Divadelní noviny Aktuální vydání 13/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

13/2024

ročník 33
25. 6. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Zprávy

  Největší festival tance ve střední Evropě

  O víkendu 4. – 6. listopadu se na brněnské výstaviště vrací největší festival tance ve střední Evropě DANCE Life!. Již desátý ročník festivalu opět přináší to nejlepší z české a zahraniční taneční scény – na návštěvníky čekají desítky workshopů a masterclasses v pěti studiích, přes 50 vystoupení včetně GALA profesionálních tanečních souborů z celé republiky, pět tanečních soutěží a pro talentované mladé tanečníky bude navíc opět zorganizován konkurz do prestižní baletní školy The Royal Ballet School.

  Foto: archiv festivalu

  Během pouhých tří dnů se v rámci DANCE Life! uskuteční na sto workshopů s významnými českými i zahraničními tanečníky (např. Daria Klimentová, David Strnad, Veronika Tökoly, Jitka Tůmová, Fanny Barrouquére). Přehled workshopů a možnost rezervovat si své místo je zde. Kromě workshopů budou návštěvníci moct navštívit řadu vystoupení napříč tanečními styly, včetně speciálního bloku TOP DANCE Life! ART SHOW. Program festivalu současně přináší taneční soutěže, kterých se každoročně účastní ti nejlepší tanečníci z celé republiky a mezi kterými lze vyjmenovat například DANCE Life! Cup.

  Vrcholem programu bude v sobotu 5. listopadu od 15:30 opět Ballet & Contemporary GALA, zahrnující Gala profesionálních tanečních souborů a Přehlídku tanečních konzervatoří, to nejlepší z české taneční scény. Mezi účinkujícími opět nebudou chybět soubory českých národních a významných regionálních divadel i nezávislé soubory, jako např. Národní divadlo v Praze, Národní divadlo Brno, Jihočeské divadlo, Divadlo F.X. Šaldy Liberec, Dekkadancers a další.

  Foto: archiv festivalu

  Na závěr festivalu nebude ani letos chybět konkurz do jedné s nejprestižnějších baletních škol na světě The Royal Ballet School, a to za účasti pedadožky a někdejší první sólistky baletu Anglického národního baletu Darii Klimentové. Zájemci o studium mají výjimečnou příležitost zúčastnit se tohoto mezinárodního konkurzu v neděli 6. listopadu – stačí se registrovat až do 31. října 2022.

  Na DANCE Life! se pak po dvou covidových letech vrací jedno z největších lákadel festivalu – Taneční rekord, v rámci kterého se se už od roku 2013 ambasador festivalu Ondřej Sokol pokouší překonat s dalšími známými osobnostmi taneční rekord v největším počtu tanečníku na jednom místě tančící společně stejnou choreografii.

  • Autor:
  • Publikováno: 19. října 2022

  Komentáře k článku: Největší festival tance ve střední Evropě

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,