Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2020

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2020

ročník 29
23. 6.–1. 9. 2020
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • Hledat
 • Facebook Divadelních novin

  Nová podoba Divadelních novin

  Od zaří 2012 postupně nasazujeme nové webové stránky Divadelních novin. Na první pohled jsou jenom trochu upravené.

  Ve skutečnosti jde o změnu poměrně zásadní, která není tolik vidět. Když jsme na jaře uvažovali o změnách webu, narazili jsme poměrně rychle na limity stávajícího webu. Stáli jsme tak před před rozhodnutím, zda pokračovat ve stávající podobě bez možnosti rozšiřování a se stále rostoucí zranitelností. Prodlužovat agónii původního systému nám přišlo hloupé, protože bychom trochu vyhazovali peníze oknem a jednou by ke změně stejně dojít muselo.

  Druhou možností bylo stránky zcela předělat a v první fázi přechodu zachovat víceméně pouze současné funkce. Přitom jsme museli oželet řadu zajímavých nápadů, jak web dále rozvíjet. Logicky jsme zvolili tuto druhou možnost s tím, že další úpravy stránek budou pomalé, byť postupné.

  Momentálně je celý web spolehlivější a lépe ochráněný před spamery a bezpečnostními útoky. Také je pohodlnější pro autory a doufáme, že také hezčí a praktičtější pro čtenáře. K drobnému doladění samozřejmě ještě časem dojde, ale se základní verzí jsme spokojeni.

  Do budoucna nám přibudou profily autorů, plný archiv papírových Divadelních novin včetně starších čísel a další vylepšení.

  Celou dobu tady mluvím za celou redakci, byť většinu věcí jsem naplánoval, prosadil a ohlídal sám (a kritika tedy může jít na mou konkrétní hlavu). Samozřejmě se vše dělo po odsouhlasení redakcí. Práci nakonec oddřel programátor ze studia edvens, který pracoval s rozumem a místo tupého plnění příkazů nad prací přemýšlel a navrhoval lepší řešení. To píšu hlavně proto, kdyby někdo potřeboval spolehlivé webdesingové studio, tak se na ně může obrátit.

  Doufáme, že „iDN“ budou nadále příjemnou platformou pro příznivce divadla. Pokud máte návrhy na vylepšení webu iDN, můžete je napsat do komentářů nebo přímo mně na mail.


  Komentáře k článku: Nová podoba Divadelních novin

  1. Pavel Trenský

   Profilový obrázek

   Pane Kočičko,
   Dovoluji si Vás upozornit a nedostatek (alespoň v mých očích) v nové úpravě I-dn.. Když kliknete na Kritiky, objeví se vám jednotlivé kritiky, ale když jste jednu přečet, nelze se vrátit na Kritiky. Je třeba se přelogovat od začátku.. To je dost nešikovné. Snad se to dá snadno opravit. Jinak je to ovšem zlepšení, i když po staru člověk občas narazil na zajímavosti, které nehledal. Zdravím.

   05.09.2012 (5.34), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

   • Lexter

    Profilový obrázek

    Zdravím,
    bohužel nevím jak v tomto směru fungovala stará verze, ale nahoře v hlavičce máte trvalé odkazy všech rubrik i vydání. Úvodní stránka slouží jen jako výpis posledních článků z několika málo vybraných kategorií. Také mají pod sebou trvalé odkazy do nich.

    http://www.divadelni-noviny.cz/rubrika/kritika

    05.09.2012 (8.43), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

    • Pavel Trenský

     Profilový obrázek

     Zkuste sii přečíst dvě kritiky po sobě, pak uvidíte, co mám na mysli.

     05.09.2012 (8.59), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

     • Lexter

      Profilový obrázek

      Já vím, co tím myslíte. Ano, na úvodu jsou javascriptové záložky. Úvod jsem nikdy nemyslel jako něco trvalého, kde člověk stráví delší dobu, k tomu vyloženě slouží rubriky jako takové. Zkuste ten odkaz v hlavičce: Zobrazit všechny rubriky.

      Ale můžeme postupně na úvodu ukotvit trvalé odkazy. Přijdeme ale o zrychlený přístup k posledním článkům.

      05.09.2012 (9.04), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Pavel Trensky

   Profilový obrázek

   Pane Kočičko,
   jiný problém: příspěvky jsou otiskovány v opačném pořádku než chronologickém.

   05.09.2012 (9.02), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  3. Dušan Hübl

   Profilový obrázek

   Možná je problém v tom, že po prokliknutí na konkrétní článek se nad ním zobrazují záložky podle staré verze, kdežto v novém úvodu je vybráno a zobrazeno více záložek podle nového členění. Pokud by nad článkem bylo stejné menu záložek, byl by pohyb po webu komfortnější. Doufám, že jsem se vyjádřil srozumitelně.

   05.09.2012 (13.45), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

   • Lexter

    Profilový obrázek

    Bylo by to logičtější ano, uvidíme co řekne pan Kočička. Jsem stejně pro jako člověk nezasažený iDN, že za to i trochu může design. Samá linka apod.. Nepřehledně na mě působí už tak, ale jednou, časem…

    05.09.2012 (15.12), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  4. Michal Zahálka

   Michal Zahálka

   Dobrý den,
   dovolím si využít nabídky „troubleshootingu“: zdá se mi, že nefunguje odemykání článků z posledního čísla. Když zadám heslo, vede to na sdělení, že „stránka nebyla nalezena“. Dělám něco špatně?
   Děkuju a zdravím,
   MZ

   06.09.2012 (7.44), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,