Divadelní noviny Aktuální vydání 4/2024

Kulturní čtrnáctideník pro divadelníky a jejich diváky

Vychází za finanční podpory hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury a Nadace Českého literárního fondu

4/2024

ročník 33
20. 2. 2024
 • Zprávy
 • Kritika
 • Blogy
 • Zahraničí
 • Rozhovory
 • Ostatní
 • KritikLab
 • Hledat
 • Můj profil

  Divadelní noviny > Burza Zprávy

  Mobilita za kulturou

  Moravské divadlo pokračuje v letošním roce v projektu Mobilita za kulturou. Pro skupiny zájemců o vybraná představení bude vypravovat autobusy, které diváky pohodlně dovezou na představení a po jeho skončení dopraví zase zpátky.

  Moravské divadlo Olomouc. Foto: archiv

  Pro Moravské divadlo je velice důležité, aby se na představení mohli dostat lidé z celého kraje a divadelní produkce pro ně byla dostupná. Bohužel možnost výjezdů do kraje za diváky je vzhledem k technické náročnosti pro divadlo velmi omezená a je možná jen v rámci open.air aktivit či do vybraných divadelních domů. Proto jsme rádi, že můžeme nabídnout divákům službu, které jim umožní navštívit představení na naší domovské scéně. Za to, že projekt může pokračovat, patří dík Olomouckému kraji, který tuto aktivitu podpořil, sdělil ředitel Moravského divadla David Gerneš. Usilujeme o to, aby kultura byla dostupná všem obyvatelům kraje. Moravské divadlo Olomouc patří mezi nejvýznamnější kulturní instituce v regionu a těší mě, že krajskou podporu vyvažuje také prostřednictvím svozů na představení či kočováním po kraji, doplnil radní pro kulturu a památkovou péči Jan Žůrek.

  Podmínkou pro svoz zdarma je minimální odběr 30 kusů vstupenek, maximálně je pak možné objednat 50 vstupenek. Nástupní místo cesty se musí nacházet v Olomouckém kraji a vybrané představení musí být z produkce Moravského divadla. Po skončení představení je zajištěna doprava zpět k nástupnímu místu. Vedení divadla již v uplynulém týdnu rozeslalo nabídku na vybrané obecní úřady v Olomouckém kraji a rovněž domovy a kluby seniorů, které dlouhodobě pořádají zájezdy do divadla.

  Celková částka dotace je omezená, proto doporučujeme všem, které jsme již oslovili, i těm, které možnost dopravy do Moravského divadla zaujala, aby s objednávkami představení neváhali a kontaktovali nás co nejdříve, upozornil vedoucí prodeje a služeb Petr Zadorožný.

  Projekt Mobilita za kulturou odstartovalo Moravské divadlo ve spolupráci s Olomouckým krajem na jaře loňského roku. Na nabídku okamžitě začaly reagovat obce a seniorské kluby z celého kraje. Na open-air představení v rámci letních akcí Moravské divadlo na Floře a Moravské divadelní léto tak zavítaly členové klubu seniorů z Oskavy, Loučné nad Desnou či Brodku u Přerova, ale také Zájmové sdružení žen Otaslavic.

  • Autor:
  • Publikováno: 9. února 2022

  Komentáře k článku: Mobilita za kulturou

  Přidat komentář

  (Nezapomeňte vyplnit položky označené hvězdičkou.)

  Přidání komentáře

  *

  *

  *  Obsah,