Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Neviditelný herec přichází

  V sobotu 30. června byly na Českém rozhlase 2 vyhlášeni nominovaní herci 16. ročníku ankety Neviditelný herec. Nominováno bylo celkem třicet dva herců a hereček za výkony v rozhlasových hrách, četbách na pokračování a dramatizovaných četbách, které zazněly na vlnách Českého rozhlasu v sezoně 2011/2012.

  Anketu tradičně vyhlašuje Týdeník Rozhlas ve třech kategoriích:                                                1) herec, 2) herečka, 3) slovesná realizace (hra, četba apod.).

  Hlasovat je možno až do 24. září buď vyplněným anketním lístkem v Týdeníku Rozhlas, nebo SMS zprávou na čísle 907 77 04 ve tvaru HEREC_příjmení (cena 1 SMS je 4 Kč), nebo na webové adrese www.radioservis-as.cz. Na této adrese jsou rovněž uvedeny veškeré informace o anketě. Výsledky ankety budou vyhlášeny v pořadu Tobogan na Českém rozhlase 2 v sobotu 20. října 2012. Vyhlašují se tři nejúspěšnější herci a herečky a jedna nejoblíbenější slovesná realizace.

  Pavla Tomicová v inscenaci Koule Klicperova divadla. FOTO PATRIK BORECKÝ

  V loňském roce s převahou zvítězila rozhlasová hra Davida Drábka Koule, protagonisté nahrávky Pavla Tomicová a Jan Vondráček se umístili shodně na druhém místě. Úspěch v anketě Neviditelný herec přispěl k tomu, že rozhlasová hra Koule získala divadelní podobu a v květnu měla premiéru v Klicperově divadle v Hradci Králové.

  Seznam nominovaných v 16. ročníku ankety Neviditelný herec:

  Magdaléna Borová, Vilma Cibulková, Dana Černá, Nina Divíšková, Barbora Hrzánová, Eva Kodešová, Daniela Kolářová, Simona Peková, Tereza Richtrová, Zuzana Slavíková, Simona Stašová, Lucie Štěpánková, Šárka Vaculíková

  Igor Bareš, Otakar Brousek st., Otakar Brousek ml., Martin Finger, Arnošt Goldflam, Kryštof Hádek, Oldřich Kaiser, Rudolf Kvíz, Jiří Lábus, Martin Myšička, David Novotný, Michal Novotný, Martin Písařík, Viktor Preiss, Jan Sklenář, Josef Somr, Alois Švehlík, Ivan Trojan.

  • Autor:
  • Publikováno: 2. července 2012

  Komentáře k článku: Neviditelný herec přichází

  1. Ludvík Faruga

   Avatar

   Co takhle pan Michal Pavlata?

   03.07.2012 (13.52), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  2. Vladimír Hulec

   Vladimír Hulec

   Rozhlas
   bohužel nesleduju, tak nevím, za jakou roli jej chcete nominovat. Naznačujete, že výběrová rada/komise nějakou výjimečnou inscenaci či pořad přehlédla? Jaký či jakou?

   03.07.2012 (17.21), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  3. Ludvík Faruga

   Avatar

   Osobně
   považuji pana Pavlatu za mimořádnou osobnost a domnívám se, že právě on si nezaslouží být „Neviditelný“.

   04.07.2012 (9.29), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  4. Vladimír Hulec

   Vladimír Hulec

   Souhlasím,
   já taky. Ale toto je anketa za výkony „v rozhlasových hrách, četbách na pokračování a dramatizovaných četbách, které zazněly na vlnách Českého rozhlasu v sezoně 2011/2012“. Nevím, zda je to možné, ale pokud ano, rád podpořím Váš návrh (opominout tohoto herce je jistě chyba), ale je asi třeba určit i titul, ve kterém jej nominujete.

   04.07.2012 (15.03), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  5. Ludvík Faruga

   Avatar

   Nemám žádnou ctižádost,
   abych pana Michala Pavlatu někam prosazoval, je mi to jenom líto.

   05.07.2012 (11.55), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  6. petr pavlovsky

   petr pavlovsky

   Jako jeden z mála soustavných rozhlasových kritiků v ČR (od 1997 v LtN, později pravidelně v DN a Týdeníku rozhlas) bych tipoval B.Hrzánovou, S. Stašovou, A. Goldflama, J. Lábuse a J. Somra. Vyplývá to konečně i z mých kritik, publikovaných v uvedeném období.
   Posílat ovšem nic nikam nebudu, považuji to za anketu v široké laické veřejnosti.

   11.07.2012 (14.58), Odpovědět, Trvalý odkaz komentáře,

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,