Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Novocirkusová továrna na sny zavírá dveře

  Největší a patrně nejproslulejší cirkusová společnost Cirque de Soleil se sídlem v kanadském Montrealu vzhledem k tomu, že kvůli nebezpečí ohrožení koronavirem nemůže provozovat svá představení, propustila s okamžitou platností 95% lidí ze svého týmu, což znamená více než 4000 lidí. 

  Ve svém prohlášení Daniel Lamarre, prezident a generální ředitel Cirque du Soleil Entertainment Group, dodal, že doufá, že společnost bude moci pracovníky během přerušení provozu podporovat a že se znovu podaří celý tvůrčí tým znovu sestavit poté, co krize pomine.  Cirque de Soleil kromě řetězce představení v oblasti Las Vegas a hostování v představení Volta v Orange County v Kalifornii, zastavilo na 44 produkcí po celém světě (mj. Milano, Řím, Mnichov, Lyon, Tel-Aviv, Moskva, Melbourne).  Toto opatření zrcadlí situaci v zábavním průmyslu po celém světě, ke kterému bylo třeba přistoupit na základě direktiv jednotlivých států. Pro skupinu to bylo neuvěřitelně obtížné, ale nutné opatření pro stabilizaci společnosti v budoucnosti, prohlásil ředitel Cirque du Soleil. Společnost neměla jinou možnost, nežli zastavit provoz, což v historii souboru nemá precedens. A to až do doby, dokud nebude pandemie pod kontrolou, a nebude ohrožovat výkonné umělce, zaměstnance Cirque a diváky.  V prohlášení zaznělo i to, že společnost nyní jedná se všemi svými partnery a federálními a místními vládami, o tom, jak podpořit propuštěné zaměstnance v této situaci. Okamžité kroky na podporu zaměstnanců zahrnují placenou dovolenou, pojištění během dočasného propuštění a přístup k programu podpory zaměstnanců skupiny.
  Je to nejtěžší den v historii Cirque du Soleil Entertainment Group. Jsme hluboce zarmouceni dramatickými opatřeními, která byla dnes přijata, protože dočasné propuštění se týká mnoha pracovitých a oddaných lidí. Toto rozhodnutí je bohužel naší jedinou možností, jsme nuceni čelit této bouři a zároveň být připraveni na opětovné zahájení činnosti.


  Komentáře k článku: Novocirkusová továrna na sny zavírá dveře

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,