Divadelní noviny Aktuální vydání 11/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

11/2024

ročník 33
28. 5. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Nová scéna pro děti v centru Brna

  Divadlo Koráb, v současnosti jedno z nejdéle působících brněnských divadel pro děti, se po uvolnění opatření chystá otevřít novou divadelní scénu v domě U Tří knížat na ulici Jánská v Brně. Kromě programu pro děti a školní instituce jsou v plánu také představení pro dospělé, vernisáže a kulturně-společenské akce.

  Divadlo Koráb. Foto: archiv divadla.

  Nová scéna má silný genius loci původně gotických sklepů ze 13. až 14. století, které současný majitel upravil jako divadelní sál a místnosti vhodné pro koncerty a výstavy, říká Radim Koráb, principál divadla. Kvůli tvorbě večerního programu Divadlo Koráb přizvalo ke spolupráci začínající Divadlo 3+KK, které je tvořeno převážně absolventy Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU). Ti už o sobě dali vědět na webu Dramox inscenací Orten! a nově připravují inscenaci Král kovodžínoviny aneb Vzestup a pád brněnského Gatsbyho. Uvádět se budou také představení Dvorního divadla Zdeňka Černína, které v prostorech sídlilo před Divadlem Koráb.

  Rodiny s dětmi zhruba od tří do devíti let se zase mohou těšit na pohádky podle klasických předloh v neobvyklém zpracování. Uvidí například Kocoura v botách, Perníkovou chaloupku, Prince Bajaju nebo veršovanou Zlatovlásku. Rodiče nám po představení často říkají, že se bavili stejně dobře jako děti. To je pro nás velká pochvala, říká Anna Řeháková, herečka Divadla Koráb. Pro rodiny s dětmi se bude hrát pravidelně každou neděli dopoledne, přes týden si divadlo bude zvát mateřské školy a první stupeň základních škol.

  Program divadla zasáhne i skupiny sociálně vyloučené. V jednání je spolupráce s Diecézní charitou Brno, se kterou Divadlo Koráb plánuje akci na pomoc lidem bez domova. Věříme, že divadlo by mělo řešit problémy společnosti nejen ve svých inscenacích, ale také vlastní aktivitou, dodává Koráb.

  • Autor:
  • Publikováno: 27. ledna 2021

  Komentáře k článku: Nová scéna pro děti v centru Brna

  1. Jana Dufková

   Avatar

   Dobrý den,
   mám zájem o dětské představení pro děti od 4 -5 let.
   Děkuji Dufková

   02.11.2021 (12.47), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Vladimír Hulec

   Vladimír Hulec

   Paní Dufková,
   pokud Vám jde o Divadlo Koráb, napište asi spíš do divadla: [email protected]. Program divadla najdete zde: https://www.korab.cz/stala-scena-program-1. A jsou i jiná brněnská divadla pro děti tohoto věku, např. Polárka či Radost, včetně NdB.

   02.11.2021 (13.40), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,