Biľak u trezoru, Švandovo divadlo Praha – JUST Vladimír 5/6

    Quatro Mother Fuckers, …příští vlna/nextwave… – Nákladové nádraží Žižkov – KŘÍŽEK Lukáš 17/5

    Romeo a Julie, Divadlo J. K. Tyla Plzeň – VAŠEK Roman 22/5

    Romulus Veliký, Městská divadlo pražská – HRDINOVÁ Radmila 12/6

    Rozbitý džbán, Národní divadlo Brno – SLADKOWSKI Marcel 11/6

    Rozbitý džbán, Nora³, Düsseldorfer Schauspielhaus – VARYŠ Vojtěch 10/12

    S úsměvy idiotů, Divadlo v Dlouhé – KOLÁŘ Jan 22/6

    Sboristé / Jednotka intenzivní lásky, Divadlo J. K. Tyla Plzeň – RESLOVÁ Marie 6/6

    Sežeňte Mozarta!, Studio Ypsilon Praha – ŽÁČEK Ivan 3/5

    Sirotci, Spolek Kašpar Praha – ŠVEJDA Martin J. 12/7

    Skleněný pokoj, Městské divadlo Brno – MLEJNEK Josef 5/7

    Slyšení, Komorní scéna Aréna Ostrava – JUST Vladimír 8/4

    • – Sukces měsíce 22/2

    SmallTown Boy, Divadlo Letí Praha – SOPROVÁ Jana 12/8

    Směšná interpretace, Divadlo Husa na provázku Brno – ZÁBRANSKÝ David 21/11

    • – ZELINSKÝ Miroslav 21/11

    Směšná temnota, Burgtheater Wien – Sukces Pražského divadelního festivalu německého jazyka 21/2

    Sniper’s Lake, Spitfire Company Praha – VANGELI Nina 9/4

    Spadla klec aneb První případ podporučíka Vitáska, Alfa Plzeň – KERBR Jan 8/7

    Spolu/Sami, Národní divadlo Praha – Nová scéna – MIKULKA Vladimír 20/5

    Spolupracovníci, Divadlo pod Palmovkou Praha – SOPROVÁ Jana 18/6

    Srpen v zemi Indiánů, Klicperovo divadlo – RESLOVÁ Marie 22/6

    Stavitel Solness, HaDivadlo Brno – ŠOTKOVSKÁ Jitka 11/7

    Střepy a chlebíčky, Kolektiv 11:55 Praha – DOMBROVSKÁ Lenka 10/7

    SunsetBoulevard, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – HERMAN Josef 6/6

    Šepoty a výkřiky, Po zkoušce a Persona / Warum / Dziady / Loser / Mýcení / Francouzi, Toneelgroep Amsterdam / Kammerspiele Mnichov / Teatr Nowy Poznaň / Krétakör Budapešť / Teatr Polski Wroclaw / Nowy TeatrWarszawa – GRULICH Jan 20/13

    Šťastné dny, Východočeské divadlo Pardubice – PATEROVÁ Jana 20/7

    The Turn of the Screw, Aus einem Totenhaus / Das schlaue Füchslein, Arabella, Státní opera v SchillerTheateru Berlín / Semperova opera Drážďany – HERMAN Josef 4/13

    Tři přání aneb Vrtkavosti života, Národní divadlo moravskoslezské Ostrava – HERMAN Josef 19/5

    V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo Praha – HERMAN Josef 17/7

    Veroničin pokoj, Národní divadlo Brno – UHDE Milan 17/7

    Vévodkyně a kuchařka, Národní divadlo Brno – Reduta – VARYŠ Vojtěch 20/6

    Viktor aneb Dítka u moci, Divadlo v Dlouhé Praha – KOLÁŘ Jan 13/5

    Višňový sad, Divadlo A. Dvořáka Příbram – KERBR Jan 19/5

    Višňový sad, Theater Bremen – Sukces festivalu Divadelní svět Brno 19/2

    Vojcek, Divadlo J. K. Tyla Plzeň – Sukces měsíce 20/2

    Vojcek, Divadlo J. K. Tyla Plzeň – ŠALDOVÁ Lenka 20/5

    Vše, co je krásné, rozmnožit se má, Divadlo D’EPOG Praha – HULEC Vladimír 17/6

    • – HÝSKOVÁ Tereza 17/6

    Walls&Handbags, Losers Cirque Company – Sukces měsíce 15/2

    Walls&Handbags / Romeo a Julie, Losers Cirque Company a SKUTR / Letní shakespearovské slavnosti – DOMBROVSKÁ Lenka 15/4

    Woman in a taxi crossing New York, MeetFactory Praha – KERBR Jan 11/6

    • – MELICHAR Dominik 11/6

    Z mrtvého domu / Libuše / Aida / Rudá Marie / Tosca, Národní divadlo Praha / Divadlo J. K. Tyla Plzeň / Jihočské divadlo České Budějovice / Nová scéna Praha / Národní divadlo Brno – HERMAN Josef 11/4–5

    Zábava / Lásky na Krymu, Studio Ypsilon Praha / Divadlo na Vinohradech Praha – JIŘÍK Jan 2/5

    Zabít Johnnyho Glendenninga, Švandovo divadlo Praha – MELICHAR Dominik 19/4

    Zámek, Činoherák Ústí – MELICHAR Dominik 6/7

    Zásek, Dejvické divadlo Praha – CÍSAŘ Jan 10/6

    Zemětřesení v Londýně, Národní divadlo Praha – MIKULKA Vladimír 9/5

    Zeptej se táty, Činoherák Ústí nad Labem – LINHART Otto 3/7

    Zpráva o zázraku (Josef Toufar), DOK.TRIN Brno – MLEJNEK Josef 3/6

    • Autor:
    • Publikováno: 28. prosince 2015

    Komentáře k článku: Obsah 24. ročníku 2015 22 čísel

    Přidat komentář

    (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

    Přidání komentáře

    *

    *

    *



    Obsah,